Forner beneficjentem funduszy unijnych

Data publikacji: 

19/07/2018 - 12:15

Firma Forner jest ukierunkowana na wprowadzenie na polski rynek wszelkich nowości branży meblarskiej w znaczeniu wzorniczym jak i technologicznym. Pomagają ten cel realizować m.in. środki z programów Unii Europejskiej. 

 

Forner jest beneficjentem funduszy UE. Przy współudziale środków unijnych zakupiliśmy m.in. nowoczesną linię do produkcji płyt. Największy polski producent płyt meblowych w wysokim połysku i oficjalny dystrybutor firmy Cleaf w Polsce aktualnie realizuje projekt pn. Wzrost konkurencyjności spółki Forner poprzez wdrożenie rekomendacji zawartych w strategii wzorniczej.

- Efektem realizacji tego projektu, na który otrzymaliśmy ponad 2,8 mln zł dofinansowania będzie wprowadzenie na nasz rynek innowacyjnych produktów - płyt i frontów meblowych, w której zastosujemy technologię polegającą na pokrywaniu płyt drewnopodobnych warstwą odpornej na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne powłoki akrylowej dającej efekt głębokiego połysku – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak, prezes Forner sp. z o.o.

Poza wprowadzeniem innowacyjnych produktów na rynek, planowane efekty realizacji projektu, to: wzrost przychodów i poprawa wyniku finansowego; optymalizacja i zwiększenie produkcji; usprawnienie komunikacji z klientem, budowanie pozytywnego wizerunku firmy i wzrost rozpoznawalności marki. – Innowacje to także szansa na pozyskanie nowych, stałych rynków zbytu, a dla klientów choćby skrócenie czasu realizacji zamówień oraz możliwość zakupu płyt meblowych oraz frontów meblowych najlepszej jakości – dodaje prezes Fornera.

Projekt: Wzrost konkurencyjności spółki Forner poprzez wdrożenie rekomendacji zawartych w strategii wzorniczej jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, działanie 1.4 Wzór na konkurencję na lata 2014-2020. Wartość projektu to 5 301 300,00 PLN, a wartość dofinansowania 2 849 000,00 PLN.

Przypomnijmy, że firma Forner powstała w 2007 roku jako firma handlowa. Od początku działalności zajmowaliśmy się sprzedażą i promocją włoskich płyt meblowych firmy CLEAF. Z czasem ofertę uzupełniły  płyty specjalistyczne tj. płyty lekkie, płyty niezapalne oraz sklejki elastyczne.

Od 2010 roku zajmujemy się promocją i sprzedażą płyty w wysokim połysku na bazie włoskich folii akrylowych. W  2013 roku kupiliśmy i uruchomiliśmy nowoczesną prasę do produkcji płyty w wysokim połysku na bazie kleju PUR. Park maszynowy obejmuje również nowoczesne centrum CNC wraz z okleiniarką oraz szereg maszyn uzupełniających. Od początku 2014 roku FORNER Sp. z o.o. stał się  firmą produkcyjno-handlową.

Na naszej linii produkcyjnej możemy pokrywać płyty: foliami w wysokim połysku PMMA, foliami matowymi, foliami PET, foliami PCV, Foliami HIPS, laminatami HPL I CPL. Nasza okleiniarka pracuje wyłącznie na kleju typu PUR, co powoduje, że spoina jest wodoodporna i cieńsza niż przy wykorzystaniu kleju topliwego.

Forner produkuje: akrylowe płyty meblowe na wysoki połysk i głęboki mat, fronty meblowe na bazie płyt akrylowych, fronty na bazie płyty meblowej CLEAF.

Aktualne informacje na temat realizowanych projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej znajdują się na osobnej podstronie.