Forner Gazelą Biznesu 2017

Data publikacji: 

20/01/2018 - 14:45

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Do grona wyróżnionych w 18. edycji rankingu dołączył Forner, największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf. 

- Najnowszy ranking Gazele Biznesu pokazuje, że mimo trudności w 2016 r. i podwyższonej niepewności wśród przedsiębiorców firmy MSP w woj. lubelskim naprawdę dobrze sobie radziły — rozwijały się i inwestowały – podkreśla Jarosław Jaworski, prezes zarządu Coface, wywiadowni gospodarczej, która od lat zajmuje się weryfikacją danych zgłoszonych przez przedsiębiorców oraz wyszukiwaniem firm, które spełniają kryteria rankingu „Pulsu Biznesu”.

Forner, największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf został wyróżniony Gazelą Biznesu 2017  Forner, największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf został wyróżniony Gazelą Biznesu 2017 Forner, największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf został wyróżniony Gazelą Biznesu 2017  

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.  Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku i w jego 18. już edycji znalazł się Forner. Największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf otrzymał to wyróżnienie podczas uroczystej gali 17 stycznia 2018 r.

- Aby otrzymać takie wyróżnienie firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk, a to tylko jedno z kryteriów, które są analizowane przez analityków wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu potwierdza, że spółka Forner rozwija się bardzo dynamicznie i jest wiarygodnym partnerem – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes spółki Forner.

Jak wskazują organizatorzy, Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżem i zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów.

Forner, największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf został wyróżniony Gazelą Biznesu 2017

- Chciałbym również podkreślić to, co powiedziałem, kiedy w ubiegłym roku wręczono nam Diament Forbesa, a mianowicie, że sukces nie bierze się z przypadku. To efekt odpowiedniej strategii, dobrych pomysłów, a przede wszystkim odpowiedniego zespołu. Pracownicy, który identyfikują się z firmą i z olbrzymim zaangażowaniem poświęcają się każdego dnia swojej pracy, stoją za sukcesem firmy Forner i przy tej szczególnej okazji – otrzymując Gazelę Biznesu – chciałbym im szczególnie podziękować – mówi prezes Fornera.

Przypomnijmy, że firma produkcyjno-handlowa Forner Sp. z o.o., jest obecnie największym polskim producentem jeśli chodzi o płyty w wysokim połysku, a także oficjalnym dystrybutorem włoskich płyt meblowych Cleaf oraz producentem frontów na bazie płyt laminowanych Cleaf, a w ubiegłorocznym zestawieniu Diamentów Forbesa Forner, w kategorii "przychody od 5 do 50 mln zł" Forner znalazł się na 6 pozycji w województwie lubelskim.