Fronty Forner w Aktywnej Kuchni

Data publikacji: 

11/04/2019 - 21:00

Z marzenia właścicieli tarnowskiego studia mebli - Sylwii i Adama - powstał niesztampowy projekt – Aktywna Kuchnia. W jego ramach przyszli klienci mogą nie tylko zlecić usługę zaprojektowania przestrzeni oraz mebli, ale także w praktyce sprawdzić zastosowane rozwiązania. W Aktywnej Kuchni wykorzystano m.in. płyty meblowe Sherwood z włoskiej kolekcji Forner & Cleaf.

Jak wyjaśniają właściciele Aktywnej Kuchni, „marzeniem było stworzyć miejsce w Tarnowie, które będzie propozycją innowacyjną i nietypową w formie a zarazem przyjazną, wykraczającą poza proponowane tradycyjne rozwiązania w studiach mebli kuchennych. Miejscem, gdzie można przyjść i zrealizować swoje wyobrażenia własnej przestrzeni kuchennej i domowej”. Przychodząc do Aktywnej Kuchni, klienci mają okazję sprawdzić w praktyce, jak działają urządzenia, przygotować potrawy na warsztatach kulinarnych, czy poznać bliżej materiały, z jakich powstaną ich przyszłe meble.

Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni

Cleaf Sherwood - design i wysoka wytrzymałość

- W założeniach projekty Aktywna Kuchnia, oprócz formy wizualnej, znalazły się również elementy nowej filozofii handlowej - wizja, warsztat, opieka – mówi nam Adam Pikusa, właściciel studia mebli kuchennych. - Do tradycyjnego studia meblowego dołączyliśmy elementy edukacyjno-gastronomiczne. Przyjęta forma biznesowa pozwala testować rozwiązania materiałowe i sprzętowe podczas prowadzonych warsztatów - wyjaśnia.

I dodaje: - Ponieważ zajęcia kulinarne niosą ze sobą elementy nieprzewidywalne, meble zostały wykonane z myślą o wytrzymałości przy zachowaniu nowatorskiej formy i estetycznego wyglądu.

Wśród materiałów zastosowanych do wykonania projektu Aktywnej Kuchni znalazły się również płyty meblowe Forner z włoskiej kolekcji Cleaf. - Płytę meblową firmy Forner – czarny Sherwood, którą postanowiliśmy wykorzystać na fronty meblowe, wybraliśmy ponieważ posiada nie tylko nowoczesny design - czyli trójwymiarową fakturę powierzchni zbliżoną do naturalnego drewna, ale zarazem też jest bardzo wytrzymała, co znakomicie sprostało naszym wymaganiom – podkreśla Adam Pikusa. Właściciel tarnowskiego studia mebli kuchennych zaznacza, że materiały, z jakich korzystają wykonując meble charakteryzują się wysoką jakością i pozwalają na wieloletnie użytkowanie.

Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni Cleaf Sherwood w Aktywnej Kuchni

Cleaf Sherwood – doskonała imitacja drewna dębu

Wykorzystana w projekcie Aktywnej Kuchni płyta meblowa 3D w strukturze Sherwood, to doskonała imitacja drewna dębu. Jej stylistyka i niezwykle głęboka struktura w połączeniu z czarnym kolorem zdecydowanie odciska piętno na prezentowanym w Tarnowie wnętrzu kuchennym. Jak podkreślają projektanci, dzięki swej dominującej fakturze i kolorystyce płyta meblowa Cleaf Sherwood znajdzie swoje miejsce zarówno w klasycznych jak i współczesnych wnętrzach, co doskonale widać w Aktywnej Kuchni.

Warto zaznaczyć, że za sprawą płyty meblowej Cleaf w strukturze Sherwood producenci otrzymują wyjątkowe narzędzie do tworzenia mebli o interesującym wzornictwie, opartym na najnowszych światowych trendach. Cechy charakterystyczne płyty 3D Cleaf Sherwood to bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Płyta to nowoczesny produkt z termicznie formowaną strukturą powierzchni, dzięki czemu są one lepsze od płyt „zwykłych” płyt laminowanych, ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej.

Na kolekcję płyt meblowych Cleaf składa się obecnie blisko 90 dekorów. Stylistyka obejmuje nie tylko kolory drewniane ale również wzory industrialne czy materiałowej.

 

-

Kontakt do firmy 

Aktywna Kuchnia Sylwia Jakosz-Pikusa

ul. Mickiewicza 3; 33-100 Tarnów

e-mail: kontakt@aktywnakuchnia.pl

www: sklep.aktywnakuchnia.pl

www: aktywnakuchnia.pl

Zdjęcia wykorzystane w artykule "Fronty Forner w Aktywnej Kuchni" dzięki uprzejmości firmy Aktywna Kuchnia