Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

Data publikacji: 

11/10/2018 - 13:15

Forner poszerza kolekcję włoskich płyt meblowych Cleaf o kolejne dekory. Nowości w ofercie to zarówno klasyczne wzory w postaci motywów drewna z synchroniczną strukturą, ale także kolorów fantazyjnych zaczerpniętych ze świata metali oraz mody. Projektanci wnętrz, designerzy oraz producenci mebli czy szaf przesuwanych mogą za sprawą Fornera korzystać z nowoczesnych materiałów meblarskich.

Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

Mamy aspiracje, by kreować nowe trendy, a jako jeden z liderów rynku dostawców płyt meblowych staramy się na każdym kroku zaskakiwać odbiorców i branżę meblarską naszym unikalnymi materiałami. Dlatego każdego roku w ofercie firmy Forner pojawiają się starannie wyselekcjonowane nowości. Tak jest i tym razem. 8 nowych dekorów oznacza, że w kolekcji płyt meblowych Cleaf jest już dostępnych blisko 90 kolorów.

W tym roku do oferty Fornera dołączyły nowe dekory Cleafa, w postaci klasycznych motywów drewna, ale także fantazyjne wzory materiałowe, metaliczne czy skórzane. Ten wpis jest pierwszą częścią artykułu poświęconego nowym dekorom płyt meblowych w ofercie Fornera o znanych już w Polsce strukturach. Wkrótce opublikujemy kolejny, w którym poświęcimy uwagę jedynie nowym strukturom powierzchni, które Forner wprowadza na nasz rynek.

Ponadczasowa klasyka, czyli dąb…

Polacy cenią sobie kolory drewnopodobne. Dąb powraca w wielkim stylu i sukcesywnie zaczyna odzyskiwać palmę pierwszeństwa. Widać to również po zainteresowaniu strukturą Cleaf Sable - bardzo delikatną, imitująca właśnie dębowe drewno. Początkowo Forner wprowadził do oferty dwa wybarwienia, ale po niezwykle ciepłym przyjęciu jej przez odbiorców, płyta ta była dostępna aż w pięciu kolorach, do których teraz dokładamy jeszcze jeden – Cleaf Sable LR22 to więc kolejny odcień dębu w ofercie płyt meblowych Forner.

Na powierzchni płyty meblowej Cleaf Sable projektanci w bardzo subtelny sposób oddali żłobienia i nieregularne rysy, które powstają w procesie szczotkowania drewna. Dzięki temu „szczotkowana” struktura płyty meblowej Cleaf Sable zbliża się do naturalnego drewna uwodząc zmysły odbiorcy. Rustykalny wygląd doskonale widać właśnie na płycie Cleaf Sable LR22. Efekt jest wzmocniony dodatkowo poprzez fakt, że struktura jest synchroniczna, a ziarno biegnie wzdłuż kierunku podłużnego (2800 mm) płyty.

Sable - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera  Sable - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Sable - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

…i inne dekory drewniane

Cleaf Esperia, to z kolei struktura inspirowana królową lasu – jodłą kalifornijską. Mimo tego że struktura Esperia prezentuje proste sęki drewna, to za sprawą niespotykanej głębi faktury na płycie, daje niezwykle intensywne wrażenia dotykowe i wizualne. To, co wyróżnia płytę meblową Cleaf Esperia jest także jej „płomienny” rysunek.

Nowym dekorem, który w tym roku wprowadził do oferty Forner jest Cleaf Esperia S136. Jest to wariant tej eleganckiej synchronicznej struktury w beżowym kolorze. S136 Esperia sprawdzi się jako dekor, który eleganckim wnętrzom nada przytulności, ale z powodzeniem można łączyć go również z innymi dekorami drewnianymi z oferty włoskiej kolekcji płyt meblowych Cleaf.

Jasnym wybarwieniem charakteryzuje się również inna nowość w kolekcji płyt Fornera – Cleaf Yosemite S014, o strukturze imitującej delikatnie spęczniałe drewno. Jest ona w pełni zsynchronizowana z kolorem, a dzięki specjalnej technice zastosowanej podczas produkcji, powierzchnia płyty wydaje się płynna i wypolerowana, przy zachowaniu nowego, charakterystycznego efektu 3D. Refleksy świetlne podkreślają dynamiczne cechy materiału, a naturalny wygląd słojów drewna oddziałuje na zmysły dotyku i wzroku.

Esperia - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Yosemite - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

Dekory metaliczne – Cleaf Idea – nowoczesność we wnętrzach

Dzięki Fornerowi, projektanci wnętrz, designerzy oraz producenci mebli czy szaf przesuwanych mogą przebierać w nowoczesnych produktach meblarskich i dekorach, które wzorniczo wyprzedzają aktualne trendy. Do takiej grupy należą fantazyjne dekory, które powstały z inspiracji światem materiałów stalowych.

Wprowadzona w ubiegłym roku do oferty płyta w strukturze szlifowanego krzyżowo aluminium – Cleaf Idea została doceniona za sprawą swego subtelnego wyglądu oraz wpisania się w zapotrzebowania na materiały do wykończenia wnętrz w nieco industrialnym czy kosmicznym stylu. Dlatego w tym roku do koloru Cleaf Idea FB82 dołączyły dwa kolejne dekory – jasne, szczotkowane pod kątem 45 stopni aluminium – Cleaf Idea FB80 oraz dekor o miedzianym zabarwieniu – Cleaf Idea FB86.

Projektanci i architekci, którzy współpracują z Fornerem zgodnie podkreślają, że struktura Idea, która do złudzenia przypomina aluminium szczotkowane pod kątem 45 stopni wyprzedza trendy zwracając  uwagę na rodzącą się dopiero modę na metalowe materiały wykorzystywane w projektowaniu wnętrz i wzornictwie mebli.

Cleaf Idea - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Cleaf Idea - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

Fantazyjne i niebanalne dekory płyt meblowych Cleaf

Fantazyjnym dekorem nieco nawiązującym do świata metali jest również Cleaf Nadir FB08 – kolejna nowość w kolekcji włoskich płyt meblowych Fornera. Matowo-błyszczący efekt w połączeniu z perłowo-metalicznym kolorem oraz strukturą o geometrycznych kształtach dają niesamowity efekt. Na powierzchni płyty długie rzędy drobnych, wypukłych kwadratów, krzyżują się z kolumnami tych samych figur geometrycznych. Choć z pozoru zarówno kwadraty, jak i koncepcja ich rozkładu wydają się banalnie, to jednak głębokość struktury oraz sposób, w jaki płyta mieni się w świetle, potrafi uwieść wszystkie zmysły odbiorcy.

Równie interesującym, ale pochodzącym ze świata tekstyliów, dekorem jest Cleaf Nadir D026 – materiałowy wzór na płycie meblowej można z powodzeniem zastosować nie tylko w garderobach.

Podobnie ma się rzecz w przypadku wzorowanej na naturalnej skórze – strukturze Priomofiore. Projektanci odpowiedzialni za ten wzór zadbali o najmniejszy nawet detal. Dlatego też niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. Primofiore jest idealnym synonimem naturalnego piękna. Nowość w kolekcji Forner to Cleaf Primofiore U129, czyli głęboka czarna tekstura o ponadczasowej eleganckiej fakturze szlachetnej skóry naturalnej. Niebanalny dekor, który idealnie nadaje się do łączenia z pozostałymi płytami meblowymi z włoskiej kolekcji Fornera.

Cleaf Nadir - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera Cleaf Nadir - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera  Cleaf Primofiore - Płyty meblowe Cleaf – nowe dekory w ofercie Fornera

8 nowych, przedstawionych wyżej dekorów to pierwszy wpis dotyczący naszych nowych dekorów. W ofercie pojawią się jeszcze nowe, unikalne na polskim rynku struktury, ale o tym napiszemy w kolejnym wpisie. Bądźcie czujni!

Cleaf Forner: odkryj, dotknij, poczuj

Kolekcja płyt meblowych spod znaku Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce, dedykowana jest wszystkim tym, którzy biorą udział w procesie tworzenia nowoczesnych wnętrz, których główne elementy takie jak meble, fronty, czy detale dekoracyjne mają odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi

To, co wyróżnia włoskie płyty melaminowane CLEAF z kolekcji Forner to: niespotykany design, najgłębsze struktury na rynku, mała powtarzalność wzoru na płycie, opatentowana technologia produkcji oraz możliwość zastosowania również na powierzchniach poziomych (meble biurowe).

Do płyt Fornera z kolekcji Cleaf oferujemy obrzeża strukturyzowane od tego samego producenta, a także laminaty HPL odpowiadające dekorom płyt. Wszystkie dekory posiadamy na stanie magazynowym, więc kolekcja włoskich płyt meblowych jest dostępna od ręki.

Poza sprzedażą płyt meblowych z kolekcji Forner by Cleaf, na bazie włoskich płyt meblowych Cleaf wykonujemy również fronty meblowe. Używamy tylko najlepszych maszyn i kleju PUR, aby finalnemu klientowi dostarczyć wysokogatunkowe włoskie fronty, które będą służyć przez lata.

Cleaf – opatentowana technologia produkcji płyt meblowych

W opracowywaniu nowych struktur płyty laminowanej, nie bez znaczenia pozostają kwestie technologii produkcji. Centrum badań Cleaf, daje włoskiej fabryce niemal nieograniczoną możliwość eksperymentowania z różnymi strukturami płyt meblowych. Naukowcy Cleafa staranne sprawdzają właściwości użytych materiałów i gotowych produktów. Testy przeprowadzone na laminatach i płytach oraz pozostałych surowcach użytych do produkcji głebokostrukturyzowanych płyt  i obejmują m.in. wytrzymałość na ciśnienie, wodę, ciepło itp. W kolejnym etapie produkty Cleafa przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, a zespół ekspertów sprawdza, czy laminaty i płyty meblowe spełniają określone parametry. W ten sposób Cleaf zapewnia swoim klientom produkty: płyty melaminowane, płyty laminowane, płyty meblowe, obrzeża najwyższej możliwej jakości. Produkty Cleafa, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Forner są: eleganckie, trwałe, unikalne i charakteryzuje je niezaprzeczalna atrakcyjność wizualna.

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na wizualne aspekty włoskich płyt meblowych Cleaf. Płyta laminowana Cleaf jest produkowana w następujący sposób: W trakcie produkcji warstwa dekoracyjna jest rozgrzewana do około 250 stopni Celsjusza. Następuje wtedy uformowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnie płyta jest wystudzana, co hartuje twardą powłokę struktury zaprojektowanej przez designerów Cleafa. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

 

Zastosowanie płyt meblowych Forner z kolekcji Cleaf

- fronty meblowe, w tym fronty kuchenne

- meble łazienkowe; meble biurowe; elementy drzwi przesuwnych

- salony i sypialnie

- powierzchnie pionowe (jako okładziny ścienne)