Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera

Data publikacji: 

12/10/2018 - 10:45

Forner poszerza kolekcję włoskich płyt meblowych Cleaf o trzy nowe struktury powierzchni. Talco, Concreta i Mosaico to zaskakujące i niespotykane na polskim rynku wzory, które odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz dając finalnemu odbiorcy sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe.

 

Forner jest znany z niebanalnej oferty i wprowadzania na polski rynek unikalnych materiałów meblarskich – w tym płyt meblowych o niespotykanie głębokich strukturach powierzchni, wchodzących w skład włoskiej kolekcji płyt Cleaf.

Każdego roku w ofercie firmy Forner pojawiają się starannie wyselekcjonowane nowości. I nie inaczej jest tym razem. W poprzednim wpisie prezentowaliśmy 8 nowych dekorów płyt Cleaf, a dziś przedstawimy trzy zupełnie nowe struktury powierzchni, jakich nie oferuje na polskim rynku żadna firma. Dodajmy tylko, że po wprowadzeniu ponad 10 nowych dekorów, kolekcja włoskich płyt meblowych Cleaf, którą oferuje Forner liczy już blisko 90 kolorów.

Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie ForneraPłyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera

Płyty Cleaf Forner: odkryj, dotknij, poczuj.

- Forner nie ustaje w poszukiwaniu nowych materiałów dla meblarstwa. Stąd też do oferty wprowadziliśmy nieznane dotąd płyty strukturyzowane marki Cleaf. Kolekcja materiałów meblarskich spod znaku Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce, dedykowana jest wszystkim tym, którzy biorą udział w procesie tworzenia nowoczesnych wnętrz, których główne elementy takie jak meble, fronty, czy detale dekoracyjne mają odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi – wyjaśnia właściciel Fornera.

Przyjrzyjmy się zatem nowym produktom w kolekcji laminowanych płyt meblowych Forner. W tym wpisie znajdziesz informacje dotyczące włoskich płyt Cleaf i nowych struktur dostępnych w Polsce.

Cleaf Talco krystaliczny, jasny marmur na płycie meblowej

Zacznijmy od płyty Cleaf Talco. Struktura włoskiej płyty meblowej Cleaf Talco jest niezwykle miękka i jedwabista, a punktem wyjścia do jej opracowania był kamień mydlany (soapstone). Struktura Talco ma ultra matowe wykończenie, co odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu dając finalnemu odbiorcy sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe.

„Pokrycie” powierzchni płyty meblowej kamienną strukturą może wydawać się zbytnią ekstrawagancją i bardzo odważnym ruchem. Jednak spoglądając do wnętrz, w których zastosowano płyty meblowe Cleafa w strukturze Talco okazuje się, że jest to bardzo uniwersalny dekor. Odcień kolorystyczny Cleaf Talco FB79 z oferty Fornera przypomina krystaliczny, jasny marmur, dzięki czemu płyta meblowa Talco sprawdzi się doskonale we wszystkich przestrzeniach. Zarówno w nowoczesnych – w połączeniu ze szkłem, czy metalami, czy w pomieszczeniach o skandynawskim stylu – nieco ascetycznych jeśli chodzi o formę i kolory, ale również we wnętrzach, gdzie zastosowane zostaną wzory imitujące naturalne, ciepłe drewno.

- Biorąc pod uwagę, że w kolekcji włoskich płyt meblowych Cleaf mamy wzory nie tylko o drewnianym, rustykalnym charakterze, ale także struktury metaliczne, które z powodzeniem wykorzystamy jako korpusy mebli, fronty czy na powierzchnie pionowe w postaci okładzin ściennych, okazuje się, że propozycje kamiennych struktur wpisują się w spójną wizję, która przyświeca projektantom Cleafa – zapewnić architektom i projektantom możliwie duże spektrum wyboru palety wzorniczej przy zachowaniu zalet związanych z zastosowaniem płyty meblowej – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak, prezes Fornera, który jest oficjalnym dystrybutorem Cleaf w Polsce.

Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera

Cleaf Concreta – przyjemnie chropowata powierzchnia

Płyta meblowa Cleaf Concreta to reinterpretacja motywu cementowej powierzchni, a jej drobna struktura jest w dotyku przyjemnie chropowata. Będąc jednocześnie surową i ciepłą, Concreta idealnie wpisze się w industrialne, przemysłowe przestrzenie, ale także umożliwi stworzenie kameralnych i gościnnych wnętrz.

Cleaf Concreta z kolekcji włoskich płyt meblowych Fornera jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych. Cleaf Concreta FB50 ma ocień biało-szary i sprawia wrażenie jakbyśmy spoglądali na dopiero co ukończoną przez profesjonalistę ścianę. Jasno-szary kolor w połączeniu z chropowatą powierzchnią sprawdzi się idealnie np. jako element dekoracyjny we wnętrzach typu lofty, ale subtelna szarość w zestawieniu z kolorami drewnianymi to także doskonały pomysł na stworzenie unikalnych mebli.

Natomiast Cleaf Concreta FB67 to cementowa ściana w odmianie szaro-niebieskiej, w której wprawne oko doszuka się jeszcze motywu stali. Eleganckie odcienie, które są wariacją koloru, metalu, cementu i struktury, podkreślają niezwykłą moc i charakter tego dekoru.

Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera

 

Cleaf Mosaico – pleciony wzór znany ze skórzanej torebki

A teraz przenieśmy się na chwilę do słonecznej Italii. Podróż po butikach, ekskluzywne zakupy, luksus bijący z każdej ze sklepowych witryn i niespieszny spacer z lodami po placu, w którego centrum stoi Katedra Narodzin św. Marii. Pierwszy z kobiecych atrybutów, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o wizycie w Mediolanie, to skórzana torebka z bardzo charakterystycznym plecionym wzorem.

Projektanci włoskiej fabryki płyt meblowych Cleaf z powodzeniem na nowo odkrywają dla świata materiałów meblarskich klasyczne trendy i wzory znane ze świata mody. To właśnie ów wzór – sznur kwadratów – tak charakterystyczny dla klasycznych skórzanych torebek stał się inspiracją do stworzenia struktury powierzchni widocznej na płycie meblowej Cleaf Mosaico.

Płyta meblowa w strukturze Mosaico FB45 podkreśli indywidualny styl i prestiż. Jak dobra torebka sprawdzi się zarówno w codziennych stylizacjach, czyli np. biurowych wnętrzach, jak i w wnętrzach kojarzonych z wytworną biznesową kolacją. 

Po wprowadzeniu do oferty trzech nowych struktur Cleaf Mosaico, Cleaf Concreta oraz Cleaf Talco, kolekcja włoskich płyt melaminowanych liczy blisko 90 dekorów w 23 różnych strukturach powierzchni.

Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera Płyty meblowe Cleaf – trzy nowe struktury w ofercie Fornera

Co wyróżnia włoskie płyty laminowane Cleaf kolekcji Forner?

To, co wyróżnia włoskie płyty melaminowane Cleaf z kolekcji Forner to: niespotykany design, najgłębsze struktury na rynku, mała powtarzalność wzoru na płycie, opatentowana technologia produkcji oraz możliwość zastosowania również na powierzchniach poziomych (meble biurowe).

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na wizualne aspekty włoskich płyt meblowych Cleaf. Płyta laminowana Cleaf jest produkowana w następujący sposób: W trakcie produkcji warstwa dekoracyjna jest rozgrzewana do około 250 stopni Celsjusza. Następuje wtedy uformowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnie płyta jest wystudzana, co hartuje twardą powłokę struktury zaprojektowanej przez designerów Cleafa. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Do płyt Fornera z kolekcji Cleaf oferujemy obrzeża strukturyzowane od tego samego producenta, a także laminaty HPL odpowiadające dekorom płyt. Wszystkie dekory posiadamy na stanie magazynowym, więc kolekcja włoskich płyt meblowych jest dostępna od ręki.

Poza sprzedażą płyt meblowych z kolekcji Forner by Cleaf, na bazie włoskich płyt meblowych Cleaf wykonujemy również fronty meblowe. Używamy tylko najlepszych maszyn i kleju PUR, aby finalnemu klientowi dostarczyć wysokogatunkowe włoskie fronty, które będą służyć przez lata.

Gdzie można zastosować melaminowane płyty meblowe Forner z kolekcji Cleaf?

- fronty meblowe, w tym fronty kuchenne

- meble łazienkowe; meble biurowe; elementy drzwi przesuwnych

- salony i sypialnie

- powierzchnie pionowe (jako okładziny ścienne)

- elementy dekoracyjne