Włoskie płyty melaminowane Cleaf - nowoczesne produkty meblarskie

Data publikacji: 

31/07/2018 - 10:45

Forner jako jeden z liderów rynku dostawców płyt meblowych stara się na każdym kroku zaskakiwać odbiorców i branżę meblarską unikalnymi materiałami. Prezentujemy 5 interesujących struktur płyt meblowych, które pojawiły się w ostatnim czasie we włoskiej kolekcji Cleaf oferowanej przez Forner.

To, co wyróżnia włoskie płyty melaminowane Cleaf z kolekcji Forner to: niespotykany design, najgłębsze struktury na rynku, mała powtarzalność wzoru na płycie, opatentowana technologia produkcji oraz możliwość zastosowania również na powierzchniach poziomych (meble biurowe). Do płyt z kolekcji Cleaf Forner oferuje obrzeża strukturyzowane od tego samego producenta, a także laminaty HPL odpowiadające dekorom płyt. Wszystkie dekory są utrzymywane na stanie magazynowym w Polsce, więc kolekcja włoskich płyt meblowych jest dostępna od ręki.

Cleaf Reflex Forner Cleaf Idea Forner Cleaf Reflex Forner

Włoskie płyty melaminowane Cleaf z kolekcji Forner dekorach, które wzorniczo wyprzedzają aktualne trendy

- Dzięki Fornerowi, projektanci wnętrz, designerzy oraz producenci mebli czy szaf przesuwanych mogą przebierać w nowoczesnych produktach meblarskich i dekorach, które wzorniczo wyprzedzają aktualne trendy. Do takiej grupy należą fantazyjne dekory, które powstały z inspiracji światem materiałów stalowych – Idea oraz Reflex – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes firmy Forner.

Wyróżnikiem płyty meblowej w strukturze Idea jest faktura powierzchni, na której można rozpoznać wyszczotkowane pod kątem 45 stopni aluminium. Zastosowanie płyty o metalicznej strukturze gwarantuje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok wykonanego z niej finalnego produktu – frontu, mebla czy powierzchni dekoracyjnej.

Cleaf Reflex wyróżnia natomiast jasna struktura powierzchni, która dyskretnie lśni jak szczotkowane aluminium. Metaliczna struktura płyty Cleaf Reflex powstała w wyniku fascynacji metalami i ciałami niebieskimi. Te dwa bardzo bliskie sobie światy zaowocowały teksturą lśniącą niczym gwiazdozbiory i szczotkowane aluminium w jednym. Cleaf Reflex to elegancki i doskonały wzór, który zachwyci, uwiedzie i nie pozwoli od siebie oderwać wzroku, niczym gwiazdy oglądane w bezchmurną, ciemną noc.

Cleaf Esperia Forner Cleaf Scultura Forner Cleaf Sable Forner

Płyty meblowe Forner z włoskiej kolekcji Cleaf - dekory drewniane, które idealnie odzwierciedlają na płycie naturalny materiał

Cleaf Esperia to płyta meblowa charakteryzująca się bardzo naturalnym wyglądem drewna i synchroniczną strukturą. Jej powierzchnia ma bardzo delikatnie zarysowane pory drewna, które najpierw przyciągają wzrok, by następnie uwieść nasz zmysł dotyku dając wrażenie obcowania z materiałem wykonanym z jedwabiu.

W przypadku płyty Skultura w kolorze madagaskarskiego palisandra postawiono natomiast na niezwykłą unikalność. Projektanci nie ingerowali w strukturę, pozwalając „narysować” ją naturze. Faktura drewna jest niepowtarzalna, a pory drewna uwypuklają przepiękną grę światła i cienia.

Wśród interesujących nowych wzorów w kolekcji włoskich płyt melaminowanych znalazła się także struktura Cleaf Sable. Na powierzchni płyty meblowej Cleaf Sable projektanci w bardzo subtelny sposób oddali żłobienia i nieregularne rysy, które powstają w procesie szczotkowania drewna. Dzięki temu „szczotkowana” struktura płyty meblowej Cleaf Sable zbliża się do naturalnego drewna uwodząc zmysły odbiorcy.

Cleaf Esperia Forner Cleaf Sable Forner Cleaf Scultura Forner

- Mamy aspiracje, by kreować nowe trendy, a jako jeden z liderów rynku dostawców płyt meblowych staramy się na każdym kroku zaskakiwać odbiorców i branżę meblarską naszym unikalnymi materiałami. Dlatego każdego roku w ofercie firmy Forner pojawiają się starannie wyselekcjonowane nowości. W tym roku również zaprezentujemy bardzo interesujące kolory i struktury. Zapraszamy na nasze stoisko podczas Warsaw Home – informuje Sebastian Bartkowiak.