MDF barwiony w masie

MDF jednolicie barwiony w masie to propozycja firmy Forner, dzięki której producenci mebli oraz architekci wnętrz zyskują narzędzie pozwalające na łatwe tworzenie unikalnych rozwiązań dekoracyjnych i meblowych.

Specyfikacja
MDF barwionego w masie

Formaty i grubości MDF barwionego w masie

MDF czarny barwiony w masie wilgocioodporny jest dostępny w trzech formatach: 1220 x 2440 mm; 1220 x 3050 mm i 2800 x 2070 mm i siedmiu grubościach: 6, 9, 12, 16, 18, 19, 25mm).

MDF czarny barwiony w masie niezapalny (klasa palności B-s1, d0) jest dostępny w formacie: 6120 x 2550 mm i trzech różnych grubościach (16, 18, i 19 mm).

Pozostałe kolory MDF barwionego w masie: popielaty, ciemnożółty, brązowy, ciemnoczerwony oraz ciemnoniebieski są dostępne w formacie 2800 x 2070 mm i grubości 19 mm.

Sprawdź ceny MDF barwionego w masie

Kolorowy MDF do wielu zastosowań

MDF jednolicie barwiony w masie to propozycja firmy Forner, dzięki której producenci mebli oraz architekci wnętrz zyskują narzędzie pozwalające na łatwe tworzenie unikalnych rozwiązań dekoracyjnych i meblowych. Produkt Fornera nadaje się do produkcji mebli np. dla dzieci, dekoracyjnych paneli ściennych, elementów wykończenia pomieszczeń czy tworzenia elementów wystawowych oraz elementów reklamowych z efektem 3D.

MDF barwiony w masie, to wyjątkowy produkt na polskim rynku. Kolekcja składająca się z 6 kolorów daje możliwość zaprojektowania mebli czy elementów wnętrz w niepowtarzalny sposób. – Paleta barw MDF-u barwionego w masie poszerza wachlarz opcji projektowych. Już sama płyta tworzy element dekoracyjny – przekonuje Sebastian Bartkowiak.
MDF daje możliwość wszelakiej obróbki. Można frezować otwory, które będą służyły jako uchwyty, dowolnie formować krawędzie. Możemy stworzyć np. żółty front, zafrezować krawędzie tak, by były półokrągłe, a na powierzchni nafrezować kształt ptaszka czy słonika. I już mamy gotowy front do dziecięcego pokoju. Łącząc go z np. zielonym korpusem – powstaje gotowy mebel. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta – mówi współwłaściciel Fornera.

Jak wygląda MDF barwiony w masie surowy i lakierowany?

Kolorowy MDF można pozostawić surowy oraz uszlachetnić. Na naszym wideo zobaczycie wersję MDF-u surową oraz polakierowaną.

Za wyborem MDF-u barwionego w masie proponowanego przez Forner przemawia również to, że w porównaniu do zwykłej płyty wiórowej czy MDF przygotowanie gotowego elementu dekoracyjnego czy meblowego jest znacznie prostsze, szybsze i co za tym idzie – tańsze. – W przypadku MDF-u barwionego w masie „odpada” nam proces oklejania płyty i jej obrzeżowania. Dzięki swojej jednorodności – materiałowej i kolorystycznej – w całym przekroju, proces tworzenia elementów meblowych czy dekoracyjnych ogranicza się do nadania płycie oczekiwanego kształtu i ewentualnego dodania okuć – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak. – Warto jeszcze pokryć powierzchnię płyty warstwą lakieru bezbarwnego (matowego lub połyskowego), która zabezpieczy MDF przed zabrudzeniami i spowoduje, że kolor stanie się bardziej wyrazisty – dodaje.

Warto zaznaczyć, że własności fizyczne MDF-u barwionego w masie nie różnią się od zwykłej płyty MDF. Dodatkowo Forner proponuje MDF czarny barwiony w masie w wersji niezapalnej, ognioodpornej.

Kolorystyka MDF barwionego w masie od Forner

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie oraz konsultacje wyselekcjonowaliśmy 6 kolorów, w których MDF prezentuje się naprawdę pięknie zarówno w wersji naturalnej, jak i po uszlachetnieniu (na zdjęciach większa część powierzchni MDF-u została uszlachetniona).

Kolorystyka MDF barwionego w masie od Forner to: czarny, popielaty, ciemnożółty, brązowy, ciemnoczerwony oraz ciemnoniebieski.

Zastosowanie MDF barwionego w masie:

MDF barwiony w masie ze względu na swoje własności doskonale nadaje się do:

  • produkcji mebli dla dzieci czy biurowych
  • produkcji dekoracyjnych paneli ściennych
  • produkcji elementów wykończenia pomieszczeń komercyjnych czy tworzenia elementów wystawowych
  • produkcji elementów reklamowych z efektem 3D.

MDF czarny barwiony w masie Forner proponuje również w wersji niezapalnej i wilgocioodpornej.

MDF barwiony w masie – przykładowa realizacja

Projektant Tomasz Pągowski wykorzystał czarny i żółty MDF barwiony w masie, aby stworzyć swoją unikalną kuchnię.

Oto co o swojej kuchni napisał Tomasz Pągowski: Kuchnia to serce domu, ale kiedy włożysz w jej tworzenie swoje własne serce, przyciągniesz ludzi, którzy dorzucą również swoje serducha, a wtedy kuchnia tętnić będzie harmonią wszystkich żywiołów, dając energie nie tylko domownikom, ale i gościom, których nigdy w tej kuchni nie zabraknie… Teraz, kiedy piszę ten tekst popijając kawkę przy kuchennym stole, jestem przede wszystkim szczęśliwy, że jest taka… taka jak ja…

Co to jest MDF?

Płyta MDF to płyta pilśniowa o średniej gęstości z włókien drzewnych. MDF to akronim angielskiej nazwy – Medium Density Fibreboard.

Płyty MDF używa się do produkcji mebli oraz elementów wykończenia wnętrz: listew ozdobnych czy paneli ściennych, ale także drzwi.

Nazwa – płyta MDF – pochodzi od gęstości płyty pilśniowej, która może wynosić od 500kg/m3 do 1000kg/m3

Płyta MDF to materiał drewnopochodny, który charakteryzuje się jednorodną strukturą w całym przekroju. Dzięki temu obróbka płyt MDF jest bardzo prosta przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich.

Proces produkcji płyty MDF polega na łączeniu pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury sprasowanych włókien drzewnych.

Jakie są zalety płyty MDF?

Płyta MDF daje się łatwo frezować i jest łatwa w kształtowaniu i wykańczaniu – np. farbą. Za sprawą swoich właściwości – w tym m.in. gładkiej powierzchni – płyta MDF doskonale nadaje się jako podłoże np. do papierów dekoracyjnych melaminowych, folii 3D czy filmów akrylowych. Szerokie możliwości zastosowania różnych technik dekoracyjnych czynią ją atrakcyjnym materiałem chętnie stosowanym w meblarstwie, a co za tym idzie i w aranżacjach pomieszczeń. Przykładowo, Forner wykorzystuje płytę MDF jako bazę dla swojego szandarowego produktu – płyt na wysoki połysk i głęboki mat. W procesie produkcji, MDF jest uszlachetniany specjalną folią akrylową.

Wśród zalet płyty MDF wymienia się również jej łatwą dostępność w wielu grubościach i formatach oraz to, że za sprawą odpowiednich dodatków może „nabyć” różnych właściwości. Płyta MDF może być niezapalna, wilgocioodporna czy barwiona w masie – w całym przekroju.

Płyty MDF odporne na ogień i wodę

Specjalistyczne płyty MDF ognioodporne – oferowane przez firmę FORNER z Lublina, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie materiałom budowlanym czy meblarskim stawia się bardzo wysokie wymagania.
Stosowanie specjalistycznych płyt MDF z certyfikatami np. trudnopalności jest związane z dostosowywaniem polskich przepisów do norm Unii Europejskiej. Budując np. centra handlowe, kina czy inne obiekty użyteczności publicznej wykonawca jest zobowiązany do stosowania określonych materiałów np. płyty ognioodpornej, zwanej także trudnopalną.

W swojej ofercie FORNER z Lublina posiada płyty MDF, które spełniają najostrzejsze normy stosowane w Unii Europejskiej – Euroclass B (klasa palności). Zostało to potwierdzone uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. Jest on dołączany do zakupionych w lubelskiej firmie produktów. Ponadto płyty trudnopalne oferowane przez FORNER posiadają najlepsze parametry z klas dodatkowych: s1 – nie wydzielają dymu i d0 – brak płonących kropli.

Oferowane przez FORNER płyty specjalistyczne ognioodporne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie materiałom budowlanym czy meblarskim stawia się bardzo wysokie wymagania – twierdzi Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy FORNER. Ognioodporne płyty MDF można więc z powodzeniem wykorzystywać w budownictwie, np. jako rdzenie drzwi wymagających klasy palności. Ale nie tylko. Płyta ogniouodporniona jest bardzo często stosowana przy wyposażaniu wnętrz w formie dekoracyjnych paneli ściennych i sufitowych, jako przegrody w budynkach użyteczności publicznej, np. szpitalach, hotelach, halach widowiskowych czy kinach, a także w produkcji mebli laboratoryjnych, stoisk targowych czy domów w technologii szkieletowej.

Płyty MDF wilgocioodporne charakteryzują się natomiast dużo lepszymi parametrami absorpcji wody i pęcznienia niż ich „tradycyjne” odpowiedniki. Dzięki swoim właściwościom produkt oferowany przez firmę Forner jest doskonałym materiałem do wykańczania ścian czy podłóg w miejscach, gdzie jest dużo wilgoci – np. w halach sportowych, pływalniach czy saunach, a także w łazienkach i kuchniach. Płyty wilgocioodporne można także wykorzystać do produkcji mebli kuchennych i łazienkowych. Podobnie jak płyty ognioodporne tak i wilgocioodporne proponowane przez Forner posiadają m.in. certyfikat FSC oraz E1.

Do płyty ognioodpornej i wilgocioodpornej Forner oferuje bogatą kolekcję dekorów obejmującą bardzo szeroki wachlarz bieli, unidekorów, dekorów drewnopodobnych oraz dekorów fantazyjnych.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót