Cleaf na Salone Internazionale del Mobile

Najważniejsze i najbardziej prestiżowe targi meblowe na świecie – Salone Internazionale del Mobile – to wielkie święto branży meblarskiej, a także projektantów czy miłośników designu. To właśnie w stolicy mody, Mediolanie, prezentowane są nowe trendy, rozwiązania i materiały meblarskie, które będą modne w kolejnych latach. W naszej relacji z mediolańskich targów skupiliśmy się na wykorzystaniu włoskich płyt melaminowanych Cleaf, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Forner. 

Na prezentowanych zdjęciach znajdują się płyty melaminowane Cleafa w strukturach: Ares, Sherwood, Tranche czy Yosemite.

Płyty Cleaf w strukturze Ares została zainspirowana surowością industrialnych przestrzeni. Struktura Cleaf Ares to idealna esencja współczesnej architektury oraz trendu w projektowaniu wnętrz przy wykorzystaniu ascetycznych materiałów jak np. beton.

Kolejna płyta 3D w strukturze Cleafa to Sherwood, który jest imitacją drewna dębu tak doskonałą, że nie do odróżnienia dla laika. Włoscy specjaliści z fabryki Cleaf biorąc w swoim laboratorium badawczym za punkt odniesienia dąb wraz z jego silną „osobowością”, uzyskali strukturę, której stylistyka pozwala naturze przemówić we wnętrzach zdecydowanym i jednoznacznym językiem. Sherwood znajdzie swoje miejsce zarówno w klasycznych jak i współczesnych wnętrzach.

Natomiast wzór i struktura przetartego tartacznego drewna – Tranche – to dowód, że Cleaf tak samo jak na technologicznych innowacjach skupia się na unikalnej i wyprzedzającej trendy stylistyce swoich produktów. Tranche jest nie tylko odzwierciedleniem naturalnego, surowego drewna wraz z typowymi dla tego materiału rysunkami wirów, pętli czy słojów. Na płycie Tranche znać także ślady manualnej obróbki, konserwowania itp.

Natomiast struktura płyty Yosemite dosłownie schwyciła język natury i umożliwia jego zrozumienie. Refleksy świetlne podkreślają dynamiczne cechy materiału, a naturalny wygląd słojów drewna oddziałuje na zmysły dotyku i wzroku. Yosemite to struktura imitująca delikatnie spęczniałe drewno. Jest ona w pełni zsynchronizowana z kolorem, a dzięki specjalnej technice zastosowanej podczas produkcji, powierzchnia płyty wydaje się płynna i wypolerowana, przy zachowaniu nowego, charakterystycznego dla włoskiej fabryki Cleafa efektu 3D.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót