FAQ

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o materiałach meblarskich Forner – włoskich płytach melaminowanych Cleaf, ultramatowych płytach Velvet, płytach akrylowych, blatach kompaktowych czy płytach specjalistycznych – zebraliśmy w jednym miejscu w formie pytań i odpowiedzi.

Cleaf – płyty meblowe w pytaniach i odpowiedziach

Rozwiń, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat płyt meblowych Cleaf.

Poniżej przedstawiamy zestaw najczęściej zadawanych pytań dotyczących płyt meblowych Cleaf, do których przygotowaliśmy odpowiedzi. Liczymy, że tak kompleksowe, pierwsze i jedyne w polskim internecie, przedstawienie produktu i usystematyzowanie wiedzy o płytach Cleaf, ułatwi Państwu zarówno wybór, jak i ewentualną pracę z płytami meblowymi Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

FAQ na temat płyt Cleaf w formie wideo


Czym jest płyta Cleaf? Co to jest płyta TSS Cleaf?

To płyta meblowa o bardzo interesujących wzorach i strukturach 3d odwzorowujących zarówno różne gatunki drewna, materiały tekstylne czy skórę. Płyta meblowa Cleaf składa się z rdzenia, którym jest płyta wiórowa oraz wierzchniej warstwy grubej melaminy, na której wytłoczone są różne struktury. Płyta meblowa Cleaf produkowana jest we włoskiej fabryce Cleaf pod Mediolanem, a dzięki zastosowanym materiałom i opatentowanej technologii produkcji jest materiałem meblarskim najwyższej klasy. Ze względu na sposób produkcji zdarza się, że nazwa płyty Cleaf jest poprzedzona skrótem TSS (TSS Cleaf), co oznacza Thermo Structured Surface (zobacz pytanie, jak powstaje płyta TSS Cleaf).


Ile kosztuje płyta Cleaf? Jaka jest cena płyt Cleaf?

Cennik Cleaf, cennik detaliczny, wyjściowy płyty Cleaf znajduje się na naszej stronie w zakładce cennik. Cena płyty Cleaf za metr kwadratowy zaczyna się od 95 zł netto. Ceny indywidualne ustalane są z handlowcami.


Gdzie kupię płytę meblową Cleaf? Cleaf Warszawa / Cleaf Poznań / Cleaf Kraków

Gdzie kupić płyty Cleaf? Forner posiada sieć dystrybucji na terenie całego kraju. Aby dowiedzieć się, gdzie można kupić płytę Cleaf w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy w innych polskich miastach, prosimy prosimy o kontakt z handlowcem odpowiedzialnym za dan region. Placówki, gdzie można zobaczyć i kupić płytę Cleaf oraz inne produkty Forner znajdują się również m.in. w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie.


Gdzie mogę zobaczyć płyty meblowe Cleaf w większym formacie?

Sieć dystrybucji płyt meblowych Forner (w tym płyt meblowych Cleaf) obejmuje cały kraj. Aby dowiedzieć się, gdzie można zobaczyć w dużym formacie płytę Cleaf w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy w innych polskich miastach, prosimy o kontakt z handlowcem odpowiedzialnym za dany region.
Płytom meblarskim Cleaf można się również przyjrzeć wirtualnie – zdjęcia całych płyt są dostępne na podstronach poświęconych danym dekorom lub w strefie projektanta. Natomiast wideo pokazujące poszczególne dekory płyt Cleaf są dostępne na naszym kanale w serwisie Youtube. Playlista z produktami Cleaf.


Dlaczego płyta Cleaf jest droższa niż inne?

Cena płyty Cleaf wynika z dwóch kwestii. Pierwsza: to oryginalny pomysł i design. Żaden inny producent nie oferuje tak wyraźnych, nowoczesnych i głębokich struktur powierzchni na płycie meblowej. Mówimy więc o produkcie z najwyższej półki w segmencie płyt meblowych.

Do produkcji wykorzystuje się komponenty i maszyny najlepszej jakości. To nie tylko więcej warstw papieru do stworzenia bardzo głębokich struktur, ale także opracowanie unikalnych i niepodrabialnych matryc z ich wzorami dającymi finalnie niezwykle naturalnie wyglądające powierzchnie zbliżone np. do drewna czy dzianin z niewielką powtarzalnością wzoru. Finalnie wpływa to na cenę, która odpowiada wysokiej jakości płyty.


Ile kosztują fronty Cleaf?

Forner aktualnie nie produkuje frontów meblowych. Po wycenę frontów meblowych na bazie płyty Cleaf należy zwrócić się do stolarza, studia meblowego czy innej firmy, która będzie wykonywała fronty lub całe meble z płyty Cleaf.


Czy płyta Cleaf nadaje się na fronty i korpusy? Jakie są możliwości zastosowania płyty Cleaf?

Płyta Cleaf to podstawowy materiał do produkcji frontów i korpusów mebli. Proponujemy stosować płytę Cleaf jako fronty meblowe, w tym fronty kuchenne; meble łazienkowe; meble biurowe; drzwi przesuwne, ale także jako powierzchnie pionowe (np. jako okładziny ścienne) czy sufity podwieszane (światło dodatkowo eksponuje strukturę materiału). Przykłady zastosowania płyt Cleaf można znaleźć w naszej galerii.


Czy płytę Cleaf można zastosować jako blat?

Płyty melaminowane Cleaf mają dużą odporność na zarysowania i mamy wiele realizacji, gdzie płyty meblowe Cleaf są wykorzystywane na powierzchnie poziome. W tym np. W naszym biurze: biurka itp. Z przeznaczeniem na blaty robocze – proponujemy laminat HPL o kolorystyce odpowiadającej kolorystyce płyt Cleaf. Jest to produkt na zamówienie.


Czy płytę Cleaf mogę zastosować w łazience?

Tak, płytę meblową Cleaf można zastosować w łazience. Po zabezpieczeniu płyty Cleaf obrzeżem i zastosowaniu w tym celu wodoodpornego kleju gotowy front będzie odporny na działanie wilgoci.


Jaki jest wymiar płyty Cleaf?

Standardowy format płyty Cleaf to 2800×2070 mm.


Jakie są dostępne grubości płyt Cleaf?

Standardowo płyty występują w grubości 18 mm. W zależności od wybranego dekoru i tego, czy jest jedno czy dwustronny grubość płyty się różni. Płyty Cleaf w grubości 18mm Forner utrzymuje na stanie magazynowym w Lublinie (płyty Cleaf wchodzące w skład kolekcji magazynowej Forner). Na zamówienie dostępne są także wybrane dekory Cleaf w grubości 8 mm w ramach kolekcji Espresso lub pod produkcję w ilościach paletowych.


Gdzie kupię obrzeże do płyty Cleaf?

Każdy dekor płyty Cleaf posiada dopasowanie kolorystyczne i strukturalne w postaci obrzeża co sprawia, że płyty jeszcze bardziej zbliżają się do naturalnego wyglądu. Obrzeże, które tak jak płytę można kupić w Forner, jest dostępne w rozmiarze 22 mm i 40 mm.


Czy obrzeże muszę kupić na rolki?

Do płyt Cleaf, które wchodzą w skład naszej kolekcji (kolekcja włoskich płyt meblowych Forner) i które utrzymujemy na stanach magazynowych, obrzeże jest dostępne na metry bieżące. Do płyt Cleaf na zamówienie, obrzeża są sprzedawane na rolki. W rolce mamy najczęściej 100 mb.


Czy utrzymujecie płyty Cleaf na stanie magazynowym?

Na stanie magazynowym utrzymujemy płyty Cleaf z kolekcji magazynowej. Jest to blisko sto dekorów. Aktualna lista dekorów utrzymywanych w magazynie jest dostępna w naszym cenniku i na stronie internetowej, gdzie w poszczególnych zakładkach dotyczących produktów Cleaf znajduje się informacja o dostępności.


Jak można sprawdzić dostępność płyt meblowych Cleaf?

Aktualną dostępność płyt Cleaf można sprawdzić kontaktując się z naszym biurem obsługi klienta. Kontakt w zakładce kontakt.


Jaki jest czas realizacji zamówienia na płyty Cleaf?

Dekory z naszej kolekcji są dostępne od ręki. Czas realizacji zamówienia na płyty Cleaf spoza kolekcji Forner to około 3 tygodni.


Czy jest dostępny HPL pod dekor płyt Cleaf i w jakim formacie?

HPL jest to produkt na zamówienie – dostępny w ramach kolekcji Espresso (sztukowe ilości wybranych dekorów) lub pod produkcję w ilościach paletowych (dekory Cleaf nie wchodzące w skład kolekcji Espresso). Nie ma pokrycia 1:1 w HPL-ach w stosunku do płyt. HPL może posiadać płytszą (inną) strukturę jak płyta meblowa.
Dostępne formaty, to: 3050x1300x0,8 mm lub 2760x2040x0,9 mm. Forner nie utrzymuje HPL Cleaf na stanie magazynowym. Czas realizacji takiego zamówienia to około 3 tygodnie.


Jakie jest minimalne zamówienie na HPL Cleaf?

Jeżeli dekor znajduje się w kolekcji Cleaf Espresso, HPL jest dostępny od jednej sztuki. Jeżeli wybrany dekor Cleaf nie wchodzi w skład kolekcji Espresso, minimalne zamówienie to 30 sztuk. Każdorazowo jednak należy potwierdzić dostępność poprzez kontakt z menedżerem sprzedaży Forner lub biurem obsługi klienta Forner.


Czy można zamówić płyty Cleaf z certyfikatem niepalności?

Tak, każdy dekor Cleaf może zostać wyprodukowany na rdzeniu niezapalnym. Czas realizacji takiego zamówienia to ok. 5-6 tygodni.


Ile płyt muszę zamówić, aby płyta Cleaf była z certyfikatem trudnopalnym?

Aby zamówić płytę Cleaf na nośniku trudnopalnym i z certyfikatem trudnopalności, minimalne zamówienie przy grubości  płyty 18 mm to 2 palety / 40 sztuk.


Jakie klasy palności ma płyta meblowa Cleaf?

Klasy palności płyt Cleaf to: B-s2, d0 oraz B-s1 d0.


Jak wygląda obróbka płyt Cleaf o głębokich strukturach?

Jak obrabiać płytę meblarską Cleaf, której wierzchnia warstwa melaminy jest grubsza niż w przypadku standardowych płyt meblowych? Ważne jest, by nie ustawiać za nisko frezu i w miarę możliwości końcową obróbkę wykonać ręcznie jeśli ma się do dyspozycji podstawową okleiniarkę, która na bieżąco nie monitoruje wysokości noża.


Czy mogę zaciąć płytę Cleaf pod kątem 45 stopni?

Tak, płyta Cleaf ma bardzo gęsto sprasowane wióry, dzięki temu możemy zaciąć płytę Cleaf pod kątem.


Czy mogę frezować w płycie Cleaf?

Tak, przy czym należy pamiętać, że pod ozdobną warstwą melaminy znajduje się płyta wiórowa, którą następnie należy zabezpieczyć.


Jakie uchwyty można zastosować do płyty Cleaf?

Do płyty meblarskiej Cleaf można zastosować w zasadzie wszystkie dokładane uchwyty, oprócz uchwytów frezowanych w powierzchni.


Czy Forner oferuje wzorniki płyt Cleaf?

W przypadku płyt meblowych Cleaf posiadamy dwa wzorniki – tzw. moody (zobacz prezentację wzornika na kanale Forner na YT), który na kilku kartach prezentuje małe próbki dekorów-laminatów oraz wzornik walizkowy (zobacz prezentację wideo wzornika na kanale Forner na YT), gdzie kolekcję prezentujemy w formie mini frontów meblowych. Hurtowniom proponujemy duży ekspozytor. Wszystkie nasze materiały marketingowe wraz z cenami oraz zdjęciami lub filmami prezentujące wzorniki można znaleźć na stronie www – zakładka cennik.


Czy mogę zamówić próbkę wybranego koloru płyty Cleaf?

Tak, zwykle próbki kolorów w formacie mini frontów z walizki posiadamy na stanie magazynowym. Zamówienie na próbkę można złożyć kontaktując się z nami poprzez email: forner@forner.pl. Wysyłamy próbkę pocztą po opłaceniu faktury proformy. Cena to 10 zł brutto.


Czy dysponujecie Państwo plikami do programów projektowych typu Cad?

Tak, tekstury są dostępne do pobrania z naszej strony internetowej. Można je znaleźć zarówno w zakładce Strefa Projektanta, jak również na podstronach poszczególnych produktów.


Gdzie mogę zobaczyć zdjęcia z realizacji wykonanych z płyty Cleaf?

Zdjęcia z realizacji, w tym również na bazie płyt meblarskich Cleaf, publikujemy regularnie w naszych Social Mediach, na Instagramie Forner, facebooku Forner, a także w galerii na naszej stronie internetowej.


Kolekcja Cleaf presented by Egger / Egger prezentuje Cleaf – co to jest?

Cleaf Egger – Kolekcja Cleaf prezentowana przez firmę Egger to tzw. “rozszerzenie” kolekcji materiałów dekoracyjnych Egger na lata 2020–22. Na kolekcję dekorów Egger prezentuje Cleaf, które znajdują się również w ofercie Forner, składa się 27 produktów, opracowanych w 10 strukturach, dostępnych w postaci płyt meblowych, laminatów i obrzeży ABS. Egger + Cleaf to dekory: Alpaca, Cheope, Duna, Fronda, Idea, Millennium, Mosaico, Okobo, Primofiore, Yosemite, z których część od dawna jest dostępna w kolekcji Forner lub została wprowadzona do oferty Forner na początku 2020 r.


Cleaf Polska. Oficjalny dystrybutor Cleaf – od kiedy Forner jest generalnym dystrybutorem cleaf.it w Polsce?

Cleaf Polska – Forner jest oficjalnym dystrybutorem marki Cleaf (cleaf.it) w Polsce od 2008 r. Przedstawienie produktów Cleaf na polskim rynku rozpoczęliśmy od wprowadzenia trzech dekorów: Cleaf Smart, Cleaf Surf i Cleaf Penelope. Bliska współpraca z Włochami stale ewoluowała i zaowocowała oryginalną kolekcją włoskich płyt meblowych o różnorodnej kolorystyce, którą Forner cały czas rozwija. Obejmuje ona zarówno klasyczne motywy drewna, jak i fantazyjne wzory takie jak tkanina, beton czy skóra. Forner to największa kolekcja płyt Cleaf w Polsce i dostępność produktów Clafa od ręki – prosto z naszego stanu magazynowego.


Jak powstaje płyta TSS Cleaf (TSS – thermo structured surface)? 

TSS to skrót od thermo structured surface, co skrótowo opisuje proces produkcji płyt meblarskich Cleaf. Podczas produkcji warstwa dekoracyjna zostaje rozgrzana do temp. około 250 stopni Celsjusza i wtedy to następuje formowanie powierzchni poprzez tzw. prasowanie specjalnymi matrycami. Następnym etapem jest wystudzenie i hartowanie twardej powłoki. Dzięki zastosowaniu sporej grubości warstwy dekoracyjnej, w fabryce Cleaf możliwe jest uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni.
Płyty akrylowe Forner w pytaniach i odpowiedziach

Rozwiń, aby dowiedzieć się więcej na temat płyt meblowych akrylowych produkcji Forner.

Poniżej przedstawiamy zestaw najczęściej zadawanych pytań dotyczących akrylowych płyt meblowych, do których przygotowaliśmy odpowiedzi. Liczymy, że tak kompleksowe przedstawienie produktu i usystematyzowanie wiedzy o płytach akrylowych, ułatwi Państwu zarówno wybór, jak i ewentualną pracę z akrylowymi płytami meblowymi produkcji Forner.

FAQ nt. płyt akrylowych w formie wideo

Płyty akrylowe – co to jest za produkt?

Akrylowa płyta meblowa produkcji Forner to materiał meblarski najwyższej jakości. Cechy produktu – m.in. odporność na uszkodzenia czy płowienie, powodują, że płyty akrylowe wypierają z rynku fronty lakierowane. W przypadku powierzchni lustrzanej cechami odróżniającymi płyty akrylowe Forner są: niespotykana głębia koloru i niezwykły efekt lustrzanego odbicia. W przypadku powierzchni matowych, są to niemal jedwabista w dotyku struktura oraz niepalcująca się powierzchnia.

Płyty akrylowe Forner produkujemy w naszym zakładzie w Lublinie przy użyciu najlepszych komponentów: wodoodpornego kleju PUR, surowej płyty (głównie MDF) oraz foli akrylowych topowych europejskich producentów, w tym np. firmy Senosan. Na tył płyty stosujemy specjalny folię, dzięki czemu niwelujemy prężenie się płyty w szczególności przy dużych elementach. Jest to także dodatkowa bariera przed wilgocią.

Film pokazujący produkcję płyt akrylowych Forner znajdziesz na naszym kanale na YT.


Jakie są zalety akrylowych płyt meblowych Forner?

– akrylowe płyty meblowe full gloss to powierzchnia maksymalnie zbliżona do efektu lustrzanego odbicia nieosiągalna np. w przypadku frontów lakierowanych

– akrylowe płyty meblowe deep matt to powierzchnia doskonale gładka, matowa i przyjemna w dotyku; płyty akrylowe Forner i wykonane z nich fronty matowe posiadają właściwości antyodblaskowe; akrylowe płyty meblowe na głęboki mat to materiał, na którym nie pozostają odciski palców

– płyty meblowe i fronty na wysoki połysk i głęboki mat od Forner to powierzchnia odporna na zarysowania

– doskonała odporność na zarysowania, odporność na ścieranie, odporność na uderzenia

– zwiększona odporność na promieniowanie UV

– doskonała odporność chemiczna

– bogata, uniwersalna kolorystyka

Film prezentujący zalety płyt akrylowych można zobaczyć na naszym kanale na YouTube:

Płyty akrylowe na głęboki mat od Forner – korzyści z wyboru.

Płyty akrylowe na wysoki połysk od Forner – korzyści z wyboru.


Co zyskuję korzystając z płyt akrylowych Forner?

Akrylowe płyty meblowe Forner to szereg korzyści zarówno w przypadku producenta frontów czy mebli, jak i dla klienta końcowego.

  • Szybkość i łatwość produkcji

Fronty akrylowe na bazie płyt meblowych od Forner to oszczędność czasu. Fronty akrylowe produkuje się znacznie szybciej niż fronty lakierowane. Obróbka materiału jest również mniej czasochłonna oraz łatwiejsza.

  • Wielofunkcyjność i uniwersalność

Dzięki swoim właściwościom fronty akrylowe Forner można wykorzystać zarówno do produkcji mebli kuchennych, łazienkowych, a także mebli do sypialni czy salonu. Z powodzeniem można je również zastosować nawet w meblach laboratoryjnych.

  • Głębia i trwałość koloru

Folia akrylowa, którą Forner wykorzystuje do produkcji płyt i frontów meblowych, nie podlega procesowi utleniania. Dzięki temu kolor zachowa swą głębię oraz wyrazistość przez długie lata, a fronty dłużej będą wyglądały jak nowe.

  • Powtarzalność koloru

W opinii naszych Klientów zaletą frontów na wysoki połysk jest powtarzalność koloru. Niezależnie od terminu zamówienia, kolor będzie identyczny, jak zamówiony wcześniej.

  • Łatwość czyszczenia

W parze z wytrzymałością powłok akrylowych Forner oraz ich odpornością na zarysowania, idzie łatwość utrzymania ich w czystości. Wystarczy zastosować ściereczkę z mikrofibry lub bawełny wraz 1% roztworem wody z mydłem.


Jaki jest sposób wykorzystanie akrylowych płyt meblowych Forner na głęboki mat i wysoki połysk? Gdzie można zastosować akrylowe płyty meblowe?

Akrylowe płyty meblowe to doskonały produkt do produkcji frontów i mebli kuchennych, mebli łazienkowych, mebli do salonu, sypialni czy biura. Płyty akrylowe Forner można wykorzystać jako elementy dekoracyjne w każdym rodzaju wnętrza. Płyty akrylowe Forner to idealny produkt do wykonania zabudowy ekspozycji targowych itp.


Czym płyta akrylowa różni się od płyty lakierowanej?

Są to dwie różne technologie produkcji frontów. A jedynym wspólnym mianownikiem jest nośnik, czyli płyta MDF. W przypadku frontów lakierowanych proces wygląda w następujący sposób: tniemy płytę MDF na zadany wymiar.  Następnie formatka MDF pokrywana natryskowo warstwami podkładu i lakieru. Trwa to dość długo i aby uzyskać wysokiej jakości front bez wad, trzeba być bardzo precyzyjnym i nie popełnić nawet najmniejszego błędu.
Z kolei w przypadku akryli, płytę MDF pokrywamy matą akrylową, następnie tniemy na formatki, które trzeba zaobrzeżować. Produkcja frontów przy pomocy akryli jest szybsza. Gotowe elementy z płyty akrylowej są również tańsze niż lakierowane. Ale żeby precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie nagram osobny odcinek, w którym przedstawię podstawowe wady i zalety obu rozwiązań.


Od kiedy zajmujecie się produkcją płyt akrylowych?

Forner produkuje akrylowe płyty meblowe od 2012 roku. Obecnie jesteśmy największym polskim producentem płyt w wysokim połysku i na głęboki mat. Forner posiada jedną z najnowocześniejszych w kraju linii do produkcji płyt akrylowych, która zapewnia bardzo duże moce przerobowe.


Jaki jest wymiar / format płyt akrylowych?

Format płyt akrylowych Forner to standardowo: 2800×1300 mm. Płyty akryle dla klientów przemysłowych mogą mieć również wymiar 2800×1250 mm lub 3050×1250 mm.


Jaka jest grubość płyt akrylowych?

Można przyjąć że uśredniona grubość płyt akrylowych to 19mm. Grubość ostateczna płyty różni się ponieważ folie mają różną grubość w zależności od koloru i typu foli. Różnice mogą wynikać również z nośnika, czyli grubości MDF.

Forner produkuje również płyty akrylowe dla klientów przemysłowych przy grubości 16 mm. Możliwa jest też realizacja większych zamówień na płyty akrylowe na innych grubościach nośników tj. 8, 10, 12, 22 mm.


Jaki jest rdzeń płyty akrylowej?

Standardowo jest to MDF surowy, ale pod zamówienia klienta wykonujemy także płyty na bazie płyty wiórowej surowej (większe zamówienia – hurtownie czy fabryki), można też wykorzystać MDF niezapalny, wilgocioodporny, czy barwiony w masie. To produkty na indywidualne zamówienie.


Czy można kupić płytę akrylową na nośniku trudnopalnym lub wilgocioodpornym?

Tak, płytę akrylową produkcji Forner można zamówić na nośnikach: trudnopalnym lub wilgocioodpornym. Minimalne zamówienie, to jedna paleta (w przypadku 20 sztuk).


Czy płyta akrylowa na nośniku ognioodpornym posiada atest trudnopalności?

Matę akrylową możemy naprasować np. na MDF trudnopalny (produkt z atestem), jednak gotowa płyta nie ma atestu trudnopalności.


Czy można zamówić akryl dwustronny? Czy płyta meblowa może zostać pokryta folią akrylową z obu stron?

Tak, jest to produkt wyłącznie pod zamówienie klienta, ilość minimalna wynosi 10 szt. z dekoru.


Jakiego kleju używamy do produkcji płyt akrylowych?

Do produkcji płyt akrylowych stosujemy wodoodporny klej PUR, który stanowi dodatkową barierę dla wilgoci. Do przytwierdzenia obrzeża również rekomendujemy wodoodporny klej PUR, dzięki czemu fronty z płyt akrylowych Forner można zastosować np. w łazience.


Jaka jest cena płyty akrylowej / ile kosztuje płyta akrylowa Forner?

Ceny płyty akrylowej są zróżnicowane w zależności od typu wykończenia i koloru. W przypadku płyt w wersji Standard ceny zaczynają się od 92 zł netto za m2, a w przypadku płyt akrylowych Scratch Resistant cena płyty akrylowej zaczyna się od 105 zł netto za m2. Cennik detaliczny jest dostępny na stronie internetowej.
W sprawie indywidualnych wycen na płyty akrylowe zapraszamy do kontaktu z menadżerami sprzedaży.


Gdzie kupię płytę akrylową Forner w Warszawie / Poznaniu / Krakowie itp.?

Forner posiada sieć dystrybucji na terenie całego kraju. Aby dowiedzieć się, gdzie można kupić płyty akrylowe w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku czy w innych polskich miastach, prosimy prosimy o kontakt z handlowcem odpowiedzialnym za dany region. Placówki, gdzie można zobaczyć i kupić płytę Cleaf oraz inne produkty Forner znajdują się również m.in. w Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie.


Jaki jest czas realizacji zamówień na płyty akrylowe w firmie Forner?

Czas realizacji zamówienia na płyty akrylowe produkcji Forner, to obecnie ok. 3 tygodni od momentu złożenia zamówienia.


Czym różnią się płyty akrylowe w wersji Standard od wersji Scratch Resistant?

Jeśli chodzi o właściwości wizualne można powiedzieć, że pomiędzy oboma produktami można postawić znak równości. Wersja płyt akrylowych Scratch Resistatnt ma podwyższone parametry odporności na zarysowania – płyta akrylowa jest pokryta folią akrylową, która ma dodatkową warstwę zabezpieczającą przez mikrozarysowaniami. Akryle w wersji SR możemy używać od razu po ściągnięciu tzw. protekcji.


Czy dysponujecie informacją dotyczącą dopasowania kolorystycznego np. RAL itp. ?

Tak, orientacyjne dopasowania kolorystyczne akrylowych płyt meblowych Forner – wysoki połysk i głęboki mat – do palety NCS, RAL, PANTONE i oferty EGGER można znaleźć na naszej stronie www w zakładce produktu.


Jak czyścić fronty na wysoki połysk lub głeboki mat wykonane z płyty akrylowej?

Do czyszczenia powierzchni płyt i frontów akrylowych na wysoki połysk Forner zaleca stosowanie wyłącznie miękkich ściereczek np. bawełnianych lub z mikrofibry. Powierzchnie frontów na wysoki połysk możemy umyć 1% roztworem wody z mydłem.
Zabrania się stosowania środków do czyszczenia okien, mleczek typu Cif, środków do szorowania, środków z zawartością kwasów, wosków, rozpuszczalników i innych substancji aktywnych chemicznie itp.
Jeśli nie jesteśmy pewni, czy środek, który chcemy zastosować, będzie odpowiedni, zalecamy przeprowadzić próbę na niewielkim, niewidocznym fragmencie powierzchni frontu na wysoki połysk.


Czy dysponujecie Państwo plikami do programów projektowych typu Cad?

Tak, kolorystyka jest dostępna do pobrania z naszej strony internetowej. Można je znaleźć zarówno w zakładce Strefa Projektanta, jak również na podstronach poszczególnych produktów.


Czy Forner oferuje wzorniki płyt akrylowych?

W przypadku akrylowych płyt meblowych Forner, posiadamy wzorniki listkowe. Hurtowniom proponujemy duży ekspozytor. Wszystkie nasze materiały marketingowe wraz z cenami oraz zdjęciami lub filmami prezentujące wzorniki można znaleźć na stronie www (zakładka cennik).


Gdzie mogę zobaczyć zdjęcia z realizacji wykonanych z płyty akrylowych?

Zdjęcia z realizacji, w tym z realizacji w oparciu o płyty akrylowe Forner, publikujemy regularnie w naszych Social Mediach, na Instagramie Forner, facebooku Forner, a także wgalerii na naszej stronie internetowej.

powrót
powrót