Płyty niezapalne

Niezapalne płyty wiórowe i MDF oraz sklejki o tych samych właściwościach oferuje firma Forner. Płyty posiadają certyfikat Euroklasy B, czyli spełniają europejskie normy dotyczące klasyfikacji ogniowej wyrobów budowlanych.

Forner płyta niezapalna

Płyta zgodna z obowiązującymi w Polsce normami europejskimi, tzw. Euroklasami.

Płyta trudnopalna dystrybuowana przez firmę Forner posiada certyfikat Euroklasy B-s2, d0. Oznacza to, że produkt został sklasyfikowany w Euroklasie B i spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dla podklasy s2 (nieznaczne wydzielanie dymu) oraz d0 (brak płonących kropli).

WŁAŚCIWOŚCI:
płyta niepalna / płyta trudnozapalna / płyta trudnopalna / płyta niezapalna / płyta ogniouodporniona / płyta ognioodporna / płyta ogniotrwała

ZASTOSOWANIE:
Budownictwo, Rdzenie drzwi wymagających klasy palności, Meblarstwo – jako baza do uszlachetnienia (pokrycia laminatem – w naszej ofercie) płyt dekoracyjnych używanych w produkcji mebli lub wyposażenia wnętrz w obiektach użyteczności publicznej).


Forner płyta niezapalna

MDF czarny barwiony w masie niezapalny jest to MDF, którego włókna drzewne w procesie produkcji zostały zabarwione na czarno.

MDF czarny barwiony w masie posiada dodatkową własność – Jest NIEZAPALNY.

ZASTOSOWANIE:
Dekoracyjne elementy mebli pokryte lakierem bezbarwnym.


Wiórowe niezapalne surowe

Płyty wiórowe niezapalne surowe są zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami europejskimi, tzw. Euroklasami.
Płyta trudnopalna dystrybuowana przez firmę Forner posiada certyfikat Euroklasy B-s1, d0. Oznacza to, że produkt został sklasyfikowany w Euroklasie B i spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi dla podklasy s1 (nie wydziela dymu) oraz d0 (brak płonących kropli).

Płyta wiórowa surowa ognioodporna spełniająca wymogi Euroklasy B jest różnie nazywana. Najczęściej spotyka się następujące określenia:
– płyta niepalna
– płyta trudnozapalna
– płyta trudnopalna
– płyta niezapalna
– płyta ogniouodporniona
– płyta ognioodporna
– płyta ogniotrwała

ZASTOSOWANIE:
Budownictwo, rdzenie drzwi wymagających klasy palności, Meblarstwo, jako baza do uszlachetnienia (pokrycia laminatem – w naszej ofercie) płyt dekoracyjnych używanych w produkcji mebli lub wyposażenia wnętrz w obiektach użyteczności publicznej


Sklejki niezapalne

Sklejka niezapalna została wykonana z obłogów topoli. Każdy obłóg sklejki przed sprasowaniem został zanurzony w specjalnym roztworze, który powoduje, że gotowy produkt – sklejka – jest niezapalny.

Sklejka otrzymała certyfikat i klasę B-s2 d0 czyli jest niezapalna.

Format sklejki to: 2500 x 1250mm.

Sklejka jest dostępna w następujących grubościach: 4 mm; 6 mm; 8 mm; 10 mm; 12 mm; 14 mm; 15 mm; 16 mm; 18 mm i 20 mm.


INFORMACJE

W swojej ofercie FORNER posiada płyty wiórowe surowe i laminowane, MDF surowe i laminowane oraz sklejkę, które spełniają najostrzejsze normy stosowane w Unii Europejskiej – Euroclass B (klasa palności). Zostało to potwierdzone uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu, który jest dołączany do zakupionych w FORNERZE.

powrót
powrót