Architect at work: premiera płyty meblowej Forner Onyx

Do kolekcji materiałów meblarskich Forner o matowym wykończeniu, które ułatwiają tworzenie pięknych wnętrz, dołącza płyta meblowa Onyx. Nowość w portfolio lubelskiego producenta to bardzo wytrzymała a jednocześnie niezwykle subtelna powierzchnia dostępna w 16 kolorach. Premiera nowej matowej powierzchni meblarskiej od Forner miała miejsce podczas Architect at work w Warszawie.

Płyta meblowa Forner Onyx dołącza do kolekcji fornerowych materiałów meblarskich o matowej powierzchni, które ułatwiają tworzenie pięknych wnętrz.

Płytę meblową Forner Onyx wyróżnia najwyższy poziom matowości oraz bardzo wytrzymała, a jednocześnie niezwykle subtelna w dotyku powierzchnia. Dzięki unikalnym własnościom haptycznym jest jedwabista w dotyku, a przy tym odporna na zarysowania i wilgoć. Na płycie meblowej Forner Onyx nie pozostają odciski palców, a sam materiał został przebadany i zatwierdzony do kontaktu z żywnością. Dzięki swoim własnościom płyta meblowa Onyx doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytku we wszystkich rodzajach wnętrz – zastosowana zarówno jako element pionowy, jak i poziomy. Płyta meblowa Onyx to materiał meblarski, który można wykorzystać w każdej przestrzeni, prywatnej jak i komercyjnej – od holu, przez salon, kuchnię, sypialnię, a na łazience kończąc.

– Płyta meblowa Forner Onyx jest efektem naszych wieloletnich doświadczeń w zakresie wytwarzania materiałów meblarskich. Finalny proces produkcyjny realizowany na najnowocześniejszych maszynach jest zawsze poprzedzony staranną analizą potrzeb klientów oraz wyborem najlepszych możliwych komponentów, które poddajemy szczegółowym stresstestom. Gwarantuje to tworzenie materiałów meblarskich najwyższej jakości wyprzedzających aktualne trendy – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes Forner.

– W przypadku płyty meblowej Forner Onyx powierzchnia dekoracyjna składa się z trzech warstw, kolejno: impregnacyjnej, bazowej i wierzchniej. Są one nakładane na materiał nośny jedna po drugiej, a następnie utwardzane za pomocą wiązek elektronów w unikalnym procesie produkcyjnym. Technologia ta zapewnia wyjątkowo długą żywotność powierzchni – wyjaśnia prezes Forner. Dzięki temu płytę meblową Onyx można zastosować nie tylko jako fronty czy korpusy, ale także jako blat.

Matowe płyty meblowe Forner Onyx to połączenie trwałości, użyteczności i elegancji w jednym. – Płyty meblowe Onyx wpisują się doskonale w minimalistyczną filozofię, której hasłem jest „Mniej znaczy więcej”. – Jedwabista, matowa powierzchnia płyty meblowej Forner powoduje, że mimo swej „prostoty”, stonowane kolorystycznie meble wykonane z płyt Onyx mogą stanowić ozdobę każdego wnętrza – uważa Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner. – Gładkie fronty meblowe, blaty oraz inne powierzchnie wykonane z płyty meblowej Forner Onyx są niezwykle eleganckie i przy tym bardzo funkcjonalne. Technologia antifingerprint powoduje, ze zapominamy o odciskach palców, a codzienne utrzymanie i czyszczenie jest dziecinne proste – wystarczy bawełniana ściereczka z odrobiną wody czy dodatkiem mydła w płynie w przypadku tłustych plam – dodaje.

Kolekcja płyt meblowych Forner Onyx liczy 16 kolorów. Format płyty to 2800x1300x18mm. Bazą jest MDF. Kolorystyka kolekcji Forner Onyx jest ponadczasowa i uniwersalna. Jedwabiste i pochłaniające maksimum światła, matowe wykończenie powierzchni powoduje, że zestawienie kolorystyczne z innymi materiałami jest bardzo łatwe. Matowe fronty z płyty meblowej Onyx można połączyć nie tylko z korpusami wykonanymi z tej samej płyty ale skontrastować z dekorami z kolekcji płyt meblowych Forner Forrest czy kolekcji włoskich płyt meblowych Forner & Cleaf. Takie duety, to bardzo popularne połączenie chętnie wybierane przez projektantów wnętrz i producentów mebli na wymiar.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót