Ekologiczne rozwiązania przy produkcji płyt meblowych 🌞

Od połowy 2021 r. zakład produkcji superpołyskowych i supermatowych płyt meblowych Forner będą zasilały dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 100kW, co w znaczącym stopniu będzie zaspokajać potrzeby energetyczne producenta.

Fotowoltaika to nie tylko rozwiązanie, które jest praktyczne. To także krok w stronę bardziej ekologicznej produkcji płyt meblowych. Panele fotowoltaiczne pokryły dach siedziby lubelskiego producenta płyt meblowych, a zrealizowana przez Forner inwestycja poprawia efektywność energetyczną spółki oraz zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Producent płyt meblowych Forner, w trosce o środowisko, dąży do jak najmniejszej emisji CO2. Dlatego od połowy 2021 r., dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 / Oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku / Działanie 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach), zakład produkcji superpołyskowych i supermatowych płyt meblowych Forner będą zasilały dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 100kW, co w znaczącym stopniu będzie zaspokajać potrzeby energetyczne producenta.

Zobacz nasz film: F jak Forner; f jak fotowoltaika:)

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót