Forner laureatem Diamentów Forbesa 2017

Forner, największy w Polsce producent płyt połyskowych oraz oficjalny dystrybutor płyty Cleaf znalazł się w przygotowywanym przez miesięcznik Forbes, prestiżowym zestawieniu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Przedsiębiorstwa, które znalazły się na tej liście, mogą szczycić się tytułem „Diament Forbesa 2017”. Forner otrzymał certyfikat w czwartek, 16 marca podczas uroczystej gali w lubelskim hotelu Luxor.

Zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju już po raz dziesiąty przygotowała firma Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes”. Na liście znalazły się przedsiębiorstwa, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Jak podają organizatorzy, analitycy i eksperci wyceniali firmy, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

W zestawieniu  brano pod uwagę firmy, które złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok obrachunkowy lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Na tej podstawie powstała baza blisko 3 tys. przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Firma produkcyjno-handlowa Forner Sp. z o.o., jest obecnie największym polskim producentem jeśli chodzi o płyty w wysokim połysku, a także oficjalnym dystrybutorem włoskich płyt meblowych Cleaf oraz producentem frontów na bazie płyt laminowanych Cleaf. W zestawieniu Diamentów Forbesa Forner, w kategorii “przychody od 5 do 50 mln zł” znalazł się 6 pozycji w województwie lubelskim.

– Forner powstał w 2007 roku jako firma handlowa i od początku działalności zajmowaliśmy się sprzedażą i promocją włoskich płyt meblowych firmy Cleaf, uzupełniając z czasem ofertę o płyty specjalistyczne tj. płyty lekkie, płyty niezapalne oraz sklejki elastyczne. W 2013 roku kupiliśmy i uruchomiliśmy nowoczesną prasę do produkcji płyty w wysokim połysku na bazie kleju PUR, a dzięki parkowi maszynowemu, który obejmuje również nowoczesne centrum CNC wraz z okleiniarką oraz szeregiem maszyn uzupełniających, Forner produkuje: płyty połyskowe, fronty na bazie płyt akrylowych, fronty na bazie płyty Cleaf oraz fronty ramiakowe – przypomina Sebastian Bartkowiak, właściciel Fornera.

Diament Forbes 2017 dla Forner

– Wyróżnienie “Diamenty Forbesa” jest dla nas potwierdzeniem, że obrana droga rozwoju firmy w oparciu o unikalne na polskim rynku materiały meblarskie była i jest słuszna – mówi prezes Fornera. – Warto jednak zaznaczyć, że to co najważniejsze w drodze do sukcesu “kryje się” i za maszynami, o których wspomniałem i za cyframi, które obrazują poziom przychodów czy zysk netto. Sukces osiąga się tylko z odpowiednimi ludźmi, którzy identyfikują się z firmą, którzy każdego dnia sumiennie wykonują swoje obowiązki. To oni są największą wartością spółki. To są nasze prawdziwe Diamenty – podsumowuje Bartkowiak.

Kolekcja Fornerlux to płyty meblowe z niemal idealnym lustrzanym odbiciem na powierzchni. Forner, największy polski producent superpołysków gwarantuje wysokiej jakości produkt w bardzo konkurencyjnych cenach. Kolekcja obejmuje ponad 50 dekorów jednobarwnych oraz jedyne na naszym rynku dekory drewnopodobne pokryte transparentną folią akrylową. Superpołyski dostępne są w wersji SR, czyli z podwyższoną odpornością na zarysowania, a także w wersji „budżetowej” dla dużych zakładów produkujących meble seryjne.

Kolekcja Cleaf – płyty laminowane z Włoch – to kilkadziesiąt dekorów i unikalnych linii strukturalnych o niespotykanych na polskim rynku bardzo głębokich i wyszukanych strukturach powierzchni. Kolekcja Cleaf to płyty meblowe, które zachwycają producentów tworzących z nich nowoczesne meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne. Za sprawą opatentowanej technologii produkcji płyt, finalne materiały dają odbiorcy bardzo sugestywne wrażenia wizualne i dotykowe. Materiały z oferty firmy produkcyjno-handlowej Forner wykorzystują nie tylko producenci nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

powrót
powrót