Fronty Forner w Aktywnej Kuchni

Z marzenia właścicieli tarnowskiego studia mebli – Sylwii i Adama – powstał niesztampowy projekt – Aktywna Kuchnia. W jego ramach przyszli klienci mogą nie tylko zlecić usługę zaprojektowania przestrzeni oraz mebli, ale także w praktyce sprawdzić zastosowane rozwiązania. W Aktywnej Kuchni wykorzystano m.in. płyty meblowe Sherwood z włoskiej kolekcji Forner & Cleaf.

Jak wyjaśniają właściciele Aktywnej Kuchni, „marzeniem było stworzyć miejsce w Tarnowie, które będzie propozycją innowacyjną i nietypową w formie a zarazem przyjazną, wykraczającą poza proponowane tradycyjne rozwiązania w studiach mebli kuchennych. Miejscem, gdzie można przyjść i zrealizować swoje wyobrażenia własnej przestrzeni kuchennej i domowej”. Przychodząc do Aktywnej Kuchni, klienci mają okazję sprawdzić w praktyce, jak działają urządzenia, przygotować potrawy na warsztatach kulinarnych, czy poznać bliżej materiały, z jakich powstaną ich przyszłe meble.

Cleaf Sherwood – design i wysoka wytrzymałość

– W założeniach projekty Aktywna Kuchnia, oprócz formy wizualnej, znalazły się również elementy nowej filozofii handlowej – wizja, warsztat, opieka – mówi nam Adam Pikusa, właściciel studia mebli kuchennych. – Do tradycyjnego studia meblowego dołączyliśmy elementy edukacyjno-gastronomiczne. Przyjęta forma biznesowa pozwala testować rozwiązania materiałowe i sprzętowe podczas prowadzonych warsztatów – wyjaśnia.

I dodaje: – Ponieważ zajęcia kulinarne niosą ze sobą elementy nieprzewidywalne, meble zostały wykonane z myślą o wytrzymałości przy zachowaniu nowatorskiej formy i estetycznego wyglądu.

Wśród materiałów zastosowanych do wykonania projektu Aktywnej Kuchni znalazły się również płyty meblowe Forner z włoskiej kolekcji Cleaf. – Płytę meblową firmy Forner – czarny Sherwood, którą postanowiliśmy wykorzystać na fronty meblowe, wybraliśmy ponieważ posiada nie tylko nowoczesny design – czyli trójwymiarową fakturę powierzchni zbliżoną do naturalnego drewna, ale zarazem też jest bardzo wytrzymała, co znakomicie sprostało naszym wymaganiom – podkreśla Adam Pikusa. Właściciel tarnowskiego studia mebli kuchennych zaznacza, że materiały, z jakich korzystają wykonując meble charakteryzują się wysoką jakością i pozwalają na wieloletnie użytkowanie.

Cleaf Sherwood – doskonała imitacja drewna dębu

Wykorzystana w projekcie Aktywnej Kuchni płyta meblowa 3D w strukturze Sherwood, to doskonała imitacja drewna dębu. Jej stylistyka i niezwykle głęboka struktura w połączeniu z czarnym kolorem zdecydowanie odciska piętno na prezentowanym w Tarnowie wnętrzu kuchennym. Jak podkreślają projektanci, dzięki swej dominującej fakturze i kolorystyce płyta meblowa Cleaf Sherwood znajdzie swoje miejsce zarówno w klasycznych jak i współczesnych wnętrzach, co doskonale widać w Aktywnej Kuchni.

Warto zaznaczyć, że za sprawą płyty meblowej Cleaf w strukturze Sherwood producenci otrzymują wyjątkowe narzędzie do tworzenia mebli o interesującym wzornictwie, opartym na najnowszych światowych trendach. Cechy charakterystyczne płyty 3D Cleaf Sherwood to bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Płyta to nowoczesny produkt z termicznie formowaną strukturą powierzchni, dzięki czemu są one lepsze od płyt „zwykłych” płyt laminowanych, ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej.

Na kolekcję płyt meblowych Cleaf składa się obecnie blisko 90 dekorów. Stylistyka obejmuje nie tylko kolory drewniane ale również wzory industrialne czy materiałowej.

Kontakt do firmy 

Aktywna Kuchnia Sylwia Jakosz-Pikusa

ul. Mickiewicza 3; 33-100 Tarnów

e-mail: kontakt@aktywnakuchnia.pl

www: aktywnakuchnia.pl

Zdjęcia wykorzystane w artykule „Fronty Forner w Aktywnej Kuchni” dzięki uprzejmości firmy Aktywna Kuchnia

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót