Kaszmirowy blat Forner w sercu apartamentu na Żoliborzu

Blat kompaktowy Forner kaszmir BL401 ma wszystkie cechy, których pożądali do nowej kuchni właściciele apartamentu na warszawskim Żoliborzu. – Wspólnie szukaliśmy optimum między ceną a jakością i wybór padł na materiał meblarski Forner – mówi Joanna Lemka-Wójcik, architektka i założycielka jlw studio. Przeczytajcie artykuł o metamorfozie mieszkania, w którym wykorzystano m.in. blat HPL z oferty Forner.

kaszmirowy blat Forner BL401 w kuchni

– Inwestorzy, rodzice trójki dzieci, zgłosili się do mnie z zapytaniem o projekt w optymalnym ku temu momencie tj. na kilka miesięcy przed planowanym remontem. Impulsem do metamorfozy części dziennej 100-metrowego apartamentu na warszawskim Żoliborzu była chęć przekazania własnego pokoju najmłodszemu synowi, który dotychczas zamieszkiwał razem z nimi w sypialni – opisuje zadanie, jakie przed nią postawiono Joanna Lemka-Wójcik, architektka i założycielka jlw studio.

Kuchnia w kolorach złamanego błękitu i szarości

Jak wyjaśnia architektka, rozwiązaniem okazało się być wydzielenie sypialni dla rodziców z części dziennej mieszkania, co było możliwe dzięki dużej ilości okien. Dawna jadalnia zamieniona została w wypoczynkową część dzienną, a kuchnia z wyspą zmieniła swój kształt i estetykę na bardziej nowoczesną i funkcjonalną, ze stołem dla dużej rodziny na środku. – Podczas remontu udało się zachować istniejącą, piękną drewnianą podłogę oraz przy okazji odświeżyć pozostałe pokoje – podkreśla Joanna Lemka-Wójcik.

Sercem nowej części dziennej apartamentu stała się funkcjonalna kuchnia w kolorach złamanego błękitu i szarości. Sprzęty kuchenne zostały ukryte w zabudowie. W lakierowanej, matowej płycie meblowej zostały wyfrezowane otwory umożliwiające wentylację. Dzięki zastosowaniu wielkoformatowych płytek 120×60 nad blatem, w całym pasie międzyszafkowym są tylko 2 fugi. W podłodze zaprojektowany został estetycznie wykończony floorbox, który ułatwia przesiadywanie z laptopem przy stole.

Blat HPL Forner strzałem w dziesiątkę

Zabudowę meblową wykonywaną na wymiar dopełnia blat kompaktowy HPL Forner Kaszmir BL401 w neutralnym, beżowo-szarym kolorze, który szybko się nie znudzi.

Założycielka jlw studio zaznacza, że inwestorom zależało, by blat był matowy, nie połyskliwy, gładki i łatwy w utrzymaniu czystości. – Wspólnie szukaliśmy optimum między ceną a jakością – 12-milimetrowy blat kompaktowy z HPL okazał się strzałem w dziesiątkę, bo jest wilgocioodporny i odporny na mikro-zarysowania – mówi Joanna Lemka-Wójcik. – W porównaniu z klasycznym blatem laminowanym wygląda zdecydowanie nowocześniej, umożliwia zastosowanie łatwego w utrzymaniu czystości zlewozmywaka powieszanego, a jednocześnie cenowo jest dużo bardziej przystępny niż np. kamień czy spiek kwarcowy – wylicza i dodaje: – Właściciele użytkują nową kuchnię już kilka miesięcy i są bardzo zadowoleni.

Doskonale zaplanowana przestrzeń i idealnie dobrane materiały oraz kolory powodują, że kuchnia po metamorfozie wygląda jak z katalogu, a zadowolenie klientów pokazuje, że w trakcie zmian w naszej przestrzeni życiowej (ale nie tylko), niezwykle ważną rolę odgrywa architekt wnętrz 😊 O tym, dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz, możesz dowiedzieć się m.in. oglądając nasze wideo: Jak wybrać dobrego projektanta wnętrz?

Trendy: projektowanie wnętrz maksymalnie łatwych do sprzątania

Po tym, jak właścicielka jlw studio opowiedziała nam o zmianach, jakie zaszły w apartamencie na warszawskim Żoliborzu, korzystając z okazji, poprosiliśmy ją o podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi trendów w projektowaniu wnętrz.

– Generalnie z moich obserwacji dotyczących oczekiwań klientów wynika, że trendem coraz bardziej dominującym we wnętrzach jest ultra funkcjonalność a wręcz projektowanie wnętrz maksymalnie łatwych do sprzątania. Coraz rzadziej pojawia się biała fuga (nawet pomiędzy białymi płytkami) czy otwarte półki np. nad blatem kuchennym. Zabudowy meblowe są prawie zawsze pod sufit. Dostrzegam również duże zainteresowanie płytami meblowymi, na których nie widać odcisków palców – mówi Joanna Lemka-Wójcik, dodając, że wytyczne klientów to często zastosowanie jak największej ilości mebli wiszących czy podwieszanych (np. konsole, szafki nocne, szafki RTV) oraz mebli na wysokich nóżkach, umożliwiających wjechanie pod nie robota sprzątającego (np. sofy, fotele). Pożądane są również jednolite płaszczyzny – na popularności zyskuje np. mikrocement.


Jlw studio to pracownia projektowania wnętrz skoncentrowana na wydobywaniu potencjału z nieruchomości. Jej założycielką Joanna Lemka-Wójcik, architekt z wykształcenia i z zamiłowania, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Dyplom obroniła w 2018 roku z wynikiem celującym, a jej praca magisterska otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Koniecznie zajrzyjcie na profil jlw studio na instagramie!

Autorka zdjęć: Ula Mróz

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót