Materiałowa płyta meblowa Cleaf Penelope – Królowa może być tylko jedna

Rozbudza zmysły, oczarowuje niesamowitą gracją w grze światła i cienia, a do tego wyróżnia się „nosząc” na sobie niezwykle głęboką strukturę imitującą len. Brzmi jak doskonała płyta meblowa do zastosowania na fronty meblowe, w garderobie czy jako skrzydła drzwi przesuwnych, prawda? Taka jest bowiem płyta laminowana z kolekcji Forner by Cleaf w strukturze Penelope. Przeczytaj, dlaczego to właśnie Forner Penelope z kolekcji Cleaf jest jednym z naszych bestsellerów i dlaczego tą płytę meblową nasi klienci wybierają najczęściej.   

Płyta laminowana Penelope z kolekcji Forner by Cleaf jest głęboko organiczną strukturą, która odtwarza efekt lnu. „Materiałowa” struktura Penelope idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, ponieważ projektanci z włoskiej fabryki Cleaf zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem.

Forner by Cleaf. Styl Made in Italy w produkcji płyt meblowych.

Zanim jednak przejdziemy do dokładnego opisu płyty Fornera – Cleaf Penelope, zatrzymajmy się przy jej producencie. Włoska fabryka Cleaf jest jednym z głównych kreatorów trendów na rynku materiałów meblarskich i  wyposażenia wnętrz, a płyty melaminowane o bardzo głębokich strukturach powierzchni, stały się symbolem stylu Made in Italy.

– Poza szacunkiem do pracy oraz pasji twórczej, Cleaf stawia na innowacyjność i niebanalność oferty. Taką też zasadę wyznaje spółka Forner. Stąd też ponad dekadę temu w historii włoskiej fabryki pojawił się polski akcent. Udało nam się nawiązać współpracę z producentem włoskich płyt meblowych, a Forner stał się oficjalnym dystrybutorem produktów Cleaf na Polskę – opowiada Sebastian Bartkowiak, właściciel Fornera.

Dzięki Fornerowi, projektanci wnętrz, designerzy oraz producenci mebli czy szaf przesuwanych mogą przebierać w nowoczesnych produktach. Jednym z nich jest właśnie kolekcja włoskich płyt meblowych Cleaf o niezwykle głębokich strukturach powierzchni, która liczy ponad 80 dekorów.

Wzory ze świata mody na płytach meblowych. „Materiałowa” struktura Cleaf Penelope.

Pośród bogatej kolekcji laminowanych płyt Forner by Cleaf szczególną uwagę zwracają unikalne na polskim rynku struktury materiałowe zaczerpnięte ze świata mody. Dekory Nadir, Spigato, czy Penelope, o której jest ten tekst, idealnie nadają się do produkcji korpusów i frontów mebli biurowych, do aranżacji przestrzeni wystawienniczych, jak również do produkcji frontów mebli kuchennych.

Projektując laminowaną płytę meblową w strukturze Cleaf Penelope zadbano o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy niezwykle głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem. Przyjemność, jaką daje obcowanie z tym materiałem, uwydatniono dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, a unikalna metoda produkcji powoduje, że płyta jest nie tylko bardzo estetyczna, ale także niezwykle praktyczna i wytrzymała.

Cleaf Penelope – włoska kolekcja płyt Forner

Płyty Cleaf nie mają konkurencji

Produkty firmowane logiem Fornera oraz Cleafa od ponad dekady zachwycają odbiorców na rynku polskim. Wspominamy o tym dlatego, że właśnie lniana struktura Penelope była jedną z trzech pierwszych płyt laminowanych Cleaf, które wprowadziliśmy do Polski stając się tym samym oficjalnym dystrybutorem włoskiej fabryki płyt meblowych w naszym kraju i transferując tym samym najnowsze wzornicze trendy z ziemi włoskiej do Polski.

– Co ciekawe, mimo iż od premiery płyty meblowej Forner imitującej len minęło ponad 10 lat, żaden z produktów dostępnych czy to w naszym kraju, czy w krajach sąsiednich, nie potrafi konkurować na polu jakości, wzornictwa, głębokości struktur, czy innowacyjności z oferowanymi przez Forner płytami Cleaf – podkreśla Sebastian Bartkowiak, dodając, że to właśnie ta unikalność, wysoka jakość i oryginalność decydują, że wymagający klienci wybierają produkty z oferty Fornera.

Zobacz wzornik płyt Cleaf – kolekcja Forner

Płyty Fornera – dlaczego warto je wybrać?

Zalety płyt laminowanych znamy. Płyta laminowana jest odporna na ścieranie i zarysowania; na wysokie temperatury, odbarwienia czy działanie pary wodnej , alkoholi i kwasów. Dlaczego jednak wymagający klient wybiera akurat laminowaną płytę meblową Penelope z włoskiej kolekcji Forner by Cleaf?

Jak wynika z relacji naszych partnerów handlowych, decyzja o użyciu płyt meblowych Fornera wynika m.in. z tego, że wzory te są unikatowe na rynku i łączą w sobie wszystkie zalety laminatu z walorami estetycznymi. Ich faktura powoduje, że mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego i dopiero fizyczne dotknięcie materiału informuje nas, że jest to jednak laminat.

– Sztuką nie jest bowiem „namalowanie” na płycie jakiegoś wzoru. Jest nią stworzenie materiału, którego „naturalność” będzie odczuwalna dla dotykającego – podkreśla Sebastian Bartkowiak, właściciel Fornera.

Uniwersalna, a zarazem nieoczywista kolorystyka płyt meblowych Cleaf Penelope

Przejdźmy teraz do dostępnych kolorów, w jakich dostępna jest lniana płyta meblowa Cleaf Penelope. To kolejny element, który wyróżnia włoskie płyty meblowe Forner.

Włoska płyta laminowana Cleaf o materiałowej teksturze lnu jest oferowana przez Forner w czterech wybarwieniach. Co warto jednak zaznaczyć na wstępie, kolorystyka płyt meblowych Forner by Cleaf, podobnie jak i sama płyta, wymyka się schematom i zaszufladkowaniu, a to ze względu na to, iż niezwykle głęboka struktura na powierzchni płyty, kiedy wchodzi w interakcję ze światłem, tworzy zachwycającą grę światłocienia i jawi się odbiorcy za każdym razem nieco inaczej, przez co trudno jednoznacznie określić kolor. Najlepiej zobaczyć płytę Fornera na własne oczy.

Niemniej jednak spróbujemy podjąć wyzwanie. Najprościej opisać płytę Cleaf Penelope FA45, bowiem przypomina ona swoją barwą właśnie naturalny kolor lnianej tkaniny.

Obrzeże Penelope FA45

Cleaf Penelope FA41 to z kolei kolor określany jako porcelanowy lub sprany jeans.

Obrzeże Penelope FA41

Płyta meblowa Cleaf Penelope FA48 choć może być określona jako grafitowa, podczas interakcji z promieniami słońca czy innymi źródłami światłą będzie potrafiła zaskoczyć odbiorcę swoim nieco stalowym, metalicznym charakterem.

Obrzeże Penelope FA48

Natomiast płyta Cleaf FA33 w strukturze Penelope jest najtrudniejsza do sklasyfikowania. Nie ma jednorodnego koloru, a rysunek, który niektórzy odczytują jako właściwy kulturze starożytnych Majów. Inni zaś widzą ten kolor jako brąz z odcieniami miedzi, lub określają kolor jako ciemny, miedziowy blond. Tak czy inaczej niejednorodny fantazyjny kolor z zarysowanymi kwadratami, umyka próbom włożenia go w sztywne ramy.

Obrzeże Penelope FA33

To właśnie owa niejednoznaczność stanowi także o wyjątkowym charakterze włoskich płyt meblowych Cleaf oferowanych przez Forner. Piękno struktury oraz piękno koloru, w połączeniu z trzecim elementem w postaci światła powodują, że z pozoru z pozoru „zwykła” płyta meblowa zyskuje unikalny charakter, oczarowuje odbiorcę, nie pozwala się sobą znudzić  i co rusz zaskakuje użytkownika odsłaniając co raz to nowe, piękne oblicze. Jednym słowem jest to wzorniczy majstersztyk. Dzieło niemal doskonałe.

Laminowane płyty meblowe Cleaf – możliwości zastosowania

Jakby tego wszystkiego było mało, za płytą meblową o materiałowej strukturze imitującej len przemawia jeszcze jeden aspekt – a mianowicie szeroki wachlarz możliwości jej zastosowania. Płyta Fornera – Cleaf Penelope – wykorzystywana jest do produkcji szaf wnękowych, mebli do garderoby z drzwiami przesuwnymi, ale projektanci i architekci widzą w niej także doskonały produkt do zastosowania na fronty mebli kuchennych.

Płyta laminowana Cleaf o strukturze lnu – Penelope – sprawdzi się również jako materiał do produkcji mebli biurowych. Wiemy o tym doskonale, bowiem z płyty laminowanej Forner Penelope wykonaliśmy większość mebli biurowych do naszej siedziby w Lublinie – począwszy od szafek, przez biurka, a na blacie w sali konferencyjnej skończywszy. Warto podkreślić, że mimo codziennej eksploatacji, materiał po wielu latach nadal zachowuje zarówno walory czysto użytkowe, jak i przede wszystkim wizualne.

Cleaf – opatentowana technologia produkcji płyt meblowych

W opracowywaniu nowych struktur płyty laminowanej, nie bez znaczenia pozostają kwestie technologii produkcji. Centrum badań Cleaf, daje włoskiej fabryce niemal nieograniczoną możliwość eksperymentowania z różnymi strukturami płyt meblowych. Naukowcy Cleafa staranne sprawdzają właściwości użytych materiałów i gotowych produktów. Testy przeprowadzone na laminatach i płytach oraz pozostałych surowcach użytych do produkcji głebokostrukturyzowanych płyt  i obejmują m.in. wytrzymałość na ciśnienie, wodę, ciepło itp. W kolejnym etapie produkty Cleafa przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, a zespół ekspertów sprawdza, czy laminaty i płyty meblowe spełniają określone parametry. W ten sposób Cleaf zapewnia swoim klientom produkty: płyty melaminowane, płyty laminowane, płyty meblowe, obrzeża najwyższej możliwej jakości. Produkty Cleafa, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Forner są: eleganckie, trwałe, unikalne i charakteryzuje je niezaprzeczalna atrakcyjność wizualna.

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na wizualne aspekty włoskich płyt meblowych Cleaf. Płyta laminowana Cleaf jest produkowana w następujący sposób: W trakcie produkcji warstwa dekoracyjna jest rozgrzewana do około 250 stopni Celsjusza. Następuje wtedy uformowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnie płyta jest wystudzana, co hartuje twardą powłokę struktury zaprojektowanej przez designerów Cleafa. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Cleaf Penelope – bestseller wśród płyt meblowych Fornera

Podsumowując nasze rozważania, możemy napisać, że płyta laminowana w strukturze Penelope rozbudza zmysły, oczarowuje niesamowitą gracją w grze światła i cienia, a do tego wyróżnia się „nosząc” na sobie niezwykle głęboką strukturę imitującą len. Nic dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością, bo jest to doskonały produkt do zastosowania na fronty meblowe, w garderobie czy jako skrzydła drzwi przesuwnych.

Fronty meblowe na bazie włoskich płyt Cleaf

Poza sprzedażą płyt meblowych z kolekcji Forner by Cleaf, na bazie włoskich płyt meblowych Cleaf wykonujemy8 również fronty meblowe. Używamy tylko najlepszych maszyn i kleju PUR, aby finalnemu klientowi dostarczyć wysokogatunkowe włoskie fronty, które będą służyć przez lata.

Oto jeszcze garść szczegółów technicznych:

Cleaf Penelope – Format płyt : 2805 x 2070 x 18mm , grubość rzeczywista 18,0mm. Linia inspirowana jest miękkim materiałem tkaniny lnu.  Struktura wyczuwalna pod palcem, dająca efekt 3d jest naniesiona na dwie strony płyty. Obrzeże wzdłużne 22/1mm 40/1mm o dokładnie takim samym kolorze jak płyta z wyczuwalną pod palcem strukturą.

Dostępna kolorystyka – zdjęcia całej płyty Penelope, struktury powierzchni oraz obrzeży dopasowanych do płyty.

Płyty meblowe o unikalnych materiałowych strukturach od Cleaf

Odniesienia do świata mody są dla Cleafa oczywiste i poza „materiałową” strukturą Cleaf Penelope warto tu wspomnieć choćby strukturę Spigato, która przedstawia klasyczny tweedowy motyw, gdzie przeciwstawione sobie jasne i ciemne wzorki są „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał i ręczną robotę krawca można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd. Kod wizualny płyty Spigato daje nowe życie klasycznym trendom wzorniczym, a użytkownikowi – dzięki wykorzystanym technologiom produkcji – wielce funkcjonalny i innowacyjny materiał.

Cennik włoskich płyt meblowych Cleaf

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót