Nowe „dziecko” Fornera – płyty Cleaf w strukturze Millennium

Trzy dekory płyt w strukturze Millenium dołączyły do kolekcji TSS Cleaf. Tym razem inspiracją dla projektantów był wzór polerowanego drewna sosnowego. Najnowsze „dziecko” Fornera, to kolejny godny uwagi produkt. Płyty z kolekcji TSS Cleaf doskonale imitują naturalne drewno i są jednocześnie wolne od charakteryzujących je niestabilności jak paczenie, wysuszanie czy prężenie.

– Płyty Millenium to niemal doskonała imitacja „szczotkowanego” drewna sosnowego. Niespotykana na polskim rynku gruba struktura pięknie załamuje światło, co daje niesamowity efekt 3d. Dzięki temu z pozoru banalna biała czy czarna płyta zyskuje wiele odcieni. Nasi klienci komentując wygląd płyt Millenium mówią, że to nietuzinkowy produkt, „na którym sporo się dzieje” – opisuje Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner i dodaje, że choć zdjęcia dają wyobrażenie o wyjątkowości płyt, to by w pełni docenić ich walory, najlepiej zobaczyć je osobiście.

Płyty Millenium, które Forner proponuje w trzech kolorach: naturalnym, białym i czarnym, znajdą zastosowanie w produkcji frontów, szaf przesuwanych, jako elementy dekoracyjne, jak również jako komponenty do wytworzenia niesztampowych mebli hotelowych, biurowych, czy wyposażenia wszelkiej maści miejsc użyteczności publicznej. – To doskonały produkt dla osób, które cenią połączenie stylu retro z nowoczesną estetyką – uważa współwłaściciel Fornera.

Co warto podkreślić, oprócz wysokich walorów estetycznych, płyty Millenium, jak wszystkie z kolekcji TSS Cleaf, mają także inne, praktyczne zalety. Ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej, są lepsze od „zwykłych” płyt laminowanych. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala nie tylko na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Płyty meblowe z kolekcji TSS Cleaf, w tym dekory z serii Millenium są dostępne w grubości 18 mm oraz formacie 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże w 100% pokrywające się z dekorem i strukturą płyty. – To niespotykane na polskim rynku rozwiązanie. Obrzeża są zarówno poprzeczne jak i wzdłużne, dzięki czemu obrzeże jest kontynuacją wzoru znajdującego się na płycie – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak.

(pierwotnie artykuł ukazał się w czasopiśmie Meblarstwo, w listopadzie 2012 r.)

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót