Cleaf – Kolekcja dla profesjonalistów

TSS Cleaf: Kolekcja dla profesjonalistów wyznaczających trendy

– Płyty  TSS Cleaf Professional są zdecydowanie lepsze od „zwykłych” płyt laminowanych, ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej. Płyty z kolekcji TSS Cleaf doskonale imitują naturalne drewno i są jednocześnie wolne od charakteryzujących je niestabilności jak paczenie, wysuszanie czy prężenie – mówi Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner.

Jak powstaje płyta TSS Cleaf Professional (TSS – thermo structured surface)? 

Podczas produkcji warstwa dekoracyjna zostaje rozgrzana do temp. około 250 stopni Celsjusza – wtedy  następuje formowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnym etapem jest wystudzenie i hartowanie twardej powłoki płyt TSS Cleaf. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Na kolekcję Cleaf Professional oferowaną przez Forner składa się 11 unikalnych struktur powierzchni. Sherwood to niemal doskonała imitacja naturalnego drewna; Spigato  to tweedowy motyw jodełki; Yosemite – spęczniałe drewno; Azymut to imitacja szczotkowanego drewna; Damier – plecionka, Alter – bardzo głębokie pory drewna; Scacco-Matto to tzw. klawiszujące kwadraty, a Tranche to przetarte tartaczne drewno. Kolekcję uzupełniają znane już i cieszące się powodzeniem w Polsce struktury, czyli Smart, Surf, Penelope oraz Matrix.

 

Płyty meblowe z serii Cleaf Professional

Płyty meblowe z serii Cleaf Professional są dostępne w grubości 18 mm oraz formacie 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże w 100% pokrywające się z dekorem i strukturą płyty. „To niespotykane na polskim rynku rozwiązanie. Obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu obrzeże jest kontynuacją wzoru znajdującego się na płycie” – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak.

Dodatkowym walorem kolekcji Cleaf jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w dekorze i strukturze takim, jak płyta.

– Zdecydowaliśmy się na użycie płyty Forner, ponieważ ma ona unikatowy na rynku wzór, idealnie nadający się na pomieszczenia garderobiane łącząc wszystkie zalety laminatu i walory estetyczne. Jednocześnie faktura powoduje, że mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego i dopiero fizyczne dotknięcie materiału informuje nas, że jest to jednak laminat. O wyborze zdecydowała też dostępność idealnie dobranego obrzeża – mówi Justyna Zajc, managing partner firmy Kuchnie Zajc.

(artykuł ukazał się w czasopiśmie Meble Materiały i Akcesoria w kwietniu 2013 r.)

Płyty Cleaf – Zdjęcia oraz stany magazynowe kolekcji płyt melaminowanych Forner 59′ by Cleaf

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót