Płyta meblowa Geta – nowa struktura z kolekcji Cleaf

Cleaf Geta – to nowość we włoskiej kolekcji płyt meblowych Forner. Projektanci za wzór dla tej oryginalnej struktury wzięli drewno paulowni – cenionego w meblarstwie surowca. Dekor Cleaf Geta (od 21 października Cleaf Okobo), który swą nazwę zaczerpnął z japońskiej kultury, jest dostępny w aż 6 wybarwieniach.

Prezentując dekory z włoskiej kolekcji płyt meblowych Cleaf zwykle zabieramy Was na spacer po ulicach i butikach stolicy mody – Mediolanu, a także innych pięknych miejsc w Italii. Z dekorem Cleaf Geta będzie nieco inaczej, bo choć został zaprojektowany przez włoskich mistrzów designu z Cleaf, to tym razem udamy się do Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie obejdzie się więc bez kilku ciekawostek o Japonii.

Cleaf Okobo – nowa struktura w kolekcji włoskich płyt meblowych Forner – inspirowana jest japońską kulturą

Aktualizacja! Zmiana nazwy z Cleaf Geta na Cleaf Okobo

Od 21 października włoski producent płyt meblowych Cleaf zmienił nazewnictwo. Dekor Cleaf Geta to teraz Cleaf Okobo.

Cleaf Okobo – inspiracja japońską kulturą

Okobo (znane także jako pokkuri i bokkuri lub koppori Geta), to drewniane sandały noszone przez Maiko w trakcie stażu – uczenia się na gejszę lub przez gejszę. Koturny sandałów są bardzo wysokie (około 10-15 cm). Ma to nauczyć Maiko poruszać się małymi krokami. Wysokość koturn chroni także kimono przed kontaktem z ziemią i zabrudzeniem.

Paulownia – drzewo na sterydach

Sandały Okobo powstają m.in. z drewna paulowni. Drewno Paulownia ma różne odcienie – od miodowo-żółtego do jasnoszarego. Powierzchnia materiału jest delikatnie błyszcząca i dość miękka. Ale to co najbardziej przyciąga wzrok, to bardzo charakterystyczne słoje drewna – długie, szerokie, „mięsiste” i bardzo wyraziste. Te nieco przerysowane słoje drewna są efektem bardzo szybkiego wzrostu. Drzewo paulownia już po kilku latach osiąga rozmiary znanych w Polsce, wieloletnich drzew. 

Cleaf Okobo – nowość we włoskiej kolekcji płyt meblowych Forner

Linia płyt meblowych Okobo (wcześniej Cleaf Geta) zawiera więc w sobie pierwiastek japońskiej kultury oraz włoską sztukę projektowania płyt meblowych, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Płyta Cleaf Okobo, dla której wzorem stało się drewno paulowni, ceniony w meblarstwie surowiec, zaskoczy każdego entuzjastę niesztampowych rozwiązań w projektowaniu wnętrz. Płytę Okobo (wcześniej Cleaf Geta) można zastosować w układzie pionowym i poziomym, gdzie za sprawą bardzo głębokiej struktura 3d, uzyskamy zupełnie różne efekty wizualne.

Dekor Cleaf Okobo jest dostępny w Forner aż w 6 kolorach. Struktura Okobo (wcześniej Geta) pokrywa obie strony płyty meblowej.

Cleaf Okobo (wcześniej Cleaf Geta) – struktura synchroniczna

Cleaf Okobo jest strukturą synchroniczną. Struktura synchroniczna oznacza, że tłoczenia w materiale dekoracyjnym – melaminie, która pokrywa powierzchnię płyty meblowej,  pokrywają się z rysunkiem słojów drewna. Dzięki temu płyta meblowa jeszcze bardziej przypomina prawdziwe drewno. Projektanci Cleafa osiągnęli prawdziwe mistrzostwo w dziedzinie przywoływania na powierzchni płyty meblowej faktury powierzchni drewna, zbliżając się maksymalnie do natury. W efekcie ich prac kolekcja włoskich płyt meblowych Cleaf dostępna w Forner odznacza się niespotykaną naturalnością i nietuzinkową estetyką. Korzystając z produktów Forner łatwiej jest tworzyć meble i kreować przestrzenie, gdzie liczy się autentyczność i oryginalność.

Cleaf – wysoka jakość płyt meblowych

Płyty meblowe Cleaf z kolekcji Forner charakteryzuje również mała powtarzalność wzoru na powierzchni całej płyty, a za sprawą opatentowanej metodzie produkcji, płyty melaminowane Cleaf mają grubszą, a co za tym idzie trwalszą i bardziej odporną na ścieranie czy zarysowania warstwę dekoracyjną niż standardowe płyty meblowe.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót