Wyjątkowa i odważna – matowa kuchnia od PI Studio Design

Mimo wielu dostępnych materiałów na rynku, klienci zdecydowali się na realizację kuchni w oparciu o cienkie blaty kompaktowe i matowe fronty Velvet marki Forner, ponieważ najważniejsza jest dla nich jakość oraz niepowtarzalny design – mówi o kuchni dla prywatnego inwestora Magdalena Idzińska z PI Studio Design.

Matowe powierzchnie, w tym matowe fronty kuchenne już dawno przestały być jedynie ciekawostką. Matowe wykończenia kuchni nie są jeszcze tak popularne, jak powierzchnie połyskowe, jednak trend ten staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej producentów oraz finalnych klientów decyduje się na wybór modnego, matowego wykończenia dla frontów kuchennych czy kuchennego blatu.

Matowa kuchnia, którą chcieliby mieć sami projektanci

Dziś zabieramy Was do wnętrza kuchni prywatnego inwestora, zrealizowanej w okolicach Częstochowy przez PI Studio Design.

– Ta realizacja ma wszystko, co sami chcielibyśmy mieć w wymarzonej kuchni. A nawet więcej – projektowaliśmy ją tak, aby każdy przebywając w niej miał poczucie, że jest w miejscu wyjątkowym, odważnym i z klasą – mówi o kuchni dla prywatnego inwestora wykonanej materiałach meblarskich Forner – płytach meblowych Velvet oraz cienkich blatach kompaktowych – Magdalena Idzińska z PI Studio Design z Bydgoszczy.

– Uwielbiamy łączyć różne formy i bryły geometryczne, tak by tworzyć rzeczy niepowtarzalne i wyjątkowe – dodaje Paweł Idziński. Właśnie w oparciu o tę ideę postał projekt kuchni dla klientów z Częstochowy.

Studio nazwało projekt Simple Design, ponieważ łączy w sobie „proste” i nowatorskie rozwiązania. Jak tłumaczą właściciele firmy, wyznaczając nowy trend w projektowaniu, ale i realizacji mebli, wykorzystali najnowocześniejsze materiały, takie jak: ultra cienki blat kompaktowy Forner o grubości 10 mm oraz fronty o matowym wykończeniu z kolekcji Velvet. – Mimo wielu dostępnych materiałów na rynku klienci zdecydowali się na realizację kuchni w oparciu o blaty i fronty marki Forner, ponieważ najważniejsza jest dla nich jakość oraz niepowtarzalny design – podkreśla Magdalena Idzińska.

Opinia o produktach Forner: zadowoleni klienci i projektanci

Cienki blat wyróżni się nie tylko niespotykaną grubością, ale jest również odporny na zarysowania oraz charakteryzuje się wysoką wodoodpornością. Za sprawą unikalnej metody produkcji blaty Forner są jednolite i nieporowate, a przez to bardzo łatwe w utrzymaniu higieny, co jest ważne przy kontakcie z żywnością. – Z kolei fronty w kolorze czarnym spotykają się zawsze z obawą ze strony klientów „czy będzie widać odciski palców?” – zauważa Paweł Idziński dodając, że Forner wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, ponieważ na powłoce frontów Velvet Collection nie pozostają ani smugi ani odciski palców.

Płyty i fronty meblowe Velvet to produkt, którego luksusowy wygląd łączy się z cechami praktycznymi – bieżące użytkowanie jest znacznie łatwiejsze, a żywotność zdecydowanie dłuższa niż innych, dostępnych na rynku produktów. Nie bez znaczenia jest także nowoczesna kolorystyka. – W tej realizacji wykorzystaliśmy dwa kolory: czarny oraz piaskowy, ponieważ idealnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem domu naszych klientów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego, ale co najważniejsze zadowoleni są nasi klienci – zaznacza Paweł Idziński.

Więcej zdjęć matowej kuchni wykonanej z płyt meblowych Velvet ultramat oraz cienkiego blatu kompaktowego HPL Forner znajdziecie w naszej galerii„Kuchnia z matowymi frontami i matowym blatem”.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót