Cleaf Polska

Historia Cleaf w Polsce jest nierozerwalnie związana z działalnością firmy Forner, która jest oficjalnym dystrybutorem Cleaf Polska. Rozpoczynając działalność w 2007 r. właściciele Fornera mieli na celu przełamanie monotonii na rynku płyt meblowych i chcieli wyznaczać nowe trendy polskim rynku, oferując produkty, które umożliwiłyby Polakom wkroczenie w świat nowoczesnych materiałów meblarskich. Poszukując niepowtarzalnych dekorów, oryginalnych struktur i wzorów, unikalnych płyt meblowych, które mogłyby wypełnić niszę, Forner nawiązał w 2007 r. współpracę z włoską firmą Cleaf, stając się w Polsce generalnym i wyłącznym dystrybutorem płyt meblowych produkowanych w Lissone pod znakiem Cleaf.

Cleaf & Forner – współpraca od 2007 r.

W 2007 r. na polskim rynku pojawiły się pierwsze dekory Cleaf sprowadzone do Polski przez Forner. Były to trzy struktury w dziewięciu kolorach: Cleaf Surf, Cleaf Smart oraz Cleaf Penelope. Ta ostatnia struktura nieustająco rozbudza zmysły, oczarowuje niesamowitą gracją w grze światła i cienia, a do tego wyróżnia się „nosząc” na sobie niezwykle głęboką strukturę imitującą len.

Wieloletnia, bliska współpraca Forner z Włochami owocuje oryginalną kolekcją płyt meblowych Cleaf Polska o różnorodnej kolorystyce. Obejmuje ona zarówno klasyczne motywy drewna, jak i fantazyjne wzory takie jak tkanina, beton czy skóra. Wyróżnikiem włoskich płyt Forner spod znaku Cleaf jest przede wszystkim wysoka jakość, niespotykany design, wyszukane i niezwykle głebokie struktury powierzchni oraz mała powtarzalność wzoru na powierzchni całej płyty meblowej, co zbliża produkt do naturalnych materiałów. Płyty Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce, ułatwiają tworzenie nowoczesnych wnętrz, w których główne elemety takie jak meble, fronty czy elementy dekoracyjne będą odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi.

Cleaf by Forner – największa kolekcja płyt meblowych w Polsce

Kolekcja Cleaf by Forner jest stale rozwijana, a na stanie magazynowym w Polsce, Forner utrzymuje blisko 100 dekorów, gwarantując szybką dostawę. Ponadto Forner, jako generalny dystrybutor Cleaf, oferuje dostęp do stanu magazynowego włoskiego producenta. Kolekcja ta nazywa się Cleaf Espresso.

Firma Cleaf S.P.A. powstała w w 1975 roku we Włoszech. Kilkanaście lat później Luciano Caspani wraz ze swoim bratem Fausto i ojcem Agostino (Cleaf to: Caspani Luciano E Agostino Fausto) kupili pierwsze maszyny do produkcji płyt meblowych z powierzchnią z melaminy i rozpoczęli małą rewolucję w przemyśle projektowania powierzchni meblarskich zmieniając profil firmy Cleaf z handlowej na produkcyjny.

Obecnie Cleaf to cztery zakłady produkcyjne rozlokowane w prowincji Brianza, które zatrudniają blisko 300 osób. Elastyczny model działania pozwala na nieustające poszukiwania i eksperymenty w kreacji wnorów i trendów przenoszonych na powierzchnie płyt meblowych, obrzeży i laminatów HPL. Przekrój produktów, które bardzo chętnie wybirają do pracy architekcji i projektanci zwracający uwagę na oryginalny look, daje mozliwość tworzenia inspirujących wnętrz zarówno do codziennego życia, jak i pracy.

Zawsze patrzyłem na tych bardziej utalentowanych i większych ode mnie. Radziłem sobie lepiej niż niektórzy, podczas gdy inni pognali daleko, gdzie mój wzrok nie sięga. Ale w sumie jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnąłem. Cleaf znalazł swoją twórczo-oryginalną przestrzeń i jest dziś solidną, a przy tym rodzinną firmą. Cleaf to zespół, który zawsze dąży do doskonałości, Cleaf jest miejscem, gdzie współpraca zespołu pozwla na kontynuuację rozwoju i marzeń – mówi Luciano Caspani, właściciel Cleaf.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót