Cleaf Polska

Historia Cleaf w Polsce jest nierozerwalnie związana z działalnością firmy Forner, która jest oficjalnym dystrybutorem Cleaf Polska. Rozpoczynając działalność w 2007 r. właściciele Fornera mieli na celu przełamanie monotonii na rynku płyt meblowych i chcieli wyznaczać nowe trendy polskim rynku, oferując produkty, które umożliwiłyby Polakom wkroczenie w świat nowoczesnych materiałów meblarskich. Poszukując niepowtarzalnych dekorów, oryginalnych struktur i wzorów, unikalnych płyt meblowych, które mogłyby wypełnić niszę, Forner nawiązał w 2007 r. współpracę z włoską firmą Cleaf, stając się w Polsce generalnym i wyłącznym dystrybutorem płyt meblowych produkowanych w Lissone pod znakiem Cleaf.

Cleaf & Forner – współpraca od 2007 r.

W 2007 r. na polskim rynku pojawiły się pierwsze dekory Cleaf sprowadzone do Polski przez Forner. Były to trzy struktury w dziewięciu kolorach: Cleaf Surf, Cleaf Smart oraz Cleaf Penelope. Ta ostatnia struktura nieustająco rozbudza zmysły, oczarowuje niesamowitą gracją w grze światła i cienia, a do tego wyróżnia się „nosząc” na sobie niezwykle głęboką strukturę imitującą len.

Wieloletnia, bliska współpraca Forner z Włochami owocuje oryginalną kolekcją płyt meblowych Cleaf Polska o różnorodnej kolorystyce. Obejmuje ona zarówno klasyczne motywy drewna, jak i fantazyjne wzory takie jak tkanina, beton czy skóra. Wyróżnikiem włoskich płyt Forner spod znaku Cleaf jest przede wszystkim wysoka jakość, niespotykany design, wyszukane i niezwykle głebokie struktury powierzchni oraz mała powtarzalność wzoru na powierzchni całej płyty meblowej, co zbliża produkt do naturalnych materiałów. Płyty Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce, ułatwiają tworzenie nowoczesnych wnętrz, w których główne elemety takie jak meble, fronty czy elementy dekoracyjne będą odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi.

Cleaf by Forner – największa kolekcja płyt meblowych w Polsce

Kolekcja Cleaf by Forner jest stale rozwijana, a na stanie magazynowym w Polsce, Forner utrzymuje blisko 100 dekorów, gwarantując szybką dostawę. Ponadto Forner, jako oficjalny dystrybutor Cleaf w Polsce, oferuje dostęp do stanu magazynowego włoskiego producenta. Kolekcja ta nazywa się Cleaf Espresso.

Firma Cleaf S.P.A. powstała w w 1975 roku we Włoszech. Kilkanaście lat później Luciano Caspani wraz ze swoim bratem Fausto i ojcem Agostino (Cleaf to: Caspani Luciano E Agostino Fausto) kupili pierwsze maszyny do produkcji płyt meblowych z powierzchnią z melaminy i rozpoczęli małą rewolucję w przemyśle projektowania powierzchni meblarskich zmieniając profil firmy Cleaf z handlowej na produkcyjny.

Obecnie Cleaf to cztery zakłady produkcyjne rozlokowane w prowincji Brianza, które zatrudniają blisko 300 osób. Elastyczny model działania pozwala na nieustające poszukiwania i eksperymenty w kreacji wnorów i trendów przenoszonych na powierzchnie płyt meblowych, obrzeży i laminatów HPL. Przekrój produktów, które bardzo chętnie wybirają do pracy architekcji i projektanci zwracający uwagę na oryginalny look, daje mozliwość tworzenia inspirujących wnętrz zarówno do codziennego życia, jak i pracy.

Zawsze patrzyłem na tych bardziej utalentowanych i większych ode mnie. Radziłem sobie lepiej niż niektórzy, podczas gdy inni pognali daleko, gdzie mój wzrok nie sięga. Ale w sumie jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnąłem. Cleaf znalazł swoją twórczo-oryginalną przestrzeń i jest dziś solidną, a przy tym rodzinną firmą. Cleaf to zespół, który zawsze dąży do doskonałości, Cleaf jest miejscem, gdzie współpraca zespołu pozwla na kontynuuację rozwoju i marzeń – mówi Luciano Caspani, właściciel Cleaf.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót