Cleaf Okobo – włoska płyta meblowa Forner w salonie

Płyta meblarska Cleaf Okobo imituje drewno paulowni, o bardzo charakterystycznych przerostach. Włoska płyta meblowa Cleaf Okobo z oferty Forner znalazła zastosowanie w salonie, gdzie wykorzystano ją do wykonania mebli oraz dekoracyjnych okładzin ściennych. Efekt WOW uzyskano dodatkowo podświetlając płytę melaminowaną ledami, co w jeszcze bardziej zdecydowany sposób ukazuje charakter powierzchni materiału. Zobaczcie zdjęcia z realizacji.

Cleaf Okobo / wcześniej Cleaf Geta / w salonie

materiały meblarskie Forner: włoska płyta meblowa Cleaf Geta / Cleaf okobo
realizacja dla prywatnego klienta
zdjęcia: Włodzimierz Włoch / Forner

Geta / Okobo z oferty Forner, oficjalnego dystrybutora włoskich płyt melaminowanych Cleaf, to nowa linia drewna inspirowana japońską kulturą. Włoska marka CLEAF odwzorowała na swoich płytach drewno Paulownia. Drewno Paulownia jest wykorzystywane przy produkcji okobo, czyli tradycyjnych japońskich sandałów noszonych przez maiko, uczennice na gejszę. Efekt zachwyca, zwłaszcza przy zastosowaniu płyty meblowej w dużych arkuszach.

To co wywiera na odbiorcy największe wrażenie, to bardzo charakterystyczne słoje drewna paulowni – są one długie, szerokie, „mięsiste” i bardzo, bardzo wyraziste. Może się wydawać, że są one nieco przerysowane, ale tak niezwykłe słoje drewna zarysowane na płycie Cleaf Okobo oddają rzeczywistość. W naturze są efektem bardzo szybkiego wzrostu. Drzewo paulownia już po kilku latach osiąga rozmiary znanych w Polsce, wieloletnich drzew. 

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót