Cleaf Forner do wypełnień skrzydeł drzwi przesuwnych szaf i garderób

Jakie płyty meblowe zastosować do wypełnień skrzydeł drzwi przesuwanych szaf i garderób? O kolekcji Forner Cleaf opowiada Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner.

We Włoszech, kolebce designu, funkcjonuje następujący podział, jeśli chodzi o zastosowanie płyt meblowych: Jeśli mają one posłużyć jako materiał do produkcji frontów, drzwi czy szafy dla pokoju dziennego bądź jadalni, stosuje się dekory drewnopodobne z głębokimi strukturami, zgrywające się z wystrojem pomieszczenia. Jeśli natomiast chodzi o wypełnienia skrzydeł drzwi przesuwnych szaf i garderób, proponuje się korespondujące z ich zawartością produkty, takie jak imitacje struktury materiałowej. Garderoba kojarzy się z otulającą nas odzieżą, miękkością, czymś przyjemnym, a do tego pasuje chociażby proponowana przez Forner Cleaf struktura Spigato. Jej wzór zaczerpnięto ze świata mody i przedstawia klasyczny tweedowy motyw, który przeciwstawia sobie jasne i ciemne wzorki „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd.

Oprócz Spigato proponujemy naszym klientom inne motywy materiałowe, jak np. Cleaf Penelope. Z relacji naszych partnerów handlowych wynika, że decyzja o użyciu proponowanych przez nas płyt wynika m.in. z tego, że wzory te są unikatowe na rynku i łączą w sobie wszystkie zalety laminatu z walorami estetycznymi. Ich faktura powoduje, że mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego i dopiero fizyczne dotknięcie materiału informuje nas, że jest to jednak laminat. Sztuką nie jest bowiem „namalowanie” na płycie jakiegoś wzoru. Jest nią stworzenie materiału, którego „naturalność” będzie odczuwalna dla dotykającego.

Mnogość realizacji, w oparciu o nasze płyty pokazuje, że europejskie trendy nie są obce polskim odbiorcom. Coraz mniej w naszym kraju, na szczęście, bylejakości. Klienci stawiają coraz wyższe wymagania materiałom meblowym. Dlatego też odchodzi się od zimnego, nieprzyjemnego szkła czy trudnych w użytkowaniu, mało odpornych na uszkodzenia mechaniczne i drogich w produkcji fornirów, na rzecz ciekawych i nietuzinkowych płyt melaminowanych. Jednak nie wszystkie płyty melaminowane sprostają wymaganiom coraz bardziej świadomych odbiorców.  Zwykłe, płaskie jak ta zupa ze znanej reklamy płyty, stosowane są co najwyżej na korpusy czy plecy. Na widoczne elementy jak fronty, boki czy półki w garderobach wymagania są o wiele większe.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót