Cleaf Living Small – ekspozycja na Milan Design Week 2024

Cleaf Living Small to koncepcja skupiona na wykorzystaniu materiałów meblarskich w małych przestrzeniach, którą włoski producent płyt meblowych Cleaf przedstawił z okazji Milan Design Week 2024.

Cleaf – living small – ekspozycja z okazji tygodnia designu w Mediolanie
Cleaf – living small – ekspozycja z okazji tygodnia designu w Mediolanie

Milan Design Week to doskonała okazja do odkrywania meblarskich smaczków i nowości produktowych przedstawianych w różnych kontekstach zarówno kulturowych ale przede wszystkim przestrzennych. włoski producent płyt meblowych Cleaf, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Forner, zaprezentował koncepcję Living Small, skupioną na wykorzystaniu materiałów meblarskich w małych przestrzeniach.

Współpraca z hiszpańską pracownią architektoniczną Inzink Design zaowocowała powstaniem czterech projektów małych budynków, które zaprezentowano na terenie firmowego showroomu firmy Cleaf zwanego CCube. Nie mogło nas tam zabraknąć. Zobaczcie kilka zdjęć!

Wystawa odkrywa wielorakie możliwości zastosowania powierzchni meblarskich Cleaf, które skupiają się na czterech efektach materiałowych: drewno, metal, kamień, tkanina. Jak podkreślili przedstawiciele Cleafa, w przedstawionych projektach granica przestrzenna stanowi okazję do eksperymentów i refleksji nad modułowością. Zaznaczyli również, że innowacyjny proces przemysłowy – zarówno na etapie projektowania jak i produkcji, wraz z szeroką możliwością dostosowywania wnętrz – sprawiają, że małe budynki są idealnym kontekstem dla wykorzystania materiałów meblarskich Cleaf.

Koncepcja „Living Small” opowiada się za minimalistycznym podejściem do życia, skupiając się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni w niewielkich mieszkaniach lub domach. Polega to na eliminowaniu zbędnych przedmiotów i ograniczaniu przestrzeni do niezbędnych elementów, co sprzyja funkcjonalności i prostocie wnętrz. Jest to również ideologia promująca świadome podejście do konsumpcji, zmniejszenie zużycia zasobów i minimalizację wpływu na środowisko naturalne.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót