Cleaf – płyty meblowe, które wyznaczają trendy

O płytach meblowych, które kreują współczesne trendy pisze Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner.

Światowe trendy jeśli chodzi o kolorystkę i wzornictwo w meblarstwie wyznaczają od wielu lat Włosi. Stąd niesłabnące zainteresowanie naszą kolekcją laminowanych płyt TSS Cleaf rodem z Italii. W Europie zauważalny jest renesans drewna, w tym przede wszystkim dębu, dlatego też w naszej kolekcji znajduje się struktura Pembroke, czyli postarzanego dębu, który proponujemy w dwóch wybarwieniach – naturalnym i szarym.

Cechą charakterystyczną naszych płyt laminowanych są bardzo głębokie struktury, których powierzchnia dekoracyjna formuje się poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Dzięki temu udało się uzyskać imitację drewna tak doskonałą, że niemal nie do odróżnienia dla laika. Widać to doskonale w kolejnym hicie naszej kolekcji – strukturze Sherwood.

Mówiąc o laminatach wykorzystywanych w meblarstwie warto wspomnieć, że jeszcze niedawno osiągnięcie wysokiego połysku na elementach meblowych było możliwe tylko poprzez lakierowanie, które było kosztownym procesem. Teraz jednak dzięki „laminatowi akrylowemu” i technologii produkcji, którą stosuje Forner, płyta połyskowa staje się powszechnie dostępna i to w konkurencyjnej cenie. Dużą popularnością wśród naszych produktów cieszą się jedyne na polskim rynku dekory drewnopodobne z efektem lustra, a wśród unikolorów prym dzierżą niezmiennie biel i czerń.

Płyty Cleaf stany magazynowe i informacje o produkcie

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót