Kolekcja płyt Cleaf w nowym świetle

Targi VIVA Light już za nami. Forner, oficjalny polski dystrybutor laminowanych płyt włoskich z fabryki Cleaf, podczas Arena Design zaprezentował nową kolekcję Forner 59’ by Cleaf.

Płyty laminowane Cleaf o niezwykle grubych strukturach powierzchni już w „zwykłym” otoczeniu urzekają unikalnym wyglądem, ale w połączeniu z designerskim oświetleniem robią piorunujące wrażenie. Można się było o tym przekonać podczas wystawy VIVA Light w ramach arena DESIGN w Poznaniu (8-11 marca 2016 r.). Partnerem i głównym wykonawcą ekspozycji 2016 był Forner, producent płyt w wysokim połysku i głębokim macie oraz dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf.

Na ekspozycji pełnej niuansów wykończeniowych zaprezentowano lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów. W Cleafowym i połyskowym otoczeniu oprawy pokazały spektrum swoich możliwości.

Takie otocznie było idealnym miejscem do zaprezentowania kolekcji włoskich płyt laminowanych spod marki Cleafa. Forner poszerzył kolekcję płyt melaminowanych Cleaf, które charakteryzują się bardzo głębokimi strukturami powierzchni. Wraz z początkiem roku do oferty trafiło 17 nowych dekorów wraz z nową strukturą Primofiore – inspirowaną naturalną skórą. Całość stworzyła unikalną na polskim rynku materiałów do meblarstwa kolekcję 59′ by Cleaf, w skład której wchodzi 16 struktur i 59 dekorów.

Do udziału w VIVA Light zostały zaproszone marki oświetleniowe: Aquaform, Barrisol, Chors, Concreate, Emandes, Less-n-More, Linea Light, Lumini, Next, Nyta, Quasar, Slamp. Na stoisku wykonanym z płyt Cleafa i płyt połyskowych Fornerlux zaprezentowano m.in: instalacje modułowe Spark Daniela Beckera, Cosmo, duże obiekty do przestrzeni publicznych Constantina Wortmanna, najnowsze lampy Artura Śleziaka i Piotra Kalinowskiego (Modelista), lampy z zastosowaniem technologii OLED projektu Piotra Jagiełłowicza, kompozycje z rur kanalizacyjnych oraz ręcznie wykonane obiekty ze szkła optycznego studia Emandes, rzeźbiarskie formy z powłoki napinanej Barrisol projektu Aleksandry Lepki, unikatową kompozycję z lamp Aria projektu Zahy Hadid.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót