Niech żyje światło! Forner z wyróżnieniem na Viva Light 2016

Ekspozycja przygotowana przez Forner na bazie płyt laminowanych Cleafa oraz wysokopołyskowych płyt meblowych Fornerlux została wyróżniona przez Jury pod przewodnictwem architektki Urszuli Kałużnej w konkursie 'StandOUT. Meble Polska 2016 Arena Design 2016.

– Wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem, że wybrany kierunek rozwoju firmy i oferowanie na polskim rynku unikalnych materiałów meblowych, w tym płyt laminowanych Cleaf o bardzo głębokich strukturach, jest prawidłowy – mówi Sebastian Bartkowiak, właściciel firmy Forner. Kolekcja płyt laminowanych „Forner 59′ by Cleaf”, która miała swoją premierę na targach Meble Polska 2016 Arena Design 2016, została stworzona z myślą o producentach tworzących nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne, a co za tym idzie odbiorcom, którzy mają już dość monotonii i szukają unikalnych rozwiązań do wnętrz, w których mieszkają czy pracują.

Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni już w „tradycyjnym” otoczeniu urzekają unikalnym wyglądem. W połączeniu z designerskim oświetleniem spowodowały, że odbiorcy zakochali się w nich na dobre. Potwierdzeniem jest wyróżnienie przez Jury pod przewodnictwem architektki Urszuli Kałużnej w konkursie 'StandOUT. Meble Polska 2016 Arena Design 2016 stoiska Viva Light, które Forner przygotował przy pomocy płyt laminowanych Cleaf oraz wysokopołyskowych płyt meblowych Fornerlux.

Przygotowana przez Forner ekspozycja była pełna niuansów wykończeniowych – zaprezentowano lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów, a w Cleafowym i połyskowym otoczeniu oprawy pokazały spektrum swoich możliwości.

Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni urzekają unikalnym wyglądem Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni urzekają unikalnym wyglądem Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni urzekają unikalnym wyglądem

Dla Fornera, który jest oficjalnym polskim dystrybutorem laminowanych płyt włoskich z fabryki Cleafa, targi Arena Design były doskonałą okazją, by szerokiemu gronu projektantów czy architektów, osób, które odpowiadają za kreację przestrzeni, zaprezentować nową kolekcję melaminowanych płyt meblowych Forner 59’ by Cleaf.

Cechą charakterystyczną włoskich płyt meblowych Cleaf są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Ani w Polsce ani w krajach ościennych nikt nie produkuje niczego podobnego. Dlatego Kolekcja 59′ by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu.

I tak przykładowo – TSS Cleaf i wzór płyty Pembroke – to wynik nieustających poszukiwań inspiracji w naturze. Powierzchnia, która jest wariacją nt. postarzanego dębu, zaprojektowana została tak, by przez liczne detale charakterystyczne naturze – słoje czy sęki – była dla odbiorcy jeszcze bardziej intrygująca.

Opatentowana technologia produkcji płyt TSS Cleaf Professional powoduje, że do odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe. Ale także taki, który cechują praktyczne zalety. Powłoka warstwy dekoracyjnej włoskich płyt meblowych jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. Płyty melaminowane Cleafa są bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót