Forner na interzum 2023: Najlepsze targi w historii firmy

– Z perspektywy osoby odpowiedzialnej w Forner® za eksport, tegoroczny udział w interzum określiłbym mianem najlepszych targów w historii naszej firmy – mówi Maksym Bartkowiak, eksport manager w Forner. Prezentacją oryginalnej oferty – w tym dwóch nowych kolekcji płyt: Pearl i Velvet premium –  podczas targów interzum, Forner umocnił swoją pozycję i zwiększył rozpoznawalność marki, jako topowego producenta płyt meblowych o matowej i połyskowej powierzchni.

Stoisko Forner na interzum 2023
Ekspozycja Forner na interzum 2023

To już kolejny raz, kiedy podczas targów interzum międzynarodowa publiczność miała okazję zapoznać się z ofertą płyt meblowych firmy Forner z Lublina. Lubelski producent pojawił się po raz pierwszy ze swoją ekspozycją w Kolonii w 2019 r. i od razu zaskoczył branżę prezentując ultramatowe płyty meblowe Velvet o jedwabistej w dotyku powierzchni i pastelowej palecie barw. Także i w tym roku Forner nie pozostawiał odwiedzających ekspozycję na interzum obojętnym.

Forner w gronie innowatorów branży meblarskiej

Wzrok targowych gości przyciągały na stoisku Forner nowe, wyraziste kolory kolekcji Velvet ultra matt® oraz nieoczywiste i mieniące się perlistymi refleksami płyty z kolekcji Pearl. Dwie nowe kolekcje – Velvet premium oraz Pearl – miały swoją premierę właśnie na interzum 2023.  

– Największym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja płyt meblowych Pearl, o wyrazistych i nieoczywistych kolorach, których walory wizualne podkreślone zostały przez odpowiednie oświetlenie stoiska. To m.in. za sprawą dekorów w stylistyce perłowej, odwiedzający targi określali nas mianem odważnych innowatorów, którzy wprowadzają do mainstreamu nowe, oryginalne i niesztampowe kolory – mówi Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner.

Forner Team na interzum 2023
Forner Team na interzum 2023

Kolekcja perłowych płyt meblowych Pearl liczy 7 kolorów, ale niewykluczone, że będzie ona rozwijana, podobnie, jak stało się z kolekcją płyt Forner Velvet ultra matt. Przypomnijmy. Kiedy lubelski producent płyt meblowych zaprezentował ją na interzum 2019, kolekcja liczyła 16 kolorów, ale po niezwykle ciepłym przyjęciu w Kolonii, niemal natychmiast została rozszerzona o kolejne dekory, a obecnie – po premierze podkolekcji premium – są to łącznie 42 kolory podzielone na wersję standard oraz premium.

Forner: Wzornictwo na światowym poziomie

Goście interzum docenili nie tylko wykonanie i wysoką jakość prezentowanych produktów. Chwalili także stoisko Forner, które wyróżniało się czystą i prostą formą pozwalającą skupić się na ofercie, a także wzornictwo boksów i materiałów z próbkami płyt meblowych.

– Oczywiście wydarzenia takie jak Warsaw Home w Polsce, na których jesteśmy regularnie obecni, czy odwiedzane przez nas targi Salone w Mediolanie są dla nas bardzo istotne. Jednak to właśnie pozytywne recenzje i pochwały naszych produktów podczas targów interzum, które są mekką dla osób związanych z komponentami do produkcji mebli, upewniają, że obrana przez nas droga polegająca na oferowaniu branży nietuzinkowych materiałów, wprowadzaniu unikalnych i odważnych kolorów bez oglądania się na innych – jest tą właściwą ścieżką – mówi Agnieszka Bartkowiak.

– I choć czasem kreatorzy trendów borykają się z pewnymi trudnościami, jesteśmy przekonani, że warto tą ścieżką podążać – dopowiada.

Forner na interzum: Gramy w Lidze Mistrzów

Po czterech latach przerwy, spowodowanej pandemią, ludzie byli mocno spragnieni i zainteresowani wzięciem udziału w targach interzum. – Frekwencja mocno dopisała, co było widać po dużym ruchu m.in. na stoisku Forner – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes lubelskiej spółki, dodając, że interzum to „największe, najbardziej prestiżowe i jedyne takie miejsce, gdzie raz na dwa lata spotyka się cały świat związany z komponentami do budowy mebli”. A w tym gronie, jako wystawca – niczym uczestnik elitarnej Ligi Mistrzów – polska marka, Forner. – Niezwykle mnie to cieszy, bo zakładając firmę 15-lat temu, pozostawało to jedynie w sferze marzeń – zaznacza Sebastian Bartkowiak.

I choć od debiutu Forner na wydarzeniu o randze międzynarodowej, co miało miejsce podczas interzum w 2019 r., marka Forner nieco okrzepła, zyskała rozpoznawalność na świecie i jest bogatsza m.in. o nowe doświadczenia z prezentacji produktów na takich arenach jak Index Dubai czy IWF Atlanta, to właśnie obecność na interzum daje zdaniem właścicieli Forner najwięcej korzyści. Jak twierdzą, udział w roli wystawcy w międzynarodowych targach interzum w Kolonii, to nie tylko kolejny konsekwentny krok w rozwoju firmy, ale także umocnienie pozycji marki Forner jako topowego producenta płyt meblowych na wysoki połysk i głęboki mat.

Forner na interzum: spektakularny sukces

– Porównując nasz udział na interzum 2019 i 2023, tegoroczne wydarzenie oceniam o niebo lepiej. Odwiedziło nas dużo więcej osób niż cztery lata temu, a wielu gości, którzy znają nas już nieco dłużej, dostrzegło, że cały czas się rozwijamy i stawiamy na oferowanie klientom produktów z wyższej półki, na które popyt rośnie mimo trudniejszych czasów – mówi prezes Forner.

Jak dodaje, targi w Kolonii były dla Forner okazją do spotkań z potencjalnymi klientami, przestrzenią do rozmów i zacieśnienia współpracy z firmami, z którymi już firma kooperuje oraz do scementowania więzi z dostawcami komponentów. – W każdym z aspektów zrealizowaliśmy założone cele, nawet z lekką nadwyżką, a nasze wizytowniki i excele dosłownie pękają w szwach od nowych, ciekawych kontaktów. Dlatego udział Forner w targach interzum 2023 uważam za zakończony sukcesem. Dodałbym nawet, że spektakularnym – uśmiecha się prezes Forner.

Zobaczcie galerię zdjęć z ekspozycji płyt meblowych Forner na interzum 2023.

Forner: międzynarodowa firma z dobrym vibem

Eksport manager Forner, Maksym Bartkowiak udział w targach interzum ocenia krótko: – Jako przedstawiciel Forner na rynki zagraniczne, mogę powiedzieć, że były to najlepsze targi w historii naszej firmy. Pojawili się klienci ze wszystkich kontynentów i udało się zawiązać bardzo dużo perspektywicznych kontaktów w interesujących rejonach świata, do których nie dostarczamy jeszcze naszych płyt meblowych.

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia budowania relacji z obecnymi klientami Forner zza polskiej czy europejskiej granicy, z którymi – jak podkreśla eksport manager lubelskiego producenta płyt meblowych – warto spotkać się raz na jakiś czas w formule „twarzą w twarz”, a nie pozostawać tylko w kontakcie mailowym czy telefonicznym.

– Osobiście cieszą mnie również opinie, które mówią o widocznym progresie naszej firmy tak jeśli chodzi o nowości produktowe, jak również o sposób prezentacji produktów i skalę działalności. Szersza oferta, większe stoisko, fajne kolory, super zespół z dobrym vibem. Takie komentarze motywują do dalszego rozwoju i działania – dopowiada Maksym Bartkowiak.

Udział Forner w targach interzum był częścią projektu „Rozwój działalności eksportowej Forner Sp. z o.o.” dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest wzrost konkurencyjności Forner, promocja produktów oraz nawiązanie trwałych relacji z odbiorcami płyt i frontów meblowych z całego świata.

Kolejna okazja by obejrzeć płyty meblowe i fronty meblowe Forner? Big 5 w RPA i Nigerii😊

W tym roku płyty meblowe Forner będzie można obejrzeć jeszcze m.in. podczas targów Big 5, które są organizowane w Johannesburgu w RPA (koniec kwietnia) i Big 5 w Lagos w Nigerii (początek września), a także podczas targów Warsaw Home (początek listopada).

Na każdym z tych wydarzeń będzie można obcować z nowymi kolekcjami płyt meblowych produkcji Forner – Velvet ultra matt premium oraz Forner Pearl.

Na targi w Polsce być może przygotujemy jeszcze kilka nowości, ale na razie o tym szszsz…

Na pewno jednak warto wybrać się na targi Warsaw Home także dlatego, by zobaczyć kolekcję bliskich naturze płyt meblowych Forrest, kolekcje cienkich blatów kompaktowych slim 10 i slim 12, a także kolekcję włoskich płyt meblowych Cleaf. To materiały meblarskie, których Forner jest dystrybutorem w Polsce i które doskonale uzupełniają ofertę płyt produkcyjnych Forner.

Poniżej kilka shortsów z naszego udziału w targach interzum 2023 oraz wideo prezentujące kolory kolekcji płyt meblowych o perlistej powierzchni – Forner Pearl.

A jeśli jesteście ciekawi, jak prezentowaliśmy się cztery lata wcześniej, podczas interzum 2019, zerknijcie do galerii poniżej.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót