Forner wspiera młodych artystów

Poznaliśmy wyniki konkursu im. Marii Dokowicz na Najlepszy Dyplom Magisterski Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wyróżniono autorów dyplomów artystycznych i projektowych, które powstały w uczelni w roku akademickim 2022/23. Nagroda Specjalna Forner powędrowała do Agaty Zych za pracę pt. Wander of Light przygotowaną na Wydziale Animacji i Intermediów.

13 listopada 2023 poznaliśmy wyniki 43.edycji Konkursu im. Marii Dokowicz na Najlepszy Dyplom UAP stworzony w roku akademickim 2022/2023. Nagroda Specjalna Forner powędrowała do Agaty Zych za pracę pt. Wander of Light przygotowaną na Wydziale Animacji i Intermediów pod kierunkiem prof. dr. hab. Jacka Adamczaka.

Wander of Light z nagrodą specjalną od Forner

Film Wander of Light to zabawna i wyjątkowa historia, dla której inspiracją stało się dziecięce spojrzenie na świat. Film eksploruje tajemnice Światła, które nie tylko oświetla, lecz także kształtuje nasze spojrzenie na rzeczywistość. Poprzez narrację opartą na dziecięcych reakcjach, widzimy, że jedna historia może mieć wiele znaczeń i interpretacji. Film Wander of Light przepełniony dziecięcą wyobraźnią, niewinnością i niesamowitą energią, to hołd dla autentycznego sposobu widzenia świata, który często ulatuje nam w dorosłym życiu.

– Zdecydowaliśmy się przyznać nagrodę animacji Wander of Light, ponieważ zarówno sam film jak i opowiedziana historia wywarła na nas olbrzymie wrażenie, między innymi dlatego, że animacja zdaje się oddawać hołd autentycznemu sposobowi widzenia świata, który jest charakterystyczny dla dzieci i przypomina o tym, jak łatwo w codziennym pędzie dorosłego życia możemy stracić z oczu prostotę i zdumienie, które towarzyszą dzieciństwu – mówi Kaja Bartkowiak, asystentka ds. marketingu w Forner.

Wyjątkowe połączenie biznesu z nauką – współpraca Forner z UAP

Konkurs im. Marii Dokowicz jest realizacją testamentu fundatorki, która ukończyła poznańską uczelnię w 1932 roku. Artystka brała udział w budowie Gdyni, prawdopodobnie uczestniczyła w powstaniu warszawskim, następnie wyemigrowała do USA, gdzie ostatecznie osiadała i pracowała jako nauczycielka malarstwa i rysunku. Zmarła w 1977 roku w Dayton. Przekazane przez nią środki przez kilka dekad pozwalały na fundowanie absolwentom UAP wyjazdów stypendialnych do Stanów Zjednoczonych.

Formuła konkursu zmieniała się przez lata. Obecnie każda uczelniana katedra zgłasza do konkursu autorów i autorki najlepszych dyplomów. Główne Nagrody przyznawane są przez Senat UAP w dwóch kategoriach: artystycznej oraz projektowej.

Forner został w tym roku jednym z partnerów konkursu. To kolejna współpraca lubelskiego producenta płyt meblowych i UAP w Poznaniu po działaniach w ramach Warsaw Home i wcześniejszej wystawie Drobne przyjemności w ramach Łódź Design Festiwal. – To wyjątkowe połączenie biznesu z nauką. Wsparcie młodych adeptów sztuki jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że mamy taką możliwość – mówi Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner. – W Forner wierzymy, że sztuka ma moc zmieniania perspektyw, inspiruje do kreatywnego myślenia i przyczynia się do tworzenia lepszego świata. Wyjątkowe prace – takie jakie mogliśmy oglądać w ramach konkursu dyplomowego UAP – nie tylko poruszają ale także inspirują odbiorców. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu – podsumowuje.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót