Gabinet prezesa w wyjątkowym stylu z materiałami meblarskimi Forner

Materiały meblarskie Forner – płyta meblowa Cleaf Sable i czarny blat kompaktowy 3190 posłużyły do stworzenia wyjątkowej realizacji – gabinetu prezesa. – Już nie mogę się doczekać pracy w tych wnętrzach – stwierdził przyszły użytkownik przestrzeni po tym, jak zobaczył finalny efekt prac. O Realizacji opowiada Fornerowi Patryk Chocaj, project manager Kaja Meble, wykonawca zabudów.

Przestrzeń biurowa mieści się w strefie kompleksu firm w hotelu Hampton by Hilton w Kaliszu, który ma wyjątkową architekturę, ponieważ łączy starą część zabytkowej fabryki fortepianów Calisia z nowoczesną częścią hotelową. Zastosowane w zabudowach meblowych komponenty meblarskie zostały starannie dobrane, aby łączyły w sobie wyjątkowy design i trwałość materiałów. Dlatego do stworzenia gabinetu prezesa wykorzystano materiały meblarskie Forner: włoską płytę melaminowaną z kolekcji Forner & Cleaf – Sable LR34 oraz cienki blat kompaktowy slim – czarny 3190.

Analiza potrzeb klienta i najwyższej jakości materiały od Forner

O tym, jak powstawał projekt wnętrza oraz w jaki sposób były dobierane komponenty meblowe, opowiada Fornerowi Patryk Chocaj, project manager Kaja Meble. – Dokładna analiza potrzeb klienta pozwoliła na stworzenie gabinetu prezesa w wyjątkowym stylu i jakości. Inwestor przekazał kompetencje doświadczonym projektantom z firmy Furlami, którzy w tym przypadku prowadzili nadzór inwestorski nad każdym etapem prac, dobrali sprawdzonych i doświadczonych usługodawców oraz najwyższej jakości materiały. Wykonawcą mebli i wszystkich nietypowych zabudów była firma Kaja Meble z Kalisza.

Chocaj dodaje, że w ramach realizacji całej inwestycji, Kaja Meble wyposażała również drugi gabinet, biuro księgowości oraz części wspólne takie jak korytarze dekorowane wykonanymi na indywidualne zamówienie panelami z blach perforowanych i szyb ornamentowych. Całość robi piorunujące wrażenie na odwiedzających.

Płyty i blaty HPL Forner zamiast fornirów i spieków

Początkowo dla dekorów drewnianych brane pod uwagę były płyty fornirowane oraz spieki kwarcowe. Jednak po analizie właściwości tych materiałów projektanci wybrali płyt meblowe oraz blaty kompaktowe Forner. – Dlaczego zdecydowano się rekomendować do realizacji materiały meblarskie Forner i dlaczego akurat w tych kolorach? – Płyty meblowe Forner Sable LR34 posiadają strukturę synchroniczną, a ich wzór do złudzenia przypomina naturalne drewno. Do tego są bardzo trwałe i odporne na zarysowania – wyjaśnia project manager Kaja Meble. – Jeśli zaś chodzi o wybór blatów kompaktowych slim Forner w kolorze czarnym 3190, głównym czynnikiem, który przeważył, była ich struktura imitująca zacierany czarny beton, która wprowadza do wnętrza teksturę 3D, której nie uzyskalibyśmy na spiekach kwarcowych, które w dotyku są gładkie – dodaje.

Jak podkreśla Patryk Chocaj, efekt końcowy był zdumiewający, a najlepszą nagrodą dla wykonawców było stwierdzenie przez inwestora, że „już nie może się doczekać pracy w tych wnętrzach”.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót