Warsaw Home 2023: Forner zmiótł konkurencję z planszy

To była prawdziwa uczta dla zmysłów każdego miłośnika nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów meblarskich! Ekspozycja Forner na Warsaw Home 2023 wywoływała ciarki i została okrzyknięta jedną z najbardziej efektownych wizualnie, a premierowa prezentacja nowości produktowych – płyt meblowych oraz cienkich blatów kompaktowych – została zrealizowana na światowym poziomie. Było fenomenalnie! Przeczytajcie podsumowanie udziału Forner na Warsaw Home 2023.

wystawa "Ponadczasowe / Timeless" na stoisku Forner

Jedno z najbardziej efektownych stoisk na tegorocznych targach to zdecydowanie ekspozycja Forner. Sama skala logo wykonanego z płyt meblowych robiła niesamowite wrażenie, ale wyczucie estetyczne całości i uzupełnienie jej wystawą prac polskich artystów to już wyższa klasa – mówi o swoich wrażeniach z wizyty na ekspozycji Forner podczas Warsaw Home 2023, Anastasia Vorobiova, projektantka. Takich głosów było całkiem sporo, a w zasadzie powtarzali to niemal wszyscy😊

Nic dziwnego. Tegoroczna prezentacja Forner na WH, to była prawdziwa uczta dla zmysłów! Dla miłośników nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów meblarskich wizyta na stoisku Forner na targach Warsaw Home 2023 pozostanie w pamięci na baaaaardzo długo. Na targach swoją premierę miało ponad 50 nowych wzorów materiałów meblarskich – płyt meblowych i blatów, a sama ekspozycja, uzupełniona pracami artystów związanych z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, była wprost FE-NO-ME-NA-LNA!

Forner: premiery materiałów meblarskich na światowym poziomie

Frekwencja? Stoisko Forner podczas Warsaw Home nieustająco tętniło życiem. Ekspozycja? Totalny sztos, wywołujący ciarki ekscytacji. Nowości produktowe? Forner jak zwykle kreuje trendy i dla każdego oferuje, coś miłego😊 W skrócie: To była dla Forner mega edycja. Premiery kilkudziesięciu nowych produktów, setki odwiedzin, ekspozycja obok której nikt nie przechodził obojętnie🖤

Nic dziwnego, że właściciele Forner nie kryli zadowolenia. – Ciężko znaleźć mi właściwe słowa, by opowiedzieć o tym, co czuję po zakończeniu tegorocznych targów Warsaw Home – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes Forner. – Stoisko, prezentacja produktów, zespół pracowników, każdy element zagrał idealnie. Nie było spotkania, podczas którego klienci, także i ci, o niezwykle wysokim poczuciu estetyki, nie mówiliby, że rozwaliliśmy system. Jest Forner, a potem długo, długo nic… Wyprzedzamy innych o kilka długości – dodaje prezes Forner. I zaznacza, że takiej premiery produktów, z tysiącami odwiedzających i ekspozycją, obok której nikt nie przechodził obojętnie mogą Fornerowi pozazdrościć światowi giganci branży meblarskiej.

Forner na Warsaw Home: Każda kolejna edycja lepsza od poprzedniej

Wiemy, że piszemy w podobnym tonie co roku. Cóż jednak poradzić, kiedy z roku na rok każda kolejna edycja Warsaw Home okazuje się dla Forner lepsza niż poprzednia. – Już nawet nie chodzi o wielkość stoiska, ale o systematyczny rozwój ekspozycji, dopracowywanie designu i detali – mówi Maksym Bartkowiak, eksport menedżer Forner. – Nieskromnie powiem, ale sposób prezentacji marki Forner na WH 2023 po prostu zmiótł wszystkich konkurentów z planszy. Napis Forner przyciągał odbiorców jak magnes, a klienci nie mogli wyjść z podziwu i powtarzali jak mantrę, że przeszliśmy samych siebie, jeśli chodzi o design stoiska i prezentację produktów – opowiada i dodaje, że podczas Warsaw Home udało się nawiązać kontakty z firmami, które znały markę Forner, ale nie korzystały do tej pory z materiałów meblarskich będących w portfolio lubelskiej firmy, w oczekiwanym przez właścicieli stopniu.

Według eksport menedżera Forner, targi Warsaw Home mogą okazać się także bardzo pozytywnymi pod kątem eksportu płyt meblowych na rynki zagraniczne, w tym np. na rynek ukraiński. – Nie należy zapominać także o zachwycających się nowościami projektantach i architektach, którzy licznie odwiedzali nasze stoisko, bo to w ich projektach nasze produkty zaczynają swoje życie – podkreśla Maksym Bartkowiak. Dodaje też, że klienci odwiedzający ekspozycję Forner, wypowiadali się w samych superlatywach nie tylko o materiałach meblarskich, designie stoiska i ekspozytorów, ale także o całym zespole pracowników Forner, którzy tworzą młody, dynamiczny i profesjonalny team.

Nowości, nowości, nowości w ofercie Forner

Targi to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami na rynku jeśli chodzi o płyty meblowe i blaty kompaktowe. Forner każdego roku prezentuje ekskluzywne, nowe, kolekcje i unikatowe wzory materiałów meblarskich, które ułatwiają nadanie wnętrzom wyjątkowego charakteru i odpowiadają na zapotrzebowanie najbardziej wymagających klientów. – W tym roku na targach Warsaw Home swoje premiery miało ponad 50 nowych wzorów materiałów meblarskich. To nowa, trzecia kolekcja cienkich blatów kompaktowych slim, a także 35 nowych dekorów ekologicznych płyt meblowych Forrest – wylicza Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner. – Wizyta na naszej ekspozycji była więc prawdziwą ucztą dla zmysłów dotyku i wzroku każdego miłośnika nowoczesnego designu i wysokiej jakości materiałów meblarskich. Zmysły smaku również pracowały, ponieważ do wyboru było aż 19 rodzajów fornerowych krówek – uśmiecha się wiceprezeska Forner.

Blaty kompaktowe Forner to w tej chwili aż 54 wzory, które idealnie dopełniają kolekcje płyt meblowych z oferty lubelskiej firmy. Nowości – tekstylne wzory płyt meblowych, ryflowane dekory, ale także wariacje na temat drewna cieszyły się uznaniem odwiedzających. – Z roku na rok budujemy coraz bogatsze portfolio materiałów meblarskich dobierając wzory i kolory w taki sposób, aby tworzyły komplementarny zbiór, z którego każdy wymagający klient może wybrać coś dla siebie – wyjaśnia wiceprezes Forner.

Warto zaznaczyć, że swoją polską premierę na targach Warsaw Home miały także nowe kolory płyt z kolekcji Velvet ultra matt, a także perłowa kolekcja płyt meblowych Pearl.

Forner wyróżnia się na tle konkurencji

Kolejną nowością były unikalne ekspozytory materiałów meblarskich, zaprojektowane przez zespół fachowców z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz z Poznania. – Przemyślane w każdym detalu ekspozytory wyróżniają markę Forner na tle konkurencji, a dzięki elastycznym możliwościom ich modyfikacji stają się tzw. must have każdego dystrybutora płyt meblowych i blatów kompaktowych Forner – przekonuje Agnieszka Bartkowiak.

Płynnie przeszliśmy do współpracy Forner z UAP – otóż stoisko Forner na Warsaw Home zostało zaprojektowane przez zespół projektowy Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. Klasę ekspozycji podkreślono przez pierwiastek sztuki w postaci wystawy „Ponadczasowe” – zbioru prac artystów i designerów z UAP. – Współpracę Forner z UAP można nazwać kolejnym krokiem, dzięki któremu Forner wyprzedza konkurencję. Jesteśmy niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o płyty meblowe dla wymagających i chcemy współpracować z najlepszymi. Efekty kooperacji z UAP można było podziwiać oglądając naszą ekspozycję – zaznacza wiceprezes Forner. – Jesteśmy dumni z tej współpracy. I wierzę że to dopiero początek naszej wspólnej przygody – dodaje.

Ale żeby nie było, że sami siebie chwalimy, oddajmy głos odwiedzającym nasze stoisko podczas Warsaw Home 2023.

Forner kreuje dobre trendy w branży meblarskiej

Cytowana na wstępie projektantka Anastasia Vorobiova, podkreślała, że stoisko Forner było jednym z najbardziej efektownych na tegorocznych targach. A to ze względu m.in. na estetyczne wyczucie całości i uzupełnienie ekspozycji wystawą prac polskich artystów. – Jeśli chodzi o nowości w ofercie, to ogromny szacunek do firmy za kolekcję płyt Forrest, które są wykonane z materiałów uzyskanych z recyklingu. Estetyka jest zawsze na plus, ale to jednak element narzucania dobrych trendów w branży się liczy najbardziej – zaznacza projektantka.

Jej zdaniem, bardzo zaskakujące były również nowe wzory blatów kompaktowych. Najbardziej wpadły w oko te odważniejsze – Agat czy Magma, które opisuje jako świetną alternatywę dla kamieni naturalnych. – Podsumowując. Wybitna ekspozycja Forner w tym roku i super nowości, które zdecydowanie znajda wielu miłośników – mówi Vorobiova.

Z kolei Justyna Blumkowska, projektantka JB Pracownia Projektowania Wnętrz, stwierdziła w rozmowie z Włodzimierzem Włochem, opiekunem marki Forner, że na ekspozycji pokazaliśmy, jak wyjątkowo można wykorzystać nasze płyty. – Bardzo fajnie przygotowane stoisko i super obsługa. Uwielbiam wasze blaty i często je proponuje, bo jestem pewna ich jakości. Gratuluję pięknego stoiska, mozaika z płyt była rewelacyjnym pomysłem! Dwa z nowych dekorów blatów już mam zamiar wprowadzić do projektu. Dziękuję za fachową i miłą obsługę, mimo iż dotarłam do stoiska kilka minut po oficjalnym czasie zwiedzania – podkreśla projektanta.

Stoisko Forner na Warsaw Home przyciągało uwagę ferią barw i kształtów

Targi Warsaw Home & Contract, to wydarzenie obok którego żaden architekt wnętrz nie przechodzi obojętnie. – Podobnie jak w zeszłych latach firma Forner stanęła na wysokości zadania. Stoisko było interesujące i przyciągało uwagę ferią barw i kształtów. Udało mi się ponownie obejrzeć produkty, które używam i dobrze znam, ale także zapoznać z nowościami, które także nie zawiodły – mówi w rozmowie z opiekunem marki Forner Weronika Wodczak-Wiśniewska z WW studio wnętrz. – Wprowadzone różnorodnie ryflowane dekory płyt meblowych to zdecydowanie strzał w dziesiątkę! Do tego miłe przyjęcie i ogrom wiedzy technicznej – naprawdę warto było pojawić się na stoisku Forner – przekonuje.

Z kolei Grażyna Zalewska, właścicielka Interno Studio Mebli stwierdza na wstępie: „Forner prezentował się fantastycznie”.

– Spędziliśmy na stoisku Forner spooooro czasu. Choć jest to zasługa przede wszystkim świetnej ekipy, to grzechem byłoby nie wspomnieć o nowościach, które producent i dystrybutor zaprezentował. Nasze serca skryła seria płyt meblowych o perłowej strukturze. Kolory zmieniające się bardzo delikatnie, w zależności od kąta padania światła sprawiają, że meble zaprojektowane z ich użyciem, będą wyjątkowe! Z jednej strony klasyczne odcienie, z drugiej – „ukryty” blask wprowadzający nutkę nowoczesności i elegancji – mówi Grażyna Zalewska. – Ale i kolory z serii Velvet ultra matt można dopasować idealnie dla każdego użytkownika – tego, poszukującego odrobiny szaleństwa we wnętrzu, jak i tego, który szuka spokoju i wytchnienia – przekonuje właścicielka Interno Studio Mebli i dodaje: – No i ta fenomenalna ekspozycja, w tym ściana z płyt meblowych prezentująca motywy graficzne. Po prostu super!

Ekspozycja Forner na Warsaw Home inspirowała do eksperymentowania

Z kolei Matylda Jandy z pracowni projektowej Molko mówi: – Stoisko Forner co roku zaskakuje mnie zarówno nowościami, jak i formą ich prezentacji. Bardzo cenię dobrze zaprojektowane przestrzenie targowe, które nie tylko prezentują produkty, ale także intrygują odwiedzających. W tym roku do Waszego stoiska przyciągnęła mnie przepiękna mozaika z łabędziami, wykonana w całości z płyt Fornera. Efekt, jaki dało połączenie kreatywnego myślenia twórców z UAP z materiałami używanymi na co dzień w meblarstwie, jest wręcz zachwycający – szczególnie dla mnie, osoby kochającej secesję.

Zdaniem projektantki takie podejście do prezentacji materiałów meblarskich pozwoliło spojrzeć na produkty Forner w szerszej perspektywie. – Ostatnio często wykorzystuję w projektach płyty meblowe w poza meblowym kontekście, zwykle jednak myślę o prostych kształtach i nieskomplikowanych cięciach. Wasze stoisko zainspirowało mnie do eksperymentowania z bardziej organicznymi i wyjątkowymi formami.

Wśród prezentowanych produktów najwięcej projektowej sympatii Matyldy Jandy zdobyły nowe dekory blatów Slim, a w szczególności KB301 opal szary oraz nowości z kolekcji Forrest – zwłaszcza GL06242 oraz KL2332. Zdaniem projektantki, obecność na stoisku Fornera, to okazja do przejrzenia produktów w formatach większych niż te dostępne w posiadanych wzornikach oraz w mniej oczywistych zestawieniach kolorystycznych i teksturowych. – To także możliwość wyciągania próbek z ekspozytorów i robienia bezkarnego bałaganu, co pozwala na ciekawą eksplorację materiałów i tworzenie kompozycji nie tylko związanych z aktualnymi projektami, ale i odważniejszymi, możliwymi do wykorzystania w kolejnych aranżacjach. Za tę zabawę, za cierpliwe porządkowanie ekspozytorów, a przede wszystkim za przemiłą atmosferę i profesjonalne doradztwo – dziękuję. Za rok też przyjdę – podsumowuje właścicielka pracowni Molko.

Wystawa Timeless: Wartość dodana ekspozycji marki Forner

A na koniec naszego podsumowania targów Warsaw Home oddajmy jeszcze głos Mateuszowi Wróblewskiemu z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, który odpowiadał za projekt stoiska Forner na Warsaw Home 2023 i aranżację wystawy designu i rzeźby, którą zobaczyliśmy na ekspozycji.

– Było mi bardzo miło odbierać komplementy związane z realizacją stoiska marki Forner zarówno od ludzi postronnych, jak znajomych projektantów i innych specjalistów z branży. Wartości, dostrzegane w pierwszym rzędzie, związane były z zachowaniem spójności klimatycznej i stylistycznej tak bogatej retorycznie narracji. Osoby pracujące w przestrzeni stoiska zwracały uwagę na funkcjonalność i komfort działań. Goście wyrażali zadowolenie z uporządkowanej w odbiorze i przyjemnej atmosfery – mówi Mateusz Wróblewski podkreślając, że realizacja tak spektakularnego stoiska była źródłem wielkiej satysfakcji dla wszystkich zaangażowanych w nią pracowników naukowych i technicznych Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Jak tłumaczy, wystawa „Ponadczasowe / Timeless” była wartością dodaną, istotnym uzupełnieniem fabularnym i dekoracyjnym ekspozycji marki Forner. Obiekty autorstwa artystów i artystek z Wydziału Rzeźby i Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu budowały unikatowy kontekst dla szeroko rozpostartego spektrum wrażeń wywoływanych przez subtelne kolory, desenie i faktury kształtujących tło płaszczyzn produktów marki Forner. – Tytuł „Ponadczasowe” wskazuje na różnice wieku przedstawianych dzieł. Najstarsze mają prawie trzydzieści lat. Najnowsze przeżywają właśnie swoją premierową prezentację. Ich różnorodność retoryczna i nienachalny podtekst anegdotyczny wprowadzają atmosferę dialogu, który dzieje się już poza werbalną wymianą zdań ich twórców – tłumaczy.

Poprosiliśmy również Mateusza Wróblewskiego o krótką ocenę innych ekspozycji oraz samych targów. Jakość artystyczną i techniczną stoisk na Warsaw Home & Contract 2023 określił jako „bardzo zróżnicowaną”. – Zdziwiły mnie chaotyczne i nie do końca zrozumiałe prezentacje marek, które z uwagi na swoją rangę, powinny windować ogólny poziom – np. Paradyż i Technistone. W wielu przypadkach widać było ogromne zaangażowanie projektowe i finansowe twórców stoisk prezentujących produkty klasy premium – Dion, Halupczok, Ciarko. Widać też, że coraz więcej marek rodzimych stawia na dobry dizajn realizowany przez dobrych projektantów – stwierdza Wróblewski dodając na koniec, że całościowemu odbiorowi targów nie sprzyjał ogólny chaos ukształtowania przestrzeni wspólnych, brak charakteru ciągów komunikacyjnych i nieczytelne rozmieszczenie numeracji poszczególnych stoisk.

Dziękujemy za Warsaw Home 2023 i zapraszamy za rok!

Warsaw Home & Contract to międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz, które odbywają się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Wydarzenie zostało stworzone z myślą o producentach i importerach z branży meblowo-dekoracyjnej. Celem targów jest z jednej strony stworzenie platformy biznesowej dla międzynarodowych kontraktacji, z drugiej zaś przedstawienie pasjonatom wnętrz najnowszych trendów. Forner, lubelski producent płyt meblowych o matowym i połyskowym wykończeniu oraz oficjalny dystrybutor topowych europejskich producentów płyt melaminowanych i blatów kompaktowych, znalazł w WH idealne miejsce do ekspozycji swoich produktów dla branży meblarskiej i architektury wnętrz.

Uczestnicy i uczestniczki wystawy Ponadczasowe / Timeless prezentowanej na stoisku Forner: Paulina Buczyńska, Michał Filipiak, Wojciech Hora, Dorota Januszek, Magdalena Jugo, Bogumiła Jung, Wiesław Koronowski, Aleksander Kuczma, Martyna Pająk, Małgorzata Paruch-Piotrowska, Wojciech Tężycki, Marzena Wolińska, Mateusz Wróblewski, Szymon Zwoliński
Projekt aranżacji: Mateusz Wróblewski
Opracowanie graficzne: Dorota Januszek
Opracowanie i realizacja: Monika Kaźmierska, Michał Filipiak, Łukasz Borysow, Tomasz Agaciński, Jacek Kiełbasiński, Krzysztof Urban, Mateusz Wróblewski

Forner jest firmą produkcyjno-handlową, która pozwala wkroczyć w świat nowoczesnych i unikalnych materiałów dla rynku meblarskiego, synonimem innowacyjności i niebanalnej oferty jeśli chodzi o materiały meblarskie – płyty meblowe i blaty kompaktowe.

Od ponad 5. lat Forner kreuje meblarskie trendy prezentując swoją ofertę na targach warsaw home. Produkty marki Forner są wykorzystywane do realizacji wszelkiej maści mebli i wnętrz. Przykłady można obejrzeć w poniższym wideo.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót