Kolekcja Forner 59’ by Cleaf – synonim piękna

W nowym, 2016 r. Forner poszerzy  kolekcję płyt melaminowanych Cleaf, które charakteryzują się bardzo głębokimi strukturami powierzchni. Do oferty wprowadzonych zostanie 17 nowych dekorów oraz nowa struktura Primofiore inspirowana naturalną skórą. Całość stworzy unikalną Kolekcję 59′ by Cleaf, na którą składa się 16 struktur i 59 dekorów.

Forner, firma znana z łamania stereotypów i oferty, na którą składają się nietuzinkowe materiały meblarskie, zaskoczy nas również innowacyjnymi produktami w 2016 r. W nowym roku do swej bogatej oferty, Forner wprowadzi aż 17 nowych dekorów oraz nową strukturę Primofiore. Kolekcja 59′ by Cleaf kierowana jest do producentów tworzących nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne. Cechą charakterystyczną płyt o włoskim rodowodzie są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni, które dają zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Kolekcja 59′ by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu.

Jak zapowiadają właściciele Fornera, hitem w 2016 r. będzie nowa struktura Primofiore wchodząca w skład Kolekcji 59′ by Cleaf. Płyta wzorowana na naturalniej skórze będzie dostępna w trzech dekorach – czarnym, białym oraz popielatym. Projektanci odpowiedzialni za ten wzór zadbali o najmniejszy nawet detal. Dlatego też niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić Primofiore do naszej kolekcji, ponieważ jest dla nas idealnym synonimem naturalnego piękna – mówi Sebastian Bartkowiak.

Opatentowana technologia produkcji płyt z Kolekcji 59′ by Cleaf sprawia, że do finalnego odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe, ale który cechują również praktyczne zalety. Powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych Cleaf jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. – Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni – podkreśla Sebastian Bartkowiak.

Produkty firmowane logiem Fornera, to innowacyjne materiały, zachwycające odbiorców i wpisujące się, a niejednokrotnie wyprzedzające aktualne trendy. Materiały z oferty firmy produkcyjno-handlowej Forner wykorzystują nie tylko producenci nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Płyty meblowe z Kolekcji 59′ by Cleaf mają grubości 18 mm oraz format 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże, które w 100% pokrywa się z dekorem i strukturą płyty. Dostępne w dwóch szerokościach (22/1 mm i 40/1 mm) obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu stanowią kontynuację wzoru znajdującego się na płycie. – Dodatkowym walorem kolekcji jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w dekorze i strukturze takim jak płyta – podsumowuje Sebastian Bartkowiak.

(artykuł ukazał się w czasopiśmie Meblarstwo w grudniu 2015 r.)

Zdjęcia oraz stany magazynowe kolekcji płyt melaminowanych Forner 59′ by Cleaf

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót