Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz – Forner na WH2018

Ekspozycja Forner podczas Warsaw Home 2018 prezentowała nowości z kolekcji włoskich płyt Cleaf – m.in. ascetyczne betony, plecioną skórę czy nowe zaskakujące dekory materiałowe i drewnopodobne, nowości wśród płyt akrylowych – metaliczne powierzchnie matowe, a także cienkie blaty oraz mdf barwiony w masie. Przeczytajcie nasze podsumowanie Warsaw Home 2018.

Jeśli kochasz nowoczesny design, szukasz inspiracji czy produktów do wykorzystania we wnętrzach, to wizyta na tegorocznych targach Warsaw Home na pewno nie pozostawiła Cię obojętnym. Świetna przestrzeń, mnóstwo topowych firm i z perspektywy wystawcy – brak czasu, aby zobaczyć wszystko bardzo dokładnie.

Ekspozycja firmy Forner w hali Kitchen & Dining prezentowała nowości z kolekcji włoskich płyt Cleaf – m.in. ascetyczne betony, plecioną skórę czy nowe zaskakujące dekory materiałowe i drewnopodobne, nowości wśród płyt akrylowych – metaliczne powierzchnie matowe, a także cienkie blaty oraz mdf barwiony w masie.

Przeczytajcie nasze podsumowanie Warsaw Home 2018.

Płyty meblowe Cleaf – kolekcja prosto z Włoch

– Choć za nami dopiero trzecia edycja Warsaw Home, to wyprzedza ono inne polskie wydarzenia o kilka długości. Pojawiły się głosy porównujące WH do targów w Mediolanie i – oczywiście przy zachowaniu skali – nie były one na wyrost – uważa Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes zarządu Forner sp. z o.o. – W tym roku we Włoszech dominowała pewnego rodzaju monotematyczność i raczej zamknięte przestrzenie. I w tym kontekście Warsaw Home wypadło dużo lepiej – podobała mi się zarówno otwartość stoisk, jak i odwaga oraz nieszablonowość w ich projektowaniu, przy zachowaniu umiaru i smaku, bez zbędnego przeładowania – dodaje.

Na pewno nie trzeba jeździć do Mediolanu, aby obcować z aktualnymi trendami – a przykładem może być stoisko Forner, gdzie można było zobaczyć m.in. nowości w kolekcji włoskich płyt meblowych Cleaf – płyty dekoracyjne w trzech nowych strukturach powierzchni Talco, Concreta i Mosaico. Są to zaskakujące i niespotykane na polskim rynku wzory, które odzwierciedlają najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Cienkie blaty kompaktowe wciąż na topie

Targi Warsaw Home 2018 będziemy wspominać jako wyjątkowo udane pod każdym względem. Nie zawiedli organizatorzy oraz odwiedzający. Gośćmi naszego stoiska byli zarówno nasi stali klienci, firmy dopiero zainteresowane współpracą, ale przede wszystkim architekci oraz osoby zajmujące się projektowaniem oraz aranżacją wnętrz.

Najczęściej byliśmy pytani o właściwości cienkich blatów kompaktowych. A także o możliwości zastosowania nowych dekorów, które w tym roku pokazaliśmy w formie gotowych mebli i zabudów.

Podczas Targów Warsaw Home pokazaliśmy nowe wzory włoskich melaminowanych płyt meblowych z kolekcji Cleaf, w tym ascetyczne betony, plecioną skórę czy nowe zaskakujące dekory materiałowe i drewnopodobne, a także nowości wśród płyt akrylowych – metaliczne powierzchnie matowe.

Drewniane dekory na płycie meblowe – królują głębokie struktury Cleafa

To właśnie nowości przyciągały wzrok i uwagę odwiedzających. Niezmiennie dużą popularnością cieszyły się również kolory drewna, o bardzo głębokich strukturach, niemal idealnie odzwierciedlające naturę – takie jak Cleaf Sherwood, Cleaf Yosemite czy Cleaf Engadina. Również wzory materiałowe, w tym Cleaf Spigato czy Cleaf Nadir z ich unikalnymi na polskim rynku strukturami zwracały uwagę osób wizytujących naszą ekspozycję.

– Pojawiali się również klienci, którzy korzystając z naszych materiałów, na stoisku podejmowali decyzje dotyczące wyboru kolorów, które zastosują w kuchni, sypialni czy w salonie. I muszę przyznać, że niektóre z połączeń zaproponowanych przez klientów, mogłyby znaleźć zastosowanie w moim mieszkaniu – mówi Agnieszka Bartkowiak. – A połączenia kolorów i dekorów były nieraz bardzo odważne – widać było śmiałość, której jeszcze 10 lat temu Polakom brakowało. Jak chociażby połączenia drewna z betonem, płyt połyskowych i matowych z kolorami metalicznymi czy po prostu zaskakujące łączenie kolorów – dopowiada.

– A jako że kolekcja płyt meblowych Cleaf spod znaku Forner liczy ponad 80 dekorów, mamy kilkadziesiąt wariacji płyt na wysoki połysk i głęboki mat – w tym w wersjach metalicznych, 9 wzorów cienkich blatów kompaktowych i do tego kilka wersji kolorystycznych MDFu barwionego w masie, goście naszego stoiska mogli naprawdę poszaleć szukając materiałów meblowych czy dekoracyjnych do wnętrz, w których chcieliby się czuć dobrze – przekonuje wiceprezes zarządu Forner sp. z o.o.

Warsaw Home lepsze niż Furnica i Meble Polska

Czy Forner weźmie udział w przyszłorocznej edycji targów? – Zdecydowanie – odpowiada Agnieszka Bartkowiak. – Po pierwsze dlatego, że targi są organizowane na bardzo wysokim poziomie – oczywiście było kilka rzeczy do poprawy, ale to już nasze uwagi bezpośrednio do organizatorów. Warsaw Home to w tej chwili zdecydowanie najlepsza przestrzeń ekspozycyjna w Polsce i zostawia w tyle np. poznańskie targi Drema Furnica czy Meble Polska. Druga sprawa to natomiast zainteresowanie i odzew po targach, który jest jeszcze większy niż w zeszłym roku. A po trzecie – Warsaw Home to w mojej opinii stolica designu, gdzie pojawiają się najlepsze marki i którą odwiedzają świadomi klienci. To powoduje, że za sprawą udziału w Warsaw Home nasze unikatowe na polskim rynku materiały płytowe są jeszcze bliżej projektantów i architektów, a co za tym idzie finalnych odbiorców. Dlatego wydarzenie to wpisuje się na stałe do kalendarza wydarzeń, w których Forner będzie uczestniczył – wyjaśnia.

Płyty Cleaf – nowości na stoisku Fornera

Przypomnijmy, że w tym roku Forner poszerzył kolekcję włoskich płyt meblowych Cleaf o trzy nowe struktury powierzchni. Talco, Concreta i Mosaico. Te oraz pozostałe nowe dekory można było zobaczyć na stoisku Forner podczas targów Warsaw Home. Przyjrzyjmy się zatem tyko krótko nowym produktom w kolekcji laminowanych płyt meblowych Forner.

Cleaf Talco krystaliczny, jasny marmur na płycie meblowej

Struktura włoskiej płyty meblowej Cleaf Talco jest niezwykle miękka i jedwabista, a punktem wyjścia do jej opracowania był kamień mydlany (soapstone). Struktura Talco ma ultra matowe wykończenie, co odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu dając finalnemu odbiorcy sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe.

Cleaf Concreta – przyjemnie chropowata powierzchnia

Płyta meblowa Cleaf Concreta to reinterpretacja motywu cementowej powierzchni, a jej drobna struktura jest w dotyku przyjemnie chropowata. Będąc jednocześnie surową i ciepłą, Concreta idealnie wpisze się w industrialne, przemysłowe przestrzenie, ale także umożliwi stworzenie kameralnych i gościnnych wnętrz.

Cleaf Mosaico – pleciony wzór znany ze skórzanej torebki

Pierwszy z kobiecych atrybutów, jaki przychodzi do głowy, kiedy myślimy o wizycie w Mediolanie, to skórzana torebka z bardzo charakterystycznym plecionym wzorem. Projektanci włoskiej fabryki płyt meblowych Cleaf z powodzeniem na nowo odkrywają dla świata materiałów meblarskich klasyczne trendy i wzory znane ze świata mody. To właśnie ów wzór – sznur kwadratów – tak charakterystyczny dla klasycznych skórzanych torebek stał się inspiracją do stworzenia struktury powierzchni widocznej na płycie meblowej Cleaf Mosaico.

Po wprowadzeniu do oferty trzech nowych struktur Cleaf Mosaico, Cleaf Concreta oraz Cleaf Talco, kolekcja włoskich płyt melaminowanych liczy blisko 90 dekorów w 24 różnych strukturach powierzchni. Za sprawą kolekcji płyt laminowanych Forner & Cleaf oryginalne i nowatorskie rozwiązania, prosto ze słonecznej Italii, są na wyciągnięcie ręki.

Akrylowe płyty meblowe – nowości na stoisku Fornera

Aby zaspokoić ciągle rosnące wymagania klientów, rynek meblarski musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań i produktów. Dlatego też znany z niebanalnej oferty Forner na bieżąco poszerza swą ofertę o niespotykane na polskim rynku materiały. W tym roku o nowe kolory wzbogacono kolekcję innowacyjnych płyt meblowych pokrywanych folią akrylową w wysokim połysku i płyt meblowych na głęboki mat. Ich powierzchnia jest m.in. niezwykle wytrzymała na zarysowania oraz odporna na promieniowanie UV, co zapewnia długotrwałość koloru. Tegorocznym hitem będą metaliczne dekory matowe, które Forner wprowadził do oferty w aż pięciu kolorach: beż mat metalik; grafit mat metalik; szary mat metalik; miedź mat metalik; biały mat metalik. Je również można było zobaczyć podczas Warsaw Home.

Warsaw Home 2018 dzień pierwszy

Pierwszy dzień Warsaw Home już za nami. Dziękujemy, że byliście dziś z nami. Zapraszamy jutro od 10:00!Czekamy na Was w strefie Kitchen&Dining (Hala B, Numer stoiska: B2.16).projekt stoiska: H+ Architektura muzyka: https://soundcloud.com/jaryllomusic

Opublikowany przez Forner Czwartek, 4 października 2018

Lista dekorów prezentowanych przez Forner na stoisku w trakcie Warsaw Home 2018

Pomieszczenie gospodarcze: Cleaf FB50 Concreta

Szafki oraz czarny blat wyspy: Cienki blat Czarny mat Z105

Wyspa: Cleaf LR22 Sable i Cleaf FB45 Mosaico

Stół: Cleaf Yosemite S014

Mały stolik: Cienki blat 1522

W niszach:

– Cleaf D026 Nadir

– Cleaf U129 Primofiore

– Cleaf S136 Esperia

– Cleaf FB08 Nadir

– Cleaf FB67 Concreta

– Cleaf FB79 Talco

– Cleaf FB80 Idea

– Cleaf FB86 Idea

Ekspozycja – małe formaty:

– Cleaf FB63 Reflex

– Cleaf S128 Pembroke

– Cleaf S133 Esperia

– Akryl Mat Grey 85383 mat

– Cleaf S061 Engadina

– Cleaf S071 Sherwood

– Cleaf S083 Millennium

– Cleaf FB47 Ares

– Cleaf S025 Azimut

– Cleaf LM08 Tranche

– Cleaf B073 Sherwood

– Cleaf FA93 Spigato

– Akryl 85387 połysk akrylowa płyta meblowa

– Akryl 8421 akrylowa płyta meblowa

Ekspozycja tylna – nisze:

akrylowa płyta meblowa 1898L    beż mat metalik

akrylowa płyta meblowa 1899L    grafit mat metalik

akrylowa płyta meblowa 1900L    szary mat metalik

akrylowa płyta meblowa 1904L    miedź mat metalik

akrylowa płyta meblowa 1907L    biały mat metalik

akrylowa płyta meblowa Czarny połysk metalik 8427

akrylowa płyta meblowa Beż metalik 7499

Odwiedzali nasze stoisko również Klienci, którzy widzieli płyty meblowe Forner w gotowych aranżacjach na ekspozycjach naszych Partnerów. Przeczytaj artykuł i zobacz galerię we wcześniejszym wpisie.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej ekspozycji oraz zainteresowanie produkatami. Było nam bardzo miło się z Wami spotkać. Zapraszamy za rok oraz do kontaktu indywidualnego z przedstawicielami firmy Forner. 

Warsaw Home 2018 – krótkie podsumowanie

Kurz jeszcze nie opadł, a nasze stoisko jest w fazie demontażu, ale mamy dla Was już pierwsze podsumowanie targów Warsaw Home.Przemysław Staroń mówi, jak jest. Wróc. Przemysław Staroń mówi, co warto zapamiętać, jeśli chodzi o dekory płyt meblowych;)Zaglądajcie na nasz profili na fb w następnych kilkunastu dniach. Będziemy mieli dla Was bardzo dużo materiałow z Warsaw Home 2018 // 4-7 października!

Opublikowany przez Forner Niedziela, 7 października 2018
powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót