Płyty meblowe Forner na Big 5 RPA – przywitanie z Afryką

Forner – producent płyt meblowych na wysoki połysk i głęboki mat – zaprezentował swoje produkty podczas Big 5 Construct South Africa w Johannesburgu. Odwiedzający ekspozycję Forner w trakcie największego wydarzenia budowlanego w tej części świata byli absolutnie zachwyceni kolorystyką i jakością naszych materiałów meblarskich. Przeczytajcie podsumowanie udziału Forner w Big 5 w RPA.

Wystawa Big 5 Construct South Africa, która odbyła się w dniach 27–29 czerwca 2023 r. w Gallagher Convention Centre w Johannesburgu to jedno z najważniejszych wydarzeń branży konstrukcyno-budowlano-wyposażeniowej w Afryce. Targi, którym patronuje rząd RPA, są ukierunkowane na nawiązywanie kontaktów handlowych i pozyskiwanie partnerów B2B. W tegorocznej edycji swoje materiały meblarskie – płyty meblowe o połyskowych i matowych powierzchniach – zaprezentowała firma Forner.

Forner – materiały meblarskie klasy premium

Biorąc pod uwagę fakt, że dominującym profilem odwiedzających targi są przedstawiciele branży budowlanej, a branża wnętrzarska jest jednak w mniejszości, to ilość zainteresowanych naszymi materiałami meblarskimi architektów i projektantów, była tak duża, że spokojnie nazwałbym nasz udział w Big 5 w RPA sukcesem – relacjonuje Maksym Bartkowiak, eksport menedżer Forner. – Nawiązaliśmy kilka niezwykle cennych i rozwojowych kontaktów, które już w nieodległej przyszłości powinny zamienić się w regularną i owocną współpracę – dodaje.

Na ekspozycji w RPA Forner zaprezentował płyty produkcyjne – akrylowe płyty meblowe na wysoki połysk i głęboki mat, kolekcję płyt meblowych Velvet ultra matt ® w wersjach standard oraz premium, a także kolekcję płyt meblowych o perłowej powierzchni – Forner Pearl. – Bez dwóch zdań, nasza ekspozycja wyróżniała się na tle pozostałych wystawiających się na targach firm, wzbudzając duże zainteresowanie odwiedzających. Sposób prezentacji produktów wywoływał pozytywne reakcje targowych gości, którzy od razu utożsamiali nasze produkty z materiałami z wyższej półki, wskazując na możliwe zastosowania w realizacjach dla klientów premium – opisuje Włodzimierz Włoch, brand manager Forner. – Poruszenie wywoływały kolory zaprezentowane na stoisku, idealne lustrzane powierzchnie kolekcji SR, niezwykła jedwabistość matowych płyt Velvet oraz piękne refleksy niejednoznacznych barw kolekcji Pearl – dodaje.

Forner na Big 5 w RPA w idealnym momencie

Oprócz spraw czysto biznesowych targi Big 5 w Johannesburgu były także niesamowitym doświadczeniem kulturowym, które umożliwia nie tylko lepsze zrozumienie branży, ogólnie biznesu i sposobu, w jaki jest on prowadzony w RPA, ale także lepsze zrozumienie oczekiwań klientów docelowych.

Rynek południowoafrykański w sektorze pozostającym w orbicie zainteresowań Forner jest kontrolowany przede dwie firmy, które nie mają konkurencji. Poprzez to kolorystyka jest mocno ograniczona względem tego co oferuje się w Europie. – Otwiera to przed nami spore możliwości, a obecnym na rynku firmom może dać bodziec do rozwoju – uważa Maksym Bartkowiak. – Rynek RPA jest bardzo ciekawy, inny niż może się z perspektywy Europy wydawać. Z naszych rozmów i wykonanego researchu okazuje się, że jest on bardzo chłonny jeśli chodzi o nowości, a liczną grupę klientów stanowią ci, którzy chcą wydać większą ilość pieniędzy, szukając alternatywy dla produktów z Indii czy Chin, czyli tańszych. – Brakuje na rynku firm zaufanych, takich jak Forner, z dobrej jakości produktami, które mogą posłużyć we wnętrzach znacznie dłużej niż tanie materiały z Azji – mówi eksport menedżer Forner, dodając, że wnioskując z rozmów z potencjalnymi klientami, Forner wystawił się na Big 5 w RPA w idealnym momencie, mając duże szanse na zaistnienie na afrykańskim rynku.

Zobacz galerię zdjęć z udziału Forner w Big 5 Construct South Africa

Udział Forner w targach Big 5 w RPA był częścią projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 1.2. Internacjonalizacja MŚP „Internacjonalizacja Firmy Forner – rynki afrykańskie”. Celem projektu jest rozwój internacjonalizacji firmy promocja marki własnej na nowych rynkach zagranicznych.

Kolejna okazja by obejrzeć płyty meblowe Forner? Big 5 w Nigerii😊

W tym roku płyty meblowe Forner będzie można obejrzeć jeszcze m.in. podczas Big 5 w Lagos w Nigerii (początek września), a także podczas targów Warsaw Home (początek listopada).

Na każdym z tych wydarzeń będzie można obcować z nowymi kolekcjami płyt meblowych produkcji Forner – Velvet ultra matt premium oraz Forner Pearl.

Na targi w Polsce być może przygotujemy jeszcze kilka nowości, ale na razie o tym szszsz…

Na pewno jednak warto wybrać się na targi Warsaw Home także dlatego, by zobaczyć kolekcję bliskich naturze płyt meblowych Forrest, kolekcje cienkich blatów kompaktowych slim 10 i slim 12, a także kolekcję włoskich płyt meblowych Cleaf. To materiały meblarskie, których Forner jest dystrybutorem w Polsce i które doskonale uzupełniają ofertę płyt produkcyjnych Forner.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót