Płyty meblowe Forner w mieszkaniu i pracowni Doroty Szelągowskiej

Dorota Szelągowska, prowadząca programy Dorota Was urządzi w stacji TVN Style czy Domowe rewolucje emitowany na kanale HGTV, zaprezentowała niedawno na swoim blogu najbliższe jej przestrzenie – mieszkanie oraz biuro. W obu miejscach znalazły się płyty meblowe i blaty z oferty Forner.

Forner pozwala wkroczyć w świat nowoczesnych i unikalnych materiałów dla rynku meblarskiego. Jesteśmy synonimem innowacyjności i niebanalnej oferty jeśli chodzi o materiały meblarskie – płyty meblowe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że prezenterka telewizyjna, która jest ekspertem od urządzania przestrzeni, w najważniejszych dla niej miejscach – prywatnym mieszkaniu oraz biurze, gdzie na co dzień pracuje, zdecydowała się wykorzystać m.in. płyty meblowe Forner z włoskiej kolekcji Cleaf oraz cienki blat kompaktowy.

Kochani, cieszę się jak nie wiem co więc nie przedłużam 🙂 Zapraszam Was do mojego nowego mieszkania! Uściski, Do.

Opublikowany przez Dorota Szelągowska Czwartek, 5 września 2019
Płyta Cleaf Millennium S083 z włoskiej kolekcji płyt meblowych Forner

Cleaf Millenium wita gości w korytarzu

Tuż po przekroczeniu progu mieszkania Doroty Szelągowskiej, w oczy rzuca się zabudowa z jasnej płyty meblowej, którą, jak wspomina prezenterka na swoim blogu, postanowiła zestawić z nieco bardziej wyrazistym materiałem, a tym samym uniknąć efektu wielkiej białej plamy. Wybór padł na płytę meblową Cleaf Millennium S083 z włoskiej kolekcji Forner.

Płyta meblowa Millenium zaskakuje kontrastami pomiędzy połyskiem i matem oraz synchronicznością struktury i rysunku drewna. Wysoka jakość materiału powoduje, że jest to ciekawa alternatywa np. dla forniru.

Płytę meblową Millennium z oferty Forner odnajdziemy również w łazience. Choć królują w niej szarości i czerń, to szafka pod zlewem została właśnie wykonana z tego samego materiału, co część szafy w przedpokoju, czyli z płyty Cleaf właśnie.

cudowny uśmiech Pani Doroty oraz płyta Cleaf Millennium z włoskiej kolekcji Forner
cudowny uśmiech Pani Doroty oraz płyta Cleaf Millennium z włoskiej kolekcji Forner / fot. screen Dzień Dobry TVN

Dzień Dobry TVN zajrzał ze swoją kamerą do nowych wnętrz Doroty Szelągowskiej. Zachęcamy do obejrzenia programu, bo już na wejściu przywita Was cudowny uśmiech Pani Doroty oraz płyta Cleaf Millennium z włoskiej kolekcji Forner. Materiał wideo z wizyty w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej można obejrzeć tutaj.

Cienki blat jako biurko i przedłużenie parapetu

Kolejny materiał meblarski z oferty Forner, jaki możemy odnaleźć w mieszkaniu Doroty Szelągowskiej, to biały matowy cienki blat kompaktowy, który znajduje się w pokoju gościnnym, który jest również gabinetem.

„Pod oknem, czyli w najjaśniejszej części pokoju stanęła zabudowa wykonana przez stolarza, która jest wielkim parapetem, pełniącym również funkcję miejsca do pracy” – czytamy na blogu Doroty. Ów wielki parapet, a zarazem biurko, to cienki matowy blat kompaktowy HPL z oferty Forner o grubości zaledwie 1cm.

„Bałam się trochę przedłużenia parapetu i zrobienia biurka bezpośrednio pod oknem. Blat jest o dobrych kilka centymetrów niżej niż standardowo, a do tego jest ultracienki. Na szczęcie nic się nie ugina i pracuje się tu mega wygodnie” – pisze na swoim Instagramie prezenterka, opisując wrażenia z pracy na nieznanym jej dotąd materiale.

Cleaf Sherwood w kazamatach Fortu 8

Teraz z mieszkania Pani Doroty przenieśmy się do jej pracowni ulokowanej w Forcie 8, na styku trzech warszawskich dzielnic – Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa. „Skłamałabym, gdybym powiedziała, że projektowanie takiej przestrzeni jest łatwe i przyjemne. Na 103 metrach kwadratowych musieliśmy zmieścić – przestrzeń do pracy dla 10 osób, oddzielne miejsce do spokojnych spotkań z klientami, magazyn oraz zaplecze w postaci minikuchni i toalety. Przeliczając metry na ludzi nie brzmi to jak wielkie wyzwanie, ale gdy przyjrzycie się uważnie projektowi, zobaczycie, że kazamata ma okna tylko z jednej strony. I tu sprawa mocno się komplikuje” – pisze na swoim blogu Dorota Szelągowska.

W kliku miejscach biurowej przestrzeni istniały duże wnęki w kształcie łuków. Od początku plan był taki, by wykorzystać je na miejsce do przechowywania. We wnękach stanęły szafy i regały wykonane przez stolarza z płyty meblowej z włoskiej kolekcji Cleaf od Forner (wzór Sherwood) z widoczną linią drewna.

Cleaf Sherwood B073 z włoskiej kolekcji płyt meblowych Forner został wykorzystany w pracowni Doroty Szelągowskiej / fot. screen Dzień Dobry TVN

Materiał wideo z wizyty w pracowni Doroty Szelągowskiej można obejrzeć tutaj.

Zapraszam do mojej nowej pracowni <3. To wnętrze inne niż wszystkie, tym bardziej ciekawa jestem jak Wam się spodobaŚciskam! Do.

Opublikowany przez Dorota Szelągowska Środa, 11 września 2019
powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót