Forner wchodzi na jeszcze wyższy poziom – podsumowanie 2019 r.

Premiery nowych produktów, udział w międzynarodowych targach, wzrost obrotów i dalsza rozbudowa firmy – w 2019 r. działo się w Forner bardzo dużo. Przeczytajcie nasze podsumowanie.

2019 r. był dla firmy Forner bardzo udany. – Kolejny rok z rzędu zanotowaliśmy wzrost obrotów i choć był on nieco mniejszy niż w 2018, to jestem zadowolony, bo poza bieżącą działalnością produkcyjną i handlową prowadziliśmy równocześnie bardzo ważne dla naszej firmy inwestycje – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes Forner sp. z o.o.

Nowa hala i nowe maszyny

W mijającym roku zakończyła się budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej w Lublinie. Wszystkie nasze hale zostały wyposażone w systemy utrzymywania stałej wilgotności powietrza, a firma rozwinęła się również maszynowo. Nowe zakupy to nowoczesna linia do produkcji płyt akrylowych wraz ze szlifierką, maszyna cnc oraz okleiniarka. – Inwestycje w sprzęt najwyższej klasy pozwolą spółce Forner wejść na jeszcze wyższy poziom. Dzięki nim poprawi się serwis – mam tu na myśli m.in. znaczne skrócenie czasu realizacji zamówień – komentuje prezes Forner.

Forner w gronie topowych producentów płyt meblowych

W mijającym roku Forner był dość mocno ukierunkowany na rozwój eksportu. Stąd udział po raz pierwszy w roli wystawcy w targach interzum w Kolonii, wizyta na targach AWFS w Las Vegas czy wizyty handlowe w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Jak zaznacza Bartkowiak, praca dla klientów zagranicznych, to nie tylko nowe wyzwania, doświadczenia, a co za tym idzie rozwój, ale także sposób na uniezależnienie od polskiego rynku. – Aktualnie około 30 proc. obrotu Forner to już klienci zagraniczni. Jest to dla mnie o tyle istotne, iż zauważalne jest to, że rynek zaczyna wyhamowywać – uważa prezes Forner.

Udział w międzynarodowych targach Interzum w Kolonii to kolejny konsekwentny krok w rozwoju i umocnienie pozycji firmy Forner jako topowego producenta płyt meblowych na wysoki połysk i głęboki mat.

Po raz pierwszy w ponad 10. letniej historii Forner zaprezentował swoje produkty – płyty meblowe i fronty meblowe w wysokim połysku i na głęboki mat –  podczas międzynarodowych targów. (kliknij w zdjęcie, aby przejść do informacji prasowej)

Forner rozwija się z roku na rok

Forner jest liderem w produkcji płyt akrylowych na wysoki połysk i głęboki mat w Polsce. Wyniki finansowe są bardzo dobre, a firma rozwija się z roku na rok – nie tylko jeśli chodzi o inwestycje w nowoczesne maszyny, ale także ilość pracowników. – Dlatego z naszej perspektywy – dostawcy i producenta komponentów dla meblarstwa – płyt meblowych, frontów oraz blatów kompaktowych – sytuacja na rynku branży meblarskiej może wyglądać nieco lepiej, niż dajmy na to z perspektywy studia mebli kuchennych czy hurtowni stolarskiej. W naszych wynikach nie widać tendencji zniżkowej, jednak patrząc generalnie na rynek meblarski w Polsce i Europie, lekkie spowolnienie na pewno ma miejsce. O ile jeszcze kilka lat temu rynek w Polsce był chłonny jak gąbka, tak teraz nasycił się, a konsumpcja powoli wyhamowuje – komentuje Sebastian Bartkowiak.

Forner ponownie wyprzedza trendy

Zdaniem szefa lubelskiej spółki, która jest liderem w produkcji płyt akrylowych na wysoki połysk, jeśli chodzi o trendy wzornicze, to rynek nasycił się również połyskiem. W przypadku mebli średniej i wysokiej klasy szala przechyla się powoli w kierunku powierzchni matowych i dzieje się to bardzo dynamicznie. – Tym bardziej cieszę się, że po raz kolejny Forner wyprzedził trendy, bo już od dłuższego czasu oferujemy płyty akrylowe na głęboki mat, a kolekcja ultramatowych płyt Velvet, którą wprowadziliśmy w pierwszym kwartale 2019 r. miała perfekcyjny timing odpowiadając idealnie na zapotrzebowanie klientów – podkreśla Bartkowiak.

Ultra matowe fronty Velvet od Forner przebojem wdarły się na rynek meblarski. Ich ciepłe, przyjemne w dotyku i przede wszystkim głęboko matowe wykończenie urzekło zarówno projektantów wnętrz, producentów mebli, jak i finalnych klientów. Forner wprowadza więc do kolekcji Velvet kolejne ultramatowe kolory. (kliknj w zdjęcie, aby przejść do informacji prasowej)

Forner zaskakuje nowościami

Dodać należy, że jak co roku, Forner starał się zaskoczyć rynek nowościami. Były to struktury z włoskiej kolekcji płyt meblowych Cleaf: Okobo i Alpaca, oraz nowoczesne kolory akrylowych płyt meblowych na wysoki połysk. Ponadto rozszerzyliśmy i odświeżyliśmy kolekcję cienkich blatów kompaktowych. Jednak bezdyskusyjnie najważniejszym dla nas wydarzeniem, był start produkcji i  wprowadzenie do oferty ultramatowych płyt meblowych Velvet Collection, których premiera miała miejsce podczas interzum. W Kolonii debiutowaliśmy na zagranicznych targach, a samo wydarzenie zaowocowało kolejnymi zagranicznymi kontaktami.

Cleaf Geta – to nowość we włoskiej kolekcji płyt meblowych Forner. Projektanci za wzór dla tej oryginalnej struktury wzięli drewno paulowni – cenionego w meblarstwie surowca. Dekor Cleaf Geta (od 21 października Cleaf Okobo), który swą nazwę zaczerpnął z japońskiej kultury, jest dostępny w aż 6 wybarwieniach. (kliknij w zdjęcie, aby przejść do informacji prasowej)

Sukces targów Warsaw Home 2019

Sukcesem okazały się także targi Warsaw Home, które były najbardziej intensywne spośród tych, w których Forner uczestniczył w swej ponad 10-letniej historii. Skala zainteresowania ekspozycją oraz produktami firmy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Spotkania z klientami biznesowymi, architektami i projektantami oraz odbiorcami finalnymi liczyliśmy w setkach.

Podsumowując 2019 r. Sebastian Bartkowiak zaważa, że z roku na rok zmienia się również polski konsument. Nie jest już zamknięty czy to mentalnie czy fizycznie w granicach naszego kraju. Podróżuje po świecie, Europie, podpatruje trendy w międzynarodowych czasopismach, korzysta z usług projektantów, szuka niepowtarzalnych rzeczy i jest coraz bardziej świadomy i wymagający. – Stąd systematycznie rośnie również sprzedaż produktów z segmentu premium, do którego należą m.in. płyty meblowe Cleaf czy cienkie blaty kompaktowe z oferty Forner – twierdzi prezes.

To było najbardziej intensywne i największe wydarzenie targowe, w którym Forner uczestniczył w swej ponad 10-letniej historii. Skala zainteresowania ekspozycją oraz produktami firmy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Spotkania z klientami biznesowymi, architektami i projektantami oraz odbiorcami finalnymi możemy liczyć w setkach. Przeczytajcie nasze podsumowanie Warsaw Home 2019. (kliknij w zdjęcie, aby przejść do informacji prasowej)

Klienci coraz odważniej poszukują nowych rozwiązań i kolorów, aby kreować miejsca w jeszcze bardziej indywidualny sposób. Przestrzeń życiowa potrzebuje ciągłych zmian, a klasyczna kolorystyka – czernie, biele, szarości i beże przestały już wystarczać. Nieoczywista, lekko przygaszona zieleń; subtelny błękit oraz odważny niebieski – oto nowe kolory, o które Forner rozszerzył swoją kolekcję akrylowych płyt i frontów meblowych na wysoki połysk w 2019 r.

Zobacz, dlaczego warto wybrać płyty połyskowe od Forner?

Ultramatowe płyty Velvet okazały się naszym hitem w 2019 r. Nic dziwnego, że najpopularniejszym filmem w 2019 r. na naszym YouTubie okazał ten, gdzie pokazujemy, jak naprawić powierzchnię frontów Velvet po mikrozadrapaniu.

Pozostałe, niemniej ważne, wydarzenia 2019 r.;)

Wśród ważnych wydarzeń z życia spółki Forner, warto odnotować, że w 2019 r. zdecydowaliśmy się odświeżyć swoją kolekcję cienkich blatów kompaktowych wprowadzając do oferty nowe kolory i struktury. Kolekcja blatów o grubości zaledwie 1cm od Forner liczy teraz 18 kolorów.

Cienkie blaty HPL Compact o grubości zaledwie 1cm z rdzeniem dopasowanym kolorystycznie do powierzchni, to produkt cieszący się wyjątkową popularnością. Designerski materiał jest bardzo chętnie wykorzystywany. (Zobacz przykładową realizację – ciennki blat w showroomie Big Star w Warszawie – Hala Koszyki)

Warto zaznaczyć, że w 2019 r. byliśmy również aktywni w różnych miejscach Polski podczas spotkań dotyczących naszych produktów. Np. w Białymstoku i Olsztynie, gdzie jako partner Studia Dobrych Rozwiązań przedstawiliśmy nie tylko rozwiązania dotyczące cienki blatów, ale jako oficjalny dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf także ofertę w zakresie włoskiego designu w płytach meblowych.

Nasze materiały meblarskie zadebiutowały również w telewizji śniadaniowej. Dorota Szelągowska, prowadząca programy Dorota Was urządzi w stacji TVN Style czy Domowe rewolucje emitowany na kanale HGTV, zaprezentowała niedawno na swoim blogu najbliższe jej przestrzenie – mieszkanie oraz biuro. W obu miejscach znalazły się płyty meblowe i blaty z oferty Forner.

Tymczasem w 2019 r. nasz profil na instagramie przekroczył magiczną barierę 1000 obserwujących (kliknij w obrazek, aby przejść do profilu). Dziękujemy!

W 2019 r. nasi Klienci zrealizowali mnóstwo interesujących projektów, z których tylko niewielką część pokazujemy w galerii na naszej nowej stronie internetowej, którą również uruchomiliśmy w mijającym roku.

I żeby nie było, że tylko praca i praca, to po sprzedaży i produkcji płyt meblowych, robimy też coś dla zdrowia, ducha i budowania tzw. team spirit:) Aż cztery drużyny złożone z pracowników Forner wzięły udział w największej charytatywnej sztafecie w kraju – lubelskiej edycji Poland Business Run 2019. Biegliśmy, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

powrót
powrót