Pomagamy! Forner biegnie w Poland Business Run 2019

Aż cztery drużyny złożone z pracowników Forner wezmą udział w największej charytatywnej sztafecie w kraju – lubelskiej edycji Poland Business Run 2019. Pięcioosobowe drużyny pobiegną, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Organizatorzy przeznaczają wpływy na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

– Reprezentacje firmy Forner wezmą udział w Poland Business Run w ramach integracyjnego weekendu, który organizujemy dla naszych pracowników na początku września. Jednak poza walorem związanym z zacieśnianiem więzi, nie mniej ważny jest dla nas szczytny cel wydarzenia – pomoc osobom, które borykają się z niepełnosprawnościami ruchu – mówi Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes zarządu Forner.  – Początkowo planowaliśmy wystawić jedną, pięcioosobową sztafetę. Jednak chętnych do udziału w charytatywnym biegu zgłosiło się więcej. Forner będzie miał na starcie aż cztery drużyny, a pracownicy, którzy nie biegną, pojawią się, by dopingiem wesprzeć drużyny Forner i pozostałych uczestników – dodaje.

Beneficjentem lubelskiego biegu jest Oskar Wojciechowski. Ten 10latek urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nogi do wysokości kolana. Oskar stara się być aktywny ruchowo, jednak w związku z tym, że rośnie, nieunikniona jest wymiana protezy. Rehabilitacja oraz proteza umożliwią Oskarowi samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami czy jazdę na rowerze.

Bieg wyruszy 8 września jednocześnie w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Gdańsku.  Trasa biegu w Lublinie liczy 3,5 km.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.polandbusinessrun.pl.

O firmie Forner

Forner, to lubelska firma zatrudniająca blisko 50 osób, lider w produkcji akrylowych płyt meblowych na wysoki połysk i głęboki mat w Polsce.

Forner produkuje, poza płytami meblowymi, połyskowe i matowe fronty meblowe; oferuje także włoskie płyty meblowe 3d firmy Cleaf, jak również inne materiały meblarskie: cienkie blaty kompaktowe czy MDF barwiony w masie.

Produkty Forner, jednego z liderów branży materiałów meblarskich, są dostępne na rynkach całego świata.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót