Forner sadzi las i wprowadza do oferty eko-płyty Forrest!

Wprowadzenie do oferty Forner nowej kolekcji płyt meblowych – Forrest – które powstają w 100 proc. z drewna z recyklingu, odbyło się w niezwykły sposób. Była to bowiem doskonała okazja, by posadzić mały las.

Piękne i słoneczne przedpołudnie 23 października 2021 r. – to data, która zapisze się w historii firmy Forner, producenta i dystrybutora płyt meblowych z siedzibą w Lublinie. Tego dnia pracownicy firmy spotkali się w lesie Dąbrowa, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego, by wspólnymi siłami posadzić las – 600 dębów bezszypółkowych. Okazją do tego było wprowadzenie do oferty nowej kolekcji płyt meblowych – Forrest – które są produkowane w 100 proc. z drewna pochodzącego z odzysku.

Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

– Wspólnym sadzeniem dębów zorganizowanym przy udziale Nadleśnictwa Świdnik chcieliśmy o tym przypomnieć. Sobotnie popołudnie spędzone na łonie natury było okazją do integracji i świętowania. W tym szczególnym dniu chciałabym wyróżnić Gabrysia, Emila, Kajetana, Nikodema i Zuzię, czyli dzieci naszych pracownic i pracowników, które pomagały nam w sadzeniu. Ten las będzie dla nich i dla ich pokolenia – mówi Agnieszka Bartkowiak, wiceprezes Forner sp. z o.o. I dodaje, że to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia tego typu akcja z udziałem pracowników Forner.

– Nazwa Forrest to zabawa słowem. Forest to z języka angielskiego las, a zwrot „for rest” można przetłumaczyć, jako dla odpoczynku. Całość oznacza więc odpoczynek dla lasu, ponieważ awangardowy proces produkcji płyt melaminowanych z kolekcji Forrest nie wymagał ścięcia ani jednego drzewa – wyjaśnia wyjaśnia Włodzimierz Włoch, brand menager Forner.

– W dużym skrócie, płyta powstaje z recyklingu: Najpierw stare meble, palety, drewniane opakowania czy odpady tartaczne są zbierane i dostarczane do fabryki, gdzie są oczyszczane z elementów metalowych, które trafiają na złom. Materiał drzewny, który nie nadaje się do produkcji płyty jest oddzielany i jako biomasa zasila zakład produkcyjny. Z pozostałej masy drzewnej z recyklingu powstaje natomiast pełnoprawna płyta wiórowa – mówi opiekun marki Forner. Jak dodaje, wprowadzenie do oferty firmy kolekcji płyt meblowych Forrest, które powstają w całości z recyklingu i w tzw. gospodarce obiegu zamkniętego, to wkład Forner w bardziej zielony i zrównoważony świat.

Melaminowane płyty meblowe Forner z kolekcji Forrest wyróżnia nie tylko proekologiczne podejście do tworzenia materiału meblarskiego. Płyty Forrest to przede wszystkim wysoka jakość oraz nowoczesny i uniwersalny design. To eleganckie i głębokie struktury powierzchni, które sprawdzą się w dowolnej aranżacji i ułatwią kreację pięknych wnętrz. Codzienne i niecodzienne wybory mają znaczenie. Wybieraj odpowiedzialnie.

Przy tej okazji warto dodać, że producent płyt meblowych, Forner, w trosce o środowisko, dąży do jak najmniejszej emisji CO2. Dlatego od połowy 2021 r., dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, zakład produkcji superpołyskowych i supermatowych płyt meblowych Forner zasilają dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 100kW, co w znaczącym stopniu zaspokaja potrzeby energetyczne producenta. O ekologicznych rozwiązaniach przy produkcji płyty meblowej przeczytasz we wpisie: Ekologiczne rozwiązania przy produkcji płyt meblowych 🌞

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót