Forner liderem sprzedaży akrylowych płyt meblowych – podsumowanie 2018

Z punktu widzenia firmy Forner mijający 2018 r. przyniósł po raz kolejny znaczny wzrost obrotów. Jesteśmy liderem w sprzedaży akrylowych płyt meblowych na wysoki połysk, ale rośnie także zainteresowanie włoskimi płytami Cleaf oraz cienkimi blatami kompaktowymi, które wprowadziliśmy na polski rynek wypełniając niszę – podsumowuje 2018 r. Sebastian Bartkowiak, prezes Forner Sp. z o.o.

– Patrząc przez pryzmat i wyniki, jakie udało się osiągnąć firmie Forner, mijający rok dla szeroko rozumianej branży meblarskiej oceniam bardzo dobrze. Pokusić się nawet mogę o stwierdzenie, że 2018 r. był jednym z najlepszych jeśli chodzi o rozwój polskiej gospodarki, choć uważam, że w kolejnych latach tempo wzrostu będzie zdecydowanie mniej dynamiczne – mówi Sebastian Bartkowiak.

Forner spełnia oczekiwania klientów

– Miniony rok utwierdził mnie również w przekonaniu, iż polski klient staje się coraz bardziej wymagający – uważa prezes Forner Sp. z o.o.

Klient oczekuje wysokiej jakości produktów, ale przy tym liczy się z kosztami.

– W 2018 r. pozyskaliśmy sporo nowych klientów, którzy trafili do nas, ponieważ ich dotychczasowi dostawcy nie gwarantowali odpowiedniej jakości czy trwałości produktu. Mam tu chociażby na myśli segment płyt meblowych na wysoki połysk. Forner oferuje płyty akrylowe w wersji SR, czyli o podwyższonej odporności na zarysowania – wyjaśnia Bartkowiak.

Finalny klient płacąc niewiele więcej niż w przypadku zwykłego połysku, zyskuje elementy meblowe łatwiejsze w użytkowaniu, bardziej estetyczne, a co najważniejsze – zdecydowanie trwalsze. Finalny klient, jest również coraz bardziej świadomy i szuka ciekawych, nowatorskich rozwiązań.

– Z tego powodu, jako jedno z ważniejszych wydarzeń mijającego roku wymieniłbym targi Warsaw Home. Klienci odwiedzali nas, aby zobaczyć cienkie blaty kompaktowe o grubości zaledwie 1 cm, ale także by zapoznać się z nowościami na 2018/2019 r. jeśli chodzi o płyty meblowe 3D z włoskiej kolekcji Cleaf. Takie spotkania zawsze są dla nas inspirujące i dają bodźce do dalszego rozwoju – podsumowuje udział firmy Forner w targach Sebastian Bartkowiak.

Kilka akapitów więcej na temat naszego udziału w targach Warsaw Home 2018 przeczytacie tutaj. klik: FORNER NA WARSAW HOME 2018

Premierowa prezentacja płyt Cleaf oraz nowych metalicznych kolorów na WH2018

To właśnie na targach Warsaw Home 2018 swoją premierę miały nowe struktury i dekory z włoskiej kolekcji płyt meblowych Cleaf.

– Mamy aspiracje, by kreować nowe trendy, a jako jeden z liderów rynku dostawców płyt meblowych staramy się na każdym kroku zaskakiwać odbiorców i branżę meblarską naszym unikalnymi materiałami. Dlatego każdego roku w ofercie firmy Forner pojawiają się starannie wyselekcjonowane nowości. Tak jest i tym razem. 8 nowych dekorów oznacza, że w kolekcji płyt meblowych Cleaf jest już dostępnych blisko 90 kolorów – mówi prezes Forner Sp. z o.o.

W tym roku do oferty Fornera dołączyły nowe dekory Cleafa, w postaci klasycznych motywów drewna, ale także fantazyjne wzory materiałowe, metaliczne czy skórzane.Pojawiły się również nowe struktury powierzchni. Cleaf Talco krystaliczny, jasny marmur na płycie meblowej; Cleaf Concreta – przyjemnie chropowata powierzchnia oraz Cleaf Mosaico – pleciony wzór znany ze skórzanej torebki.

Na targach Forner zaprezentował również nowości w ofercie jeśli chodzi o akrylowe płyty meblowe. W tym roku nowe kolory to metaliczne dekory matowe, które Forner wprowadził do oferty w aż pięciu kolorach: beż mat metalik; grafit mat metalik; szary mat metalik; miedź mat metalik; biały mat metalik.

Pierwsza akademia Fornera dla architektów i projektantów

Ważnym wydarzeniem w roku 2018 była również pierwsza Akademia Fornera, podczas której wprowadziliśmy uczestników w świat nowoczesnych materiałów meblarskich – płyt meblowych Cleaf, cienkich blatów kompaktowych czy barwionego  w masie MDFu i przekazaliśmy możliwie dużą dawkę wiedzy na tematy związane z obróbką i wykorzystaniem płyt meblowych. Spotkanie z architektami i projektantami pozwalamy sobie ocenić jako bardzo ważne dla obu stron – zarówno uczestników i organizatorów spotkania. Przeczytaj nasz wpis na blogu: W świecie nowoczesnych materiałów meblarskich – Akademia Fornera

Kończąc rok w pozytywnych nastrojach przypominamy jeszcze sobie, jak pozytywnie się on dla nas rozpoczął. „Gazela Biznesu”, którą Forner otrzymał na początku stycznia, to wyróżnienie w najpopularniejszym i najstarszym zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku i w jego 18. już edycji znalazł się Forner. Największy producent płyt meblowych na wysoki połysk w Polsce i oficjalny polski dystrybutor włoskich płyt meblowych Cleaf otrzymał to wyróżnienie podczas uroczystej gali 17 stycznia 2018 r.

– Aby otrzymać takie wyróżnienie firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk, a to tylko jedno z kryteriów, które są analizowane przez analityków wywiadowni gospodarczej Coface Poland. Wyróżnienie w postaci Gazeli Biznesu potwierdza, że spółka Forner rozwija się bardzo dynamicznie i jest wiarygodnym partnerem – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes spółki Forner.

Forner aktywny w mediach społecznościowych

Marka Forner systematycznie rozwija się również w mediach społecznościowych. Forner można znaleźć nie tylko na Facebooku czy YouTube ale także na coraz popularniejszym Instagramie czy na Pintereście oraz Linkdedin.  

Media społecznościowe uzależniły nas od siebie i „zmuszają” nas do coraz dłuższego spędzania czasu przed ekranem komputera czy smartfona. Internet systematycznie spycha na dalszy plan publikacje drukowane czy tradycyjną telewizję. Odbiorcy „przenoszą” się do sieci i porzucają stare środki przekazu, dlatego Forner stawia na komunikację w internecie – wyjaśnia Włodzimierz Włoch, opiekun marki.

Jeśli chcecie być z nami na bieżąco, zajrzyjcie więc na nasze kanały w social mediach.

Jakich narzędzi użyć do obróbki cienkich blatów Forner TT? Jak ustawić maszynę, aby cięcie cienkich blatów było najbardziej płynne? W jaki sposób uniknąć tzw. odszczypywania fragmentów materiału? – to najczęściej zadawane przez stolarzy pytania dotyczące procesu przygotowania cienkich blatów kompaktowych od Fornera. Przygotowaliśmy więc dla nich garść porad. Wideo to było najpopularniejszym filmem na naszym kanale w serwisie YouTube 2018. Przypomnijmy więc go tutaj w ramach podsumowania. 

Ale warto również rzucić okiem – o ile jeszcze tego nie zrobiłeś/zrobiłaś, chociażby na film pokazujący jak wygląda nasz wzornik – walizka z płytami meblowymi TSS Cleaf.

Relacje fotograficzne – zainspiruj się z Forner

Natomiast największą popularnością na Facebooku cieszyły się nasze posty z filmami, tekstami i zdjęciami związanymi z targami Warsaw Home 2018. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło i już teraz możemy zapowiedzieć, że na targi Warsaw Home 2019 szykujemy jeszcze więcej internetowego dobra. A w ramach przypomnienia poniżej post prezentujący nasz fotograficzny spacer wśród firm meblarskich wykorzystujących w swoich meblach nasze materiały – płyty meblowe akrylowe, włoskie płyty meblowe Cleaf czy  cienkie blaty kompaktowe.

Fotograficzny spacer po ekspozycjach naszych partnerów na Warsaw Home kończymy w niezwykle eleganckiej garderobie…

Opublikowany przez Forner Czwartek, 18 października 2018

Bardzo dużą popularnością cieszą się również nasze relacje fotograficzne prezentujące realizacje u finalnych klientów. Tutaj można obejrzeć kuchnię wykonaną przy użyciu płyty meblowej z włoskiej kolekcji Cleaf – w strukturze Sherwood.

Płyta 3D Cleaf w strukturze Sherwood, to imitacja drewna dębu tak doskonała, że nie do odróżnienia dla laika. W czarnym…

Opublikowany przez Forner Niedziela, 16 grudnia 2018

Tych, którzy niechętnie korzystają z social mediów, zapraszamy na naszą stronę internetową. W galerii zdjęć znajdziecie fotografie z realizacji klik: GALERIA ZDJĘĆ, natomiast w dziale aktualności publikujemy m.in. artykuły, które mogą posłużyć jako inspiracje – są to artykuły prezentujące wykonane przy użyciu naszych produktów pomieszczenia wraz z komentarzem architektów i projektantów. klik: AKTUALNOŚCI 

Najpopularniejszym artykułem był opis mieszkania przy ulicy Nałęczowskiej w Lublinie – wnętrza należącego do młodego, zapracowanego mężczyzny. Z założenia miało być funkcjonalne, wygodne i pozwalające na chwilę wytchnienia po długim dniu pracy. Realizacja architektów z Comodo Meble – w której wykorzystali płyty  meblowe Fornera – Engadinę z kolekcji Cleaf oraz matowe płyty akrylowe – jest odpowiedzią na potrzeby klienta. klik: PŁYTY MEBLOWE FORNERA – REALIZACJA W LUBLINIE

Nasze podsumowanie 2018 r. zakończymy informację dotyczącą nowej strony www Forner. Jest ona aktualnie w przygotowaniu i już niebawem zaprezentujemy jej nową odsłonę. Bądźcie cierpliwi!

Albo zakończymy je jednak zdjęciem. Najpopularniejszych 9 fotografii Fornera na Instagramie w 2018 r.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót