Wnętrze dla dziecka – płyty meblowe Forner

Bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort – tym najczęściej kierujemy się wybierając aranżację pokoju dziecka. Jego pojawienie się zmienia nie tylko życie rodziny, ale też cały dom – pisze w najnowszym wydaniu magazynu BiznesMeble.pl Diana Nachiło. Interesującą publikację uzupełniają propozycje produktowe, w tym płyty meblowe Forner oraz komentarze eksperckie.

Decyzja o powiększeniu rodziny wiąże się z wieloma wyzwaniami – również wnętrzarskimi. Jak urządzamy przestrzeń dla dziecka? Wśród propozycji rynkowych producentów i dystrybutorów znalazły się również produkty oferowane przez firmę Forner – płyty meblowe Velvet Ultra Matt, eko płyty meblowe Forrest oraz włoskie płyty meblowe Cleaf.

płyta Velvet 5987 różowy ultramatt w pokoju dziecka

O komentarz ekspercki, został poproszony również nasz opiekun marki, Włodzimierz Włoch. Poniżej publikujemy jego wypowiedź w całości.

Jak urządzić przestrzeń dla dziecka?

Wiadomo że dobrze zagospodarowana przestrzeń sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Urządzając ją dla swych pociech zdarza się, że rodzice kierują się chwilową modą i trendami. Niemniej jednak najczęściej – jeśli chodzi o meble – podchodzą do tematu przede wszystkim pragmatycznie i biorą pod uwagę następujące kryteria: trwałość, uniwersalność kolorystyczną i funkcjonalność.

Szafa czy pakowna komoda na wymiar w oryginalnej kolorystyce do pokoju dziecięcego to doskonały pomysł na stworzenie wyjątkowego mebla. To także idealny pomysł na rozplanowanie przestrzeni zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Można założyć odpowiedniej wielkości przestrzeń na przechowywanie zabawek, sprzętu sportowego czy stworzyć funkcjonalne biurko przyszłego inżyniera itp.

Dlatego meble i zabudowy do pokoi dziecięcych wykonane na zamówienie z solidnych komponentów zyskują systematycznie na popularności.  Zwracając bowiem uwagę na wspomniane wcześniej aspekty i wybierając dobrej jakości materiały meblarskie, a następnie zlecając prace profesjonalnemu wykonawcy, zyskujemy meble, które będą niejako „rosły” z dzieckiem i nie zestarzeją się tak, jak sezonowo modne i pozornie tańsze meble sieciówkowe.

Płyty meblowe Forner są wzorem trwałości

Wzorem trwałości są płyty meblowe z oferty Forner. Warto postawić np. na płyty z włoskiej kolekcji Cleaf, których warstwa dekoracyjna jest bardzo odporna na uszkodzenia czy równie solidne ultramatowe płyty Velvet o unikalnej pastelowej palecie i w technologii atifingerprint, o których wiemy, że mimo iż przeżyły np. bliskie spotkania trzeciego stopnia z rozpędzoną hulajnogą, a także pierwsze próby artystyczne polegające na tworzeniu na ich powierzchni oryginalnych wzorów za pomocą kolekcji naklejek, to nadal wyglądają jak nowe…

A jeśli uważamy, że prawdziwym powiedzeniem jest to, że Ziemi nie odziedziczyliśmy po poprzednim pokoleniu, ale pożyczyliśmy ją od kolejnego, to doskonałym wyborem będą płyty meblowe z kolekcji Forrest – wykonane w 100 proc. z recyklingu.

Dodam, że w sumie oferta kolorystyczna płyt meblowych Forner to ponad 200 dekorów, które dzięki swojej uniwersalności dają możliwość stworzenia oryginalnych, niebanalnych przestrzeni, które pozostaną wizualnie atrakcyjne  przez długi czas.

Powyższy komentarz na temat materiałów meblarskich, które można wykorzystać do aranżacji przestrzeni dla młodego człowieka można przeczytać w najnowszym – czerwcowo-lipcowym – numerze branżowego magazynu BiznesMeble.pl, którego lekturę polecamy. Jednym z głównych tematów wydania jest właśnie projektowanie wnętrz dla dzieci i młodzieży.

Płyty meblowe Forner – rekomendacje dla mebli dziecięcych i młodzieżowych

Jako uzupełnienie do naszego wpisu na temat płyt meblowych do mebli dziecięcych i młodzieżowych, przedstawiamy krótką charakterystykę płyt meblowych Forner, które rekomendujemy do tego typu realizacji.

Velvet – ultramatowa kolekcja płyt meblowych

Kolekcja płyt meblowych Velvet produkcji Forner to aksamitna, ultramatowa powierzchnia dostępna w 23 trendy kolorach. Poza aspektami wizualnymi – uwodzącym efektem głębokiego matu i urzekającym i jedwabistym wykończeniem, płyta meblowa od Forner charakteryzuje się cechami, które powodują, że produkt jest trwały i łatwy w utrzymaniu. Dzięki technologii antifingerprint na powierzchnia płyty Velvet nie pozostają odciski palców, a materiał jest odporny na mikrozarysowania.

Ultramatowe płyty meblowe Velvet produkcji Forner znajdą swoje zastosowanie, jako materiał do produkcji frontów i mebli kuchennych, łazienkowych, mebli do salonu, sypialni czy biura, a także jako elementy dekoracyjne w każdym rodzaju wnętrza.

Zobacz przykładową realizację z płyt meblowych Velvet Forner ultramat.

Płyty Cleaf

Włoskie płyty meblowe Cleaf to synonim stylu Made in Italy. Charakteryzuje je: wysoka jakość, niespotykany design, bardzo wyszukane i niezwykle głębokie struktury powierzchni oraz mała powtarzalność wzoru na powierzchni całej płyty. Płyty melaminowane Cleaf mają grubszą, a co za tym idzie trwalszą i bardziej odporną na ścieranie czy zarysowania warstwę dekoracyjną niż standardowe płyty meblowe.

Płyty meblowe Cleaf, których Forner jest generalnym dystrybutorem w Polsce, to kolekcja o różnorodnej kolorystyce obejmującej zarówno klasyczne motywy drewna, jak i fantazyjne wzory, jak tkanina, beton, metale czy skóra.

Aktualna kolekcja płyt Cleaf & Forner to ponad 100 dekorów, w tym blisko 70 jest dostępnych od ręki z magazynu firmy Forner w Lublinie. Do każdej z płyt Forner oferuje obrzeże dopasowane nie tylko kolorystycznie ale także strukturalnie do wzoru na powierzchni płyty.

Zobacz przykładową realizację z płyt meblowych Cleaf & Forner.

Płyty Forrest

Ekologiczna kolekcja Forner Forrest to 12 dekorów płyt melaminowanych stworzonych w 100% z drewna z recyklingu. Forrest to wkład Forner w bardziej zielony i zrównoważony świat. Awangardowy proces produkcji nie wymagał ścięcia ani jednego drzewa. A to dlatego, że do stworzenia płyt meblowych Forrest wykorzystano drewno pochodzące w 100 proc. z recyklingu. Melaminowane płyty meblowe Forner z kolekcji Forrest wyróżnia nie tylko proekologiczne podejście do tworzenia materiału meblarskiego. Płyty Forrest to przede wszystkim wysoka jakość oraz nowoczesny i uniwersalny design, dzięki czemu materiał ten sprawdzi się w dowolnej aranżacji i ułatwi kreację pięknych wnętrz.

Zobacz mebel wykonany z ekologicznej płyty meblowej Forrest.

Obejrzyj również wideo, w którym architektka wnętrz, Małgorzata Czapla mówi o tym, dlaczego warto postawić na płyty meblowe wysokiej jakości, zwłaszcze jeśli wykonuje się z nich meble do akademika.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót