Esencja współczesnego designu meblarskiego – płyty Cleaf

Osoby planujące urządzanie domu, czy biura, a także styliści, projektanci wnętrz i designerzy, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty Fornera, podkreślają zgodnie, że nasze produkty dla rynku meblarskiego przełamują monotonię. Są one wykorzystywane nie tylko przez producentów nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Które płyty laminowane z kolekcji Cleafa cieszą się największą popularnością?

Za sprawą kolekcji płyt laminowanych Forner 59’ by Cleaf oryginalne i nowatorskie rozwiązania, prosto ze słonecznej Italii, są na wyciągnięcie ręki. Hitem jest płyta laminowana Primofiore, wzorowana na naturalniej skórze. Jej niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. Zdecydowaliśmy się wprowadzić Primofiore do kolekcji, ponieważ jest ona dla nas idealnym synonimem naturalnego piękna.

Idealną esencją współczesnej architektury oraz trendu w projektowaniu wnętrz przy wykorzystaniu ascetycznych materiałów jak np. beton jest też płyta Ares – inspirowana surowością industrialnych przestrzeni. Szorstkość, którą czujemy dotykając powierzchni płyty, zostaje uwypuklona przez światło, które współgra z surowością płyty dając zaskakujące efekty wizualne.

Z kolei wzór Cleaf Spigato zaczerpnięto ze świata mody – przedstawia on klasyczny tweedowy motyw, który przeciwstawia sobie jasne i ciemne wzorki „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd. „Materiałową” strukturą jest również Cleaf Penelope, która wręcz idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Projektanci Cleafa zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem. Przyjemność, jaką daje obcowanie z tym materiałem, uwydatniono dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii.

Warto zwrócić uwagę również na płytę Cleaf Millennium. Jest ona zainspirowana miękkim drewnem szczotkowanej Czerwonej Sosny i ma niespotykaną na polskim rynku grubą strukturę pięknie załamującą światło. Nieprzewidywalny niczym płomienie układ słojów w połączeniu z nowatorską strukturą daje niesamowity efekt 3d, a z pozoru banalna biała czy czarna płyta zyskuje wiele odcieni. Kontrasty te powodują, że płyta Millennium wnosi nową jakość na rynek materiałów dekoracyjnych.

Początki Cleafa w Polsce

Cała przygoda z Cleafem na polskim rynku zaczęła się od płyty laminowanej w strukturze Surf, która od 10 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Delikatne kształty umieszczone na powierzchni płyty nadają elegancję i rytm, a jednocześnie zawsze zaskakują nienachalną grą światłocieni. Relaksujące, dyskretnie dźwięczne fale płyty Surf to doskonałe tło inspirowane cyklem natury i doskonały wybór jeśli chodzi o płyty meblowe, które mają posłużyć jako wypełnienie skrzydeł drzwi przesuwnych szaf czy garderób. Doskonale sprawdzą się również jako elementy dekoracyjne.

Dodajmy jeszcze jedną rzecz, która zapewne zainteresuje osoby, które oprócz warstwy wizualnej zwracają uwagę na praktyczne aspekty materiału, z którym pracują. Otóż opatentowana technologia produkcji płyt z kolekcji Cleafa sprawia, że powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience.

Gdzie można zobaczyć fornerowe produkty, w tym płyty Cleaf, aby o ich zaletach przekonać się „organoleptycznie”?

Najlepszą okazją, by przekonać się do naszych materiałów i ocenić ich walory estetyczne są oczywiście targi. Do tej pory koncentrowaliśmy się głownie na Furnice w Poznaniu lub mniejszych wydarzeniach organizowanych przez hurtownie, z którymi współpracujemy. Jednak mamy świadomość, że nasze produkty powinny być jeszcze bliżej klientów – w tym projektantów i architektów wnętrz. Stąd w tym roku zdecydowaliśmy się pojawić na Arena Design, które to targi były doskonałą okazją, by szerokiemu gronu osób, które odpowiadają za kreację przestrzeni, zaprezentować nową kolekcję melaminowanych płyt meblowych Forner 59’ by Cleaf oraz akrylowych płyt połyskowych.

Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni już w „tradycyjnym” otoczeniu urzekają unikalnym wyglądem. W połączeniu z designerskim oświetleniem spowodowały, że odbiorcy zakochali się w nich na dobre. Potwierdzeniem jest wyróżnienie przez Jury pod przewodnictwem architektki Urszuli Kałużnej w konkursie 'StandOUT. Meble Polska 2016 Arena Design 2016 stoiska Viva Light, które Forner przygotował przy pomocy płyt laminowanych Cleaf oraz wysokopołyskowych płyt meblowych Fornerlux. To wyróżnienie było też dla nas potwierdzeniem, że wybrany kierunek rozwoju firmy i oferowanie na polskim rynku unikalnych materiałów meblowych, jest prawidłowy.

Forner to firma znana z łamania stereotypów i oferty, na którą składają się nietuzinkowe materiały meblarskie. W 2016 r. do swej bogatej oferty włoskich płyt meblowych melaminowanych wprowadził aż 17 nowych dekorów oraz nową strukturę Primofiore. Kolekcja 59′ by Cleaf dedykowana jest producentom tworzącym nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne. Cechą charakterystyczną płyt laminowanych o włoskim rodowodzie są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Dają one zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Kolekcja 59′ by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu.

Cleaf – włoskie płyty meblowe dla profesjonalistów


Cleaf – płyty meblowe prosto z Italii. Kolekcja płyt laminowanych „Forner 59′ by Cleaf” dedykowana jest producentom tworzącym nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne.
Cleaf – płyty meblowe Forner – laminaty z Włoch

Cechą charakterystyczną płyt laminowanych o włoskim rodowodzie są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Dają one zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. – Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Kolekcja 59′ by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu – tłumaczy Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel Fornera odpowiadający za selekcję materiałów z linii TSS Cleaf.

Przykładem jest wzór płyty Pembroke – wynik nieustających poszukiwań inspiracji w naturze. Powierzchnię, która jest wariacją nt. postarzanego dębu, zaprojektowano w taki sposób, by przez liczne detale charakterystyczne naturze – słoje czy sęki – była dla odbiorcy jeszcze bardziej intrygująca.

Opatentowana technologia produkcji płyt z kolekcji włoskiej fabryki Cleafa sprawia, że do finalnego odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe, ale który cechują również praktyczne zalety. Powłoka warstwy dekoracyjnej włoskich płyt meblowych jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. – W ten sposób oferowane przez nas płyty laminowane są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni – podkreśla Sebastian Bartkowiak. Widać to na przykładzie struktury Surf, gdzie relaksujące, dyskretnie dźwięczne fale płyty są doskonałym tłem inspirowanym cyklem natury.

Światowe trendy jeśli chodzi o kolorystkę i wzornictwo w meblarstwie wyznaczają od wielu lat Włosi. Stąd niesłabnące zainteresowanie naszą kolekcją laminowanych płyt TSS Cleaf rodem z Italii. W Europie zauważalny jest renesans drewna, w tym przede wszystkim dębu, dlatego też w naszej kolekcji znajduje się struktura Pembroke, czyli postarzanego dębu, który proponujemy w dwóch wybarwieniach – naturalnym i szarym.

Cleaf – płyty meblowe Forner – laminaty z Włoch

Cechą charakterystyczną naszych płyt laminowanych są bardzo głębokie struktury, których powierzchnia dekoracyjna formuje się poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Dzięki temu udało się uzyskać imitację drewna tak doskonałą, że niemal nie do odróżnienia dla laika. Widać to doskonale w kolejnym hicie naszej kolekcji – strukturze Sherwood.

Forner jest oficjalnym dystrybutorem produktów włoskiej firmy CLEAF. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów poszukujących unikalnych produktów meblowych, stworzyliśmy Kolekcję Cleafowych płyt laminowanych o bardzo głębokich strukturach powierzchni. 59′ by CLEAF to 59 dekorów podzielonych na 16 struktur powierzchni. Tak wyrazistych struktur nikt w Polsce ani w krajach ościennych nie produkuje. Zachęcamy do kontaktu z naszymi menadżerami produktu

Opatentowana technologia produkcji płyt z kolekcji Cleafa sprawia, że do finalnego odbiorcy dociera produkt dający sugestywne wrażenie wizualne i dotykowe, ale który cechują również praktyczne zalety. Powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych TSS Cleaf jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych. – Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej daje też możliwość uformowania głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni – podkreśla Sebastian Bartkowiak.

Produkty firmowane logiem Fornera, to innowacyjne materiały. Zachwycają odbiorców i wpisują się, a niejednokrotnie wyprzedzają aktualne trendy. Materiały z oferty firmy produkcyjno-handlowej Forner wykorzystują nie tylko producenci nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Płyty meblowe z Kolekcji 59′ by Cleaf mają grubości 18 mm oraz format 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże, które w 100% pokrywa się z dekorem i strukturą płyty. Dostępne w dwóch szerokościach (22/1 mm i 40/1 mm) obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne. Dzięki temu stanowią kontynuację wzoru znajdującego się na płycie. – Dodatkowym walorem kolekcji jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w dekorze i strukturze takim jak płyta.

Forner Nadir – bezprecedensowa geometryczna struktura od Cleafa

Projektanci włoskiego producenta płyt meblowych – firmy Cleaf – łącząc ze sobą w niespotykany dotąd sposób geometryczne kształty, uzyskali bezprecedensowy efekt w postaci struktury płyty laminowanej Nadir. Na powierzchni płyty długie rzędy drobnych, wypukłych kwadratów, krzyżują się z kolumnami tych samych figur geometrycznych. I choć z pozoru zarówno kwadraty, jak i koncepcja ich rozkładu wydają się banalnie, to jednak głębokość struktury oraz sposób, w jaki płyta mieni się w świetle, potrafi uwieść wszystkie zmysły odbiorcy.

Próbując opisać słowami powstały dekor, można stwierdzić, że wytłoczony wzór imituje gruboziarniste płótno naturalne. Dekor Nadir jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych od brudnego, białego koloru, przez szarości, brązy po odcienie aqua niebieskie oraz granaty. Są też dostępne wzory imitujące drewno czy zaczerpnięty prosto ze świata mody wzór psiego zębu lub tzw. kurzej łapki.

– Zachwycić może zwłaszcza połączenie tłoczonego dekoru Nadir na płycie laminowanej o brudnym białym kolorze pokrytej dodatkowo powtarzalnym wzorem psiego zębu w odcieniu aqua – niebieskim. Taka kolorystyka płyty Cleaf Nadir to wariacja na temat bardzo popularnego w świecie mody wzoru – „pepitki”, spopularyzowego w Europie przez Coco Chanel. – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes firmy Forner, oficjalnego dystrybutora płyt Cleaf w Polsce.

Struktura Nadir jest naniesiona na jedną stronę płyty. Rewers płyty jest pokryty strukturą Seta.

Format płyt: 2800 x 2070 x 18mm (grubość rzeczywista 18,6mm).

Cleaf, płyty meblowe, fronty meblowe, płyty Cleaf, Forner Cleaf, drzwi, szafy przesuwane, garderoby, meble, płyty melaminowane, Cleaf melamine, włoskie płyty meblowe, melamine, Cleaf Forner, design, furniture, głębokie struktury, struktury, powierzchnia płyty

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót