Z pogodą ducha spoglądamy w przyszłość – Forner podsumowuje 2022 r.

Nie mamy kryształowej kuli i w tym bardzo ciekawym okresie naszej historii jakiekolwiek przewidywania dotyczące nawet najbliższych miesięcy będą tylko wróżeniem z fusów. Dlatego skupimy się bardziej na tym, co było, niż na tym co będzie. Mijający rok był dla Forner udany i mamy się czym pochwalić. Przeczytajcie nasze podsumowanie 2022 r.

Forner na Warsaw Home 2022 kolekcja płyt meblowych Forrest (26)
Forner na Warsaw Home 2022 kolekcja płyt meblowych Forrest (26)

Wojna na Ukrainie, wzrost cen komponentów i kosztów produkcji, inflacja, a także wyhamowanie konsumpcji na zachodnioeuropejskich rynkach – splot wielu okoliczności spowodował, że część firm z branży meblarskiej nie zaliczy 2022 r. do udanych. Zwłaszcza, że covidowe lata, dość korzystne dla naszego segmentu gospodarki, nieco zamazały obraz rynku, który zwalniać zaczął już w 2019 r.

– Dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że 2023 r. będzie dla branży meblarskiej czasem, który zweryfikuje decyzje, jakie podejmowane były na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy – uważa Sebastian Bartkowiak, prezes Forner sp. z o.o.

Forner nastawia się na dalszy rozwój

Zdaniem szefa Forner, wyjmując za nawias duże firmy produkujące meble ekonomiczne, nastroje są dalekie od katastroficznych. – Optymizm – pośród naszych partnerów biznesowych – jest budowany m.in. na tym, że nasz rynek jeszcze nie wyhamował. I choć otoczenie gospodarcze wskazuje, że jesteśmy w kryzysie i zbliżamy się do recesji, w Forner z pogodą ducha spoglądamy w przyszłość. Jestem przekonany, że uda nam się w łagodny sposób pokonać ewentualne trudności i bez wątpienia nastawiamy się na dalszy rozwój, choć na pewno w nieco innym tempie niż zakładaliśmy – mówi Sebastian Bartkowiak.

W opinii prezesa Forner, 2022 r. był dla firmy pozytywny. Ostrożność, dostosowanie strategii biznesowej do bieżących wydarzeń, determinacja w poszukiwaniu nowych zamówień, a przede wszystkim dywersyfikacja klientów i rynków zbytu, pozwoliły Forner zakończyć 2022 w dobrych nastrojach. – Plan, który zakładaliśmy na przełomie roku, został wykonany, a nasz obrót będzie wyższy niż ten w 2021 – informuje Bartkowiak.

Forner: wzrost sprzedaży płyt meblowych z segmentu premium

Należy jednak odnotować, że fabryki produkujące ekonomiczne meble, które jeszcze rok temu stanowiły dużą część portfela zamówień w Forner, mocno ograniczyły zamówienia. Mniejszą sprzedaż budżetowych produktów firma skompensowała poprzez rozwój i sprzedaż materiałów meblarskich z grupy premium, w której zaliczyliśmy duży wzrost – zarówno ilościowy jak i wartościowy. Na czoło wybijają się tutaj płyty produkcyjne Forner: Velvet ultra matt, a także superpołyski i supermaty SR. Szefostwo Forner jest zadowolone również ze sprzedaży włoskich płyt meblowych Cleaf, jak i blatów kompaktowych.

Według Sebastiana Bartkowiaka, 2022 r. Forner może zaliczyć do udanych również dlatego, że udało się nawiązać kolejne zagraniczne kontakty, tym razem w USA, a to za sprawą ekspozycji płyt meblowych Forner podczas targów International Woodworking Fair w Atlancie, USA. – Bardzo dobrym podsumowaniem roku była również nasza obecność na targach Warsaw Home & Contract 2022. Gigantyczne zainteresowanie naszą ofertą cieszy tym bardziej, że z bardzo pozytywnym odbiorem spotkały się nowości produktowe, które miały premierę na WH, w tym m.in. kolekcja płyt meblowych Forner Forrest – mówi Bartkowiak.

Jakie plany ma firma Forner na nadchodzący 2023 r.? – Aktualnie jesteśmy na etapie szeregu testów i sprawdzania kilku interesujących materiałów i na pewno w 2023 r. zaskoczymy rynek meblarski nowymi produktami – twierdzi prezes Forner sp. z o.o.

USA: W poszukiwaniu nowych rynków dla płyt meblowych Forner

Pośród najważniejszych wydarzeń 2022, o których wspominał szef lubelskiego producenta płyt meblowych, była ekspozycja płyt meblarskich Forner na targach IWF w Atlancie.

Bez wizyty i prezentacji oferty płyt meblowych w Atlancie zawiązanie bliższych relacji biznesowych nie byłoby w ogóle możliwe. Stany i generalnie Ameryka to bardzo konkurencyjne rynki, na których trzeba się pokazać. I nawet kilkudniowa obecność podczas IWF dużo ułatwia, pozwala zaistnieć, otworzyć furtki, które z perspektywy Europy są nie tylko małe ale nawet niewidoczne. – Udział w targach IWF dał nam m.in. możliwość porównania się ze światową konkurencją, ponieważ wszyscy najwięksi gracze byli obecni w Atlancie – mówi Maksym Bartkowiak, eksport manager Forner.  – To, co zachwyciło odwiedzających ekspozycję Forner, to niezwykle wysoka jakość płyt meblowych, różnorodność kolorów i przepiękny look matowych i połyskowych powierzchni – dodaje.

Na ekspozycji Forner na targach IWF Atlanta zaprezentowaliśmy trzy produkty: superpołyskowe płyty meblowe w wersji o podwyższonej odporności na zarysowania, supermatowe płyty meblowe SR oraz przede wszystkim kolekcję płyt meblowych Velvet ultra matt.

Spotkania biznesowe w Kuwejcie: potwierdzenie jakości płyt meblowych Forner

Z tym samym zestawem produktów, pod koniec roku reprezentanci Forner odbyli również szereg spotkań w kraju położonym na północno-zachodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Wyjazd do Kuwejtu to m.in. dość niespodziewany efekt kontaktów zawiązanych podczas targów IWF w Atlancie.

Potencjalni klienci wyrażali się o naszych produktach – płytach połyskowych oraz matowych – w samych superlatywach, co dobrze rokuje na przyszłość. Spotkania – poza potwierdzeniem wysokiej jakości płyt Forner – dały nam możliwość lepszego poznania tamtejszego rynku, jego wymagań oraz oczekiwań względem funkcjonalności i kolorystyki produktu.

Podróżując służbowo po świecie, nie zapominamy jednocześnie o naszych dotychczasowych partnerach – zarówno na europejskich rynkach, jak i tych nieco bardziej odległych.

Forner ponownie na targach Index Dubaj

Targi Index Dubai to uznawane za największe spotkanie projektantów na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej, które odbywa się w Dubai World Trade Centre. W 2021 r. płyty meblowe Forner znalazły się pośród kilkunastu wyróżnionych produktów i wpisane w tzw. Design Trend Tour – mapę trendów wskazujących inspirujące i ekstrawaganckie produkty polecane uwadze odwiedzających targi.

W tym roku powróciliśmy na targi Index Dubai w roli gości, aby spotkać się z partnerami, z którymi nawiązaliśmy współpracę podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Zobaczcie naszą fotorelację z Index Dubai 2022.

Forner trzyma rękę na pulsie: wizyta w Cleaf Club

Nieustannie trzymamy również rękę na pulsie, jeśli chodzi o nowe materiały meblarskie. Stąd wizyta u jednego z naszych partnerów – włoskiego producenta płyt meblowych Cleaf, którego Forner jest dystrybutorem w Polsce. Z okazji Milan Design Week 2022 Cleaf zaprezentował instalację nazwaną Cleaf Club, która podczas targów Salone del Mobile.Milano 2022 łączyła w sobie dotykowe i wizualne emocje związane ze strukturami powierzchni i dekorami płyt meblowych Cleaf wraz z wrażeniami muzycznymi. Relację z tego wydarzenia możecie znaleźć tylko u nas.

Nowe trendy meblarskie w Polsce dzięki Forner

Transfer najnowszych trendów meblarskich prosto z Włoch do Polski odbywa się właśnie za pośrednictwem Forner. Płyty meblowe Forner to synonim jakości i nowoczesnego designu. Forner skupia się na wprowadzeniu na polski rynek nowości branży meblarskiej w znaczeniu wzorniczym jak i technologicznym. – Wyznaczamy nowe trendy na rynku materiałów meblarskich. Rozumiemy potrzeby odbiorców, a jako lider rynku czujemy odpowiedzialność za jakość produktów, którą oferujemy klientom. Stąd staramy się, by każdego roku w naszej ofercie pojawiały się nowości odpowiadające trendom i wymaganiom klientów  – podkreśla Sebastian Bartkowiak, prezes Forner.

Dlatego też każdego roku Forner, producent i dystrybutor płyt meblowych, wprowadza do swojej oferty nowe dekory płyt meblarskich. W tym roku w naszym portfolio produktowym znalazło się kilkadziesiąt nowych, wysmakowanych i uniwersalnych dekorów płyt meblowych, które ułatwią stworzenie pięknych wnętrz.

Są to:

płyty meblowe Forrest – do dotychczasowych 12 dekorów z kolekcji classic dodaliśmy 31 wzorów w kolekcjach standard i premium

płyty meblowe Fero – to odświeżona kolekcja metalicznych płyt meblowych

płyty meblowe Cleaf Riga – to jedna z nowości z oferty włoskiego producenta płyt frontowych.

A pełen przegląd nowości w ofercie płyt meblarskich Forner znajdziecie w artykule, który popełniliśmy na ten temat po targach Warsaw Home.

Forner: Kraina materiałów meblarskich ułatwiających tworzenie pięknych wnętrz

A skoro o targach Warsaw Home mowa, to nowe wzory i kolory płyt frontowych Forner zostały zaprezentowane właśnie podczas warszawskich targów. Pośród komentarzy przeważały zachwyty, cudowne recenzje i pojawiły się nawet wyznania miłości😊

Każdego dnia naszą ekspozycję odwiedzały tłumy fanów nowoczesnego designu. Wzmożony ruch w trakcie Warsaw Home trwał nie tylko na naszym stoisku ale także na profilu Forner na portalu Facebook. Posty z 18,19 i 20 października znalazły się w czołówce jeśli chodzi o interakcje i zasięgi.

Forner w programie TV – weekendowa metamorfoza

Zachwytom na temat płyt meblowych Forner nie było też końca w telewizji. A to za sprawą wykorzystania naszych materiałów meblarskich w programie weekendowa metamorfoza HGTV.

Miłe chwile przypomnimy sobie zaczynając od cytatu: – Znalazłem fajne płyty meblowe. Są nietypowe, bo mają fakturę tkaniny – mówi o płytach meblowych Forner Krzysztof Miruć, prowadzący program „Weekendowa metamorfoza”. W odcinku, w którym wykorzystano materiały meblarskie Forner, ekipa remontowa w zaledwie kilka dni odmienia pokój dla dwóch chłopców. W poddanym metamorfozie pokoju chłopców, pojawiła się duża, czterodrzwiowa szafa, której fronty wykonano z płyty meblowej Cleaf Penelope z włoskiej kolekcji Forner w dwóch odcieniach: jasnym, porcelanowym FA41 Penelope Delave oraz grafitowym, FA48 Penelope Mistery.

Zarówno chłopcy jak i rodzice byli bardzo zadowoleni z finalnego efektu weekendowej metamorfozy. – Jest super – powtarzali zgodnie oglądając odmieniony, nieduży ale bardzo funkcjonalny pokój.

Nasza rolka – czyli krótki film zamieszczony w serwisie Instagram – pokazująca kulisy powstawania programu „weekendowa metamorfoza” była najchętniej wyświetlanym filmem na naszym profilu w 2022 r. Użytkownicy wyświetlili film ponad 11 tys. razy.

Forner w mediach: ekologiczne płyty meblowe wśród trendów

Równie chętnie markę Forner zapraszano do mediów drukowanych. Przedstawiciele Forner byli cytowani w branżowej prasie w artykułach eksperckich. Łamy Meblarstwa, Biznes Mebli czy Mebli, Materiałów i Akcesoriów również zapełniały się tekstami na temat produktów z oferty Forner. Jednym z najpopularniejszych trendów, jeśli chodzi o materiały meblarskie w mijającym roku, była ekologia. Stąd najczęściej opisywanym produktem były płyty ekologiczne Forrest.

Top 5 najpopularniejszych filmów Forner 2022 r. na youtubie

Z tradycyjnych mediów – telewizji i prasy – przeskakujemy teraz do naszych autorskich kanałów w mediach społecznościowych.

65 tys. wyświetleń filmów na kanale Forner na youtubie i 2,6 tys. godzin spędzonych przy fornerowych filmach – to liczba, z jaką kończymy rok i o jakiej mogą pomarzyć niektóre kanały telewizji polskiej😉

Oto pięć najpopularniejszych filmów Forner w 2022 r. na kanale Youtube.

Miejsce 1 – film pt. Cienkie blaty kompaktowe – pytania i odpowiedzi, czyli FAQ [Forner TV s02e04] / Cienkie blaty kompaktowe – wszystko co chcielibyście o nich wiedzieć i nie baliście się o to zapytać;) Zebraliśmy w jednym miejscu najczęściej zadawane pytania dotyczące produktu firmy Forner – kolekcji cienkich blatów kompaktowych.

Miejsce 2 – nowość w zestawieniu – film pt. Blaty kompaktowe Forner – kolorystyka i wzornik kolekcji SLIM 12 / Jakie blaty wybrać do kuchni czy łazienki? Cienkie blaty Forner slim 12 to propozycja dla osób szukających oryginalnych rozwiązań. Kolekcja cienkich blatów HPL Forner Slim 12 składa się z 18 dekorów. Zaglądamy do wzornika kolekcji slim12, aby zobaczyć, jak wyglądają próbki blatów.

Miejsce 3 – jeden z klasyków na naszym kanale – film: Jak obrabiać cienkie blaty kompaktowe Forner TT – wideoporadnik / Zobaczcie nasz wideoporadnik, w którym Piotr Flis, pracownik Fornera pokazuje i tłumaczy, jak przeprowadzić podstawową obróbkę cienkich blatów kompaktowych Forner TT.

Miejsce 4 – lekkie zaskoczenie, bo to film, który ma już kilka lat – Wzornik Moody – włoskie płyty meblowe Cleaf / Zajrzyjcie do wnętrza bardzo eleganckiego wzornika płyt frontowych z włoskiej kolekcji Cleaf.

Miejsce 5 – film, który pokazuje, Jak produkujemy akrylowe płyty i fronty meblowe w firmie Forner? / Jak wygląda produkcja płyt meblowych? Obejrzyj naszą animację, która w skrótowy sposób pokazuje poszczególne etapy produkcji płyt meblowych w firmie Forner.


Top 9 zdjęć Forner na instagramie

Po filmach czas na zdjęcia i instagram Forner, który ma już blisko 6 tys. obserwujących. Stworzyliśmy poniżej kolaż, na który składa się dziewięć zdjęć z 2022 r. z największą ilością polubieni.

Powierzchnie matowe, włoskie płyty dekoracyjne Cleaf, cienkie blaty oraz ekologiczne płyty meblarskie – to materiały, które „zebrały” najwięcej Waszych serduszek.

Poniżej przypominamy również kilka galerii zdjęć, z których pochodzą najpopularniejsze zdjęcia na Instagramie Forner.

Forner w teamie cudotwórców

Zaczęliśmy nasze podsumowanie od słów „Wojna na Ukrainie” i na koniec podsumowania opowiemy Wam pewną historię, bo po tym, jak w zeszłym roku pomagaliśmy przy wyposażeniu Naszego przyjaznego domu w Sopocie i w tym roku otworzyliśmy szeroko nasze serca.

[…] Wojna w Ukrainie 2022 – w Rosji nazywana „wojskową operacją specjalną”, rozpoczęła się 24 lutego 2022 r. o godz. 5.00 czasu wschodnioeuropejskiego (3.55 czasu polskiego) inwazją Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Jej wybuch stanowił eskalację wojny w Donbasie, która rozpoczęła się w 2014 r.

W czasie toczącego się konfliktu zrównano z ziemią wiele ukraińskich miast.  Od początku wojny w Ukrainie granicę z Polską przekraczali liczni uchodźcy, którym Polacy udzielali pomocy, w tym pomocy w postaci udostępnienia mieszkań […]

Teraz oddamy głos Tatianie Mindewicz-Puacz, psychoterapeutce znanej m.in. z roli mentorki w reality show stacji TVN Projekt Lady.

– Na początku kwietnia, w drugim tygodniu remontu, przyjechałam do mieszkania, żeby zobaczyć, co jest do zrobienia i ile potrzebujemy czasu. Czas był bardzo ważny, bo Rodzina 💛💙, która miała tam zamieszkać ze względu na szkolę i dojazdy do pracy potrzebowała jak najszybciej przenieść się do Warszawy. Kiedy weszłam, pomimo wrodzonego optymizmu, pomyślałam „nie dam rady”.  Okazało się, że nie wystarczy odmalować, jak początkowo zakładałam. Elektryka, sprzęt – do wymiany. Meble, które chciałam podreperować rozpadły się przy demontażu.  Trzy głębokie oddechy i telefon…. Najpierw do Doroty Mularczyk i nadzieja zaczęła wracać, potem do Moniki Odoj z Ciarko Design i Kasi z KASPA – optymizm powrócił w całości.  W kilka dni do teamu CUDOTWÓRCÓW dołączyli: Forner, Wiechetek oraz Kernau 🔥🥰

Nie mam słów, żeby opisać jak bardzo jestem wdzięczna. Sama nie dałabym rady tego zrobić. Choć całym sercem chciałam pomóc z pełnym zaangażowaniem, moje możliwości były mniejsze, niż szczere zamiary. Teraz Vlada i jej syn Stefan mieszkają już w nowym miejscu. Zostało nam jeszcze doposażenie pokoi i detale, które dodadzą pozostałym pomieszczeniom takiego blasku i ciepła, jaki ma kuchnia😍

Będę się z Wami dzielić radością i wdzięcznością, bo kiedy dzieli się DOBREM, to ono się MNOŻY.

Dodamy z dumą, że w kuchni wykorzystano płyty meblowe Forner z kolekcji Forrest oraz blat kompaktowy z kolekcji Slim 12.

Meble kuchenne, które następnie trafiły do mieszkania uchodźczyni wojennej i jej dzieci z Ukrainy, przekazaliśmy także organizacji charytatywnej Działajmy razem – róbmy swoje. Na koniec więc mamy dla Was kilka zdjęć, pośród których umieścilismy także nasze grupowe zdjęcie z firmowej wigilii:)

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót