Cleaf Millennium od Forner w meblach Górnej Półki

Kolekcja KABE to autorski projekt marki Górna Półka, inspiracją podczas tworzenia mebli był styl japandi, czyli zestawienia japońskiego minimalizmu ze skandynawskim umiłowaniem ciepła i funkcjonalności. Charakterystycznym elementem kolekcji jest podstawa mebli wykonana z tego samego materiału, co korpus oraz fronty. Premiera produktów odbyła się podczas tegorocznych targów Warsaw Home & Contract 2022, kolekcja zadebiutowała w dwóch wybarwieniach naszych płyt Cleaf Millennium S083 Nagold oraz Cleaf Millennium U129 Nero, które charakteryzują się oryginalnym połączeniem laminatu matowego i błyszczącego, zamkniętym w pięknej fakturze drewna, dzięki innowacyjnej technologii płyta ma charakterystyczną dla drewna fakturę słojów. 

Włoska kolekcja płyt Forner to przede wszystkim oryginalne wzornictwo, niespotykana sensoryczność i wysoka jakość materiału. Meble na wymiar wykonane z płyt Cleaf od Forner będą cieszyć oko latami, a ponadczasowy design sprawi, że mimo upływu lat ciągle będą wpisywać się w panujące trendy. Zobaczcie zdjęcia.

płyta meblowa Cleaf Millennium w meblach firmy Górna Półka

materiał meblarski Forner: włoska płyta meblowa Cleaf milenium U129 Nero oraz włoska płyta meblarska Cleaf Millennium S083 Nagold
projekt i realizacja: Fabryka mebli Górna Półka / nowa kolekcja mebli – meble ekspozycyjne na targach Warsaw Home & Contract 2022
zdjęcia: Włodzimierz Włoch / Forner

Płyty Millenium z oferty Forner znajdą zastosowanie w produkcji frontów, szaf przesuwanych, jako elementy dekoracyjne, jak również jako komponenty do wytworzenia niesztampowych mebli hotelowych, biurowych, czy wyposażenia wszelkiej maści miejsc użyteczności publicznej. To płyta meblowa dla wymagających, która ułatwia tworzenie pięknych wnętrz. Idealny materiał meblarski dla osób, które cenią połączenie stylu retro z nowoczesną estetyką.

Inspiracje wnętrzarskie – pomysły i idee na wykorzystanie płyt meblowych Forner & Cleaf

Włoska płyta meblowa Cleaf Millennium U129 została wykorzystana przez warszawską pracownię projektową Deer Design do stworzenia wyjątkowej kuchni. Główne cechy płyty meblowej Forner, czyli idealne połączenie matu i połysku z rysunkiem drewna czerwonej sosny oraz synchroniczną strukturą zostały uwypuklone przez perfekcyjny dobór dodatków i oświetlenia. Zobaczcie zdjęcia.

Sklep Gerris specjalizuje się w modzie męskiej i damskiej, stawiając na sprzedaż markowych produktów światowych projektantów jak Versace czy Gucci, ale oferuje również swoim klientom mniej znane marki, których nie można kupić w innym miejscu. Wnętrza i bryły ekspozcyjne zostały wykonane m.in. w oparciu o płyty meblowe Forner – białe i czarne włoskie płyty meblowe Millennium – nadających wnętrzu elegancji.

Warto jeszcze zajrzeć do artykułu, w którym prezentujemy różne możliwości zastosowania płyt meblowych z włoskiej kolekcji płyt dekoracyjnych Cleaf, w tym płyty Millennium S087 Watson. Płyta meblowa Millennium S087 Watson odtwarza niezwykle gładką i jednolitą kompozycję czerwonych sosen. Jej płomienny wygląd w połączeniu z ciemnobrązowym wybarwieniem płyty meblowej zaintryguje każdego miłośnika naturalnego drewna. Płytę meblową oraz laminat HPL Millennium S087 Watson wyróżnia synchroniczność struktury oraz pięknie kontrastujące ze sobą przestrzenie matowe i połyskowe.

Forner & Cleaf – największa kolekcja włoskich płyt meblowych w Polsce

Co warto podkreślić, oprócz wysokich walorów estetycznych, płyty Millenium, jak wszystkie z kolekcji TSS Cleaf, mają także inne, praktyczne zalety. Ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej, są lepsze od „zwykłych” płyt laminowanych. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala nie tylko na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Historia producenta płyt meblowych – włoskiej firmy Cleaf w Polsce – jest nierozerwalnie związana z działalnością firmy Forner, która jest oficjalnym dystrybutorem Cleafa w naszym kraju od 2007 r.
W 2007 r. na polskim rynku pojawiły się pierwsze dekory włoskich płyt meblowych Cleaf sprowadzone do Polski przez Forner. Były to trzy struktury w dziewięciu kolorach: Cleaf Surf, Cleaf Smart oraz Cleaf Penelope. Płyta dekoracyjna Cleaf Penelope od Forner nieustająco rozbudza zmysły, oczarowuje niesamowitą gracją w grze światła i cienia, a do tego wyróżnia się „nosząc” na sobie niezwykle głęboką strukturę imitującą len.

Ale kolekcja płyt meblowych Cleaf jest cały czas rozwijana przez Forner. Na stanie magazynowym utrzymujemy ponad 70 dekorów, co gwarantuje szybką dostawę w każde miejsce w Polsce. Ponadto Forner, oficjalny dystrybutor Cleaf w Polsce, oferuje dostęp do stanu magazynowego włoskiego producenta. Kolekcja ta nazywa się Cleaf Espresso.

O historii i idei towarzyszących w rozwoju Cleafa można by jeszcze długo pisać, ale na zakończenie tego wpisu wolimy zabrać Was do Cleaf Club – Showroomu Cleafa, który na jedną noc zamienił się w klub muzyczny. Czterostrefowa przestrzeń połączyła w sobie wrażenia muzyczne z dotykowymi i wizualnymi emocjami związanymi ze strukturami powierzchni i dekorami płyt meblowych Cleaf.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót