„Portrety” wnętrz – inspiracje od Cleaf

Dekoracyjne płyty meblowe z oferty Forner & Cleaf to doskonały materiał do zastosowania w produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz – zarówno na płaszczyznach pionowych, jak i poziomych. Zobaczcie wizualizacje 10 przestrzeni zaaranżowanych z materiałów meblarskich włoskiego producenta.

Portrety wnętrz to spojrzenie na świat przestrzeni możliwych do wykreowania przy zastosowaniu włoskich płyt meblowych Cleaf, których Forner jest w Polsce oficjalnym dystrybutorem. 10 kreacji przestrzeni powstałych przy użyciu włoskich materiałów meblarskich, pokazuje spektrum zastosowań płyt melaminowanych, laminatów HPL oraz obrzeży ABS Cleaf. Jedną z najmocniejszych stron proponowanych materiałów meblarskich jest głębokość struktury, która przekłada się na niespotykane walory wizualne i dotykowe. Bogata kolekcja dekorów powoduje, że wnętrza stworzone przy użyciu płyt meblowych, laminatów HPL i obrzeży ABS Cleaf będą odpowiadać na potrzeby każdej grupy odbiorców.

Zanim jednak zobaczycie wizualizacje, które pokazują możliwości wykorzystania włoskich płyt meblowych, aby doświadczanie było maksymalnie pełne (na tyle na ile pozwala na to oglądanie produktów w internecie;) ) obejrzycie nasz film, na którym dokładnie widać, jak prezentuje się wzór i struktura powierzchni płyty meblowej i laminatu HPL.

Teraz jesteście gotowi, aby zobaczcie wizualizacje i możliwości zastosowania płyt meblowych Cleaf z oferty Forner. Dodajmy, że za projektem „Portrety wnętrz” stoją: Art Direction – Blackspace oraz 3D Art – Terzo Piano.

Alpaca FC44 Bruxelles – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Alpaca FC44 Bruxells oraz idealnie spasowane kolorystycznie i strukturalnie laminaty HPL i obrzeża ABS, to kolejny niesamowity, materiałowy dekor w kolekcji włoskiego producenta płyt meblowych. Cleaf Alpaca FC44 Bruxelles, to piękny wzór naturalnego włókna. Struktura Alpaca imituje jedwabisty efekt cennego włókna naturalnego, wykorzystywanego niegdyś w ubraniach cesarzy Inków. Ponadczasowy, uniwersalny kolor, powoduje, że płyta meblowa Alpaca od Forner doskonale wpasuje się w klasyczne oraz nowoczesne wnętrza.

Cheope LR29 Fittipaldi – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Cheope LR29 Fittipaldi to geometryczna struktura, dla której inspiracją były idealne linie piramid widoczne z rzutu zenitalnego. Trójwymiarowy kształt struktury na płycie i laminacie HPL tworzy grę światła i cienia. Panele ścienne, fronty meblowe, powierzchnie dekoracyjne – Cheope LR29 Fittipaldi intryguje dosłownie wszędzie. Zwłaszcza, że trójwymiarową strukturę połączono z rysunkiem ciemnego drewna.

Duna FC07 Moura – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Duna FC07 Moura odzwierciedla na swojej powierzchni strukturę i wzór piaskowca, jednego z najpopularniejszych kamieni naturalnych stosowanych do wykończenia domu. Kolor płyty meblowej i laminatu HPL oraz obrzeża ABS jest biało-beżowy. Materiały meblarskie naśladujące naturalne kamienie stają się coraz popularniejsze. Ich zastosowanie to chociażby produkcja mebli, gdzie „ciężkość” formy jest tylko złudzeniem wynikającym z idealnego odwzorowania piaskowca, czy okładziny i panele ścienne, gdzie kamienne wzory stosuje się coraz odważniej.

Fronda S164 Bardini – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Fronda S164 Bardini to jasne drewno wiązu z jego pięknym rysunkiem i strukturą drewna i kwintesencja stylu Made in Italy jeśli chodzi o produkcję płyt meblarskich. To jedna z nowości we włoskiej kolekcji płyt dekoracyjnych od Forner. Płyta Cleaf Fronda S164 Bardini jest dostępna również jako laminat HPL. W ofercie Forner znajduje się także idealnie dopasowane obrzeże ABS. Jeśli chodzi o fakturę wiązu odwzorowaną na płycie Fronda, to przypomina ona dąb, jednak kolor esencji jest jaśniejszy.

Idea FB86 Curio – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Idea FB86 Curio o pięknym miedzianym kolorze to doskonały materiał dekoracyjny. Połyskujący motyw szczotkowanego pod kątem 45 stopni aluminium gwarantuje niepowtarzalne doznania zarówno wzrokowe jak i dotykowe. Industrialny motyw zaczerpnięty ze świata metali jest dostępny w formie płyty meblowej, laminatu HPL oraz obrzeża ABS spasowanego pod względem kolorystycznym i strukturalnym.

Włoską płytę meblową Forner Idea można podziwiać w najnowszej kolekcji kuchennej firmy Halupczok. Kuchnia Ariana ujmuje śmiałym i nowoczesnym podejściem do wzornictwa. Z kolei „metaliczna” szafa z realizacji Zakład O Meble na każdym robi piorunujące wrażenie. Oryginalny dekor włoskiego producenta płyt meblowych posłużył do wykonania szafy w korytarzu zapewniając klientowi funkcjonalną i wysoce estetyczną przestrzeń.

Millennium S087 Watson – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Millennium S087 Watson odtwarza niezwykle gładką i jednolitą kompozycję czerwonych sosen. Jej płomienny wygląd w połączeniu z ciemnobrązowym wybarwieniem płyty meblowej zaintryguje każdego miłośnika naturalnego drewna. Płytę meblową oraz laminat HPL Millennium S087 Watson wyróżnia synchroniczność struktury oraz pięknie kontrastujące ze sobą przestrzenie matowe i połyskowe.

Zanim przejdziecie do kolejnej wizualizacji prezentującej możliwości wykorzystania płyty meblowej Cleaf, rzućcie okiem na gotową realizację z nieco ciemniejszej wersji kolorystycznej płyty Millennium. Włoska płyta meblowa Cleaf Millennium U129 została wykorzystana przez warszawską pracownię projektową Deer Design do stworzenia wyjątkowej kuchni. Zobaczcie galerię zdjęć: Czarna kuchnia z włoskiej płyty meblowej Milenium U129 od Forner.

Mosaico FB45 Clear – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Mosaico FB45 Clear zdobyła wyróżnienie podczas targów Interzum 2019. Cleaf Mosaico to struktura, która jest kompozycją kwadratowych płytek. Nieregularny wygląd plecionki nadano poprzez zastosowanie różnych poziomów szerokości i głębokości.

Włoska płyta meblowa Forner Mosaico FB45 Clear to oryginalny wzór struktury i wysokiej jakości produkt. Płytę meblarską można zastosować nie tylko jako materiał do wykonania mebli, ale także jako element dekoracyjny. Przykład zastosowania płyty CLeaf Mosaico jako panelu ściennego można zobaczyć w galerii zdjęć: Płyty meblowe w kuchni jako dekoracyjny panel ścienny.

Okobo S162 Nakano – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Okobo S162 Nakano to jasnobrązowa płyta meblowa, na powierzchni której odwzorowano drewno paulowni. Materiał do złudzenia przypomina naturalne drewno. Dzieje się to za sprawą synchroniczności struktury – tłoczenia w materiale dekoracyjnym pokrywają się z rysunkiem słojów drewna. Płytę Cleaf Okobo (wcześniej Cleaf Geta) można zastosować w układzie pionowym i poziomym, gdzie za sprawą bardzo głębokiej struktura 3d, uzyskamy zupełnie różne efekty wizualne.

Włoska płyta meblowa Cleaf Okobo z oferty Forner znalazła m.in. zastosowanie w salonie, gdzie wykorzystano ją do wykonania mebli oraz dekoracyjnych okładzin ściennych. Zobacz galerię: Cleaf Okobo – włoska płyta meblowa Forner w salonie.

Primofiore FA33 Maya Bronze – propozycja zastosowania

Płyta meblowea Primofiore FA33 Maya Bronze to piękna faktura skóry na powierzchni płyty meblowej. Kolor? Doskonały i fantazyjny, z zarysowanymi kwadratami w odcieniach brązu i miedzi. To dekor, który dzięki miękkiej i jedwabistej powierzchni płyty, w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku.

Yosemite S016 Arera – propozycja zastosowania

Płyta meblowa Yosemite S016 Arera jest materiałem meblarskim umożliwiającym stworzenie wnętrza, które nie zdezaktualizuje się przez długi czas. Płyta meblowa Cleaf Yosemite odwzorowuje wrażenia wizualne i dotykowe legendarnej sosny szkockiej. Synchroniczność struktury oraz odbicia światła podkreślające głębię ziaren, sprawiają, że mamy wrażenie obcowania z naturalnym drewnem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nowoczesnej kuchni, w której wykorzystano akrylowe płyty w wysokim połysku od Forner i połączono je z włoską płytą melaminowaną Cleaf Yosemite oraz włoską płytą dekoracyjną Cleaf Ares w postaci laminatu HPL: Nowoczesna kuchnia z włoskich płyt dekoracyjnych – Cleaf Yosemite i Cleaf Ares.

Cleaf & Forner – innowacyjne struktury do mebli i projektowania wnętrz

Historia Cleaf w Polsce jest nierozerwalnie związana z działalnością Forner, oficjalnego dystrybutora Cleaf Polska od 2007 r. Kolekcja dekoracyjnych płyt meblowych, laminatów HPL oraz obrzeży ABS Cleaf & Forner jest stale rozwijana. Dzięki długoletniej współpracy pomiędzy Cleafem i Fornerem na polskim rynku jest już dostępnych – od ręki – z naszego magazynu w Lublinie ponad 100 dekorów. Sprawia to, że wszelkie kreatywne pomysły na aranżację wnętrz w oparciu o produkty Cleaf można wdrażać natychmiast. Dostępność bogatej kolekcji najwyższej jakości płyt meblowych Cleaf, które uzupełniają dopasowane kolorystycznie i strukturalnie obrzeża ABS oraz laminaty HPL na zamówienie, daje architektom i projektantom niemal nieograniczone możliwości projektowe w tworzeniu wnętrz odpowiadającym współczesnym trendom.

Od początku 2020 r. oferujemy naszym Klientom dostęp do niesamowitej kolekcji Cleaf Espresso. Cleaf Espresso 2022 to usługa magazynowa firmy Cleaf, z której mogą korzystać dystrybutorzy Cleafa na świecie, w tym oficjalny dystrybutor Cleaf Polska, czyli Forner. Kolekcja Cleaf Espresso 2022 daje dostęp do wyselekcjonowanej bazy dekorów – 131 produktów opracowanych w 29 strukturach – dostępnych od ręki w postaci płyt meblowych, laminatów HPL oraz obrzeży, które umożliwiają tworzenie wielu stylistycznych kombinacji dla różnych rodzajów wnętrz. Wszystkie dekory z Cleaf Espresso są dostępne od 1 sztuki, a dzięki współpracy Cleaf i Forner sprowadzenie wybranych elementów kolekcji Cleaf Espresso jest możliwe w ciągu zaledwie 2-3 tygodni.

Wspomnijmy w tym miejscu o dostępności na polskim rynku kolekcji włoskich płyt melaminowanych Cleaf presented by Egger. Jest to kolekcja płyt meblowych Cleaf prezentowana przez firmę Egger. Wybrane dekory płyt Cleaf są uzupełnieniem kolekcji materiałów dekoracyjnych Egger na lata 2020–22. Kolekcja Cleaf by Egger to dekory, które znajdują się od dłuższego czasu w ofercie Forner oraz kilka nowych wzorów wprowadzonych do sprzedaży przez Cleaf na przełomie 2019/2020 roku, które są dostępne bezpośrednio w Forner.

Poniżej – w formie FAQ – przedstawiamy zestaw najczęściej zadawanych pytań dotyczących płyt meblowych Cleaf, do których przygotowaliśmy odpowiedzi. Liczymy, że tak kompleksowe, pierwsze i jedyne w polskim internecie, przedstawienie produktu i usystematyzowanie wiedzy o płytach Cleaf, ułatwi Państwu zarówno wybór, jak i ewentualną pracę z płytami meblowymi Cleaf, których Forner jest oficjalnym dystrybutorem w Polsce.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące włoskich płyt melaminowanych przygotowaliśmy również w formie wideo.

powrót
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
powrót